Środa, 19.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Hossa
Hossa
Hossa

PILNE: Wypadek wozu strażackiego. Trzech strażaków rannych!

  • 08.06.2019, 16:50
  • redakcja
PILNE: Wypadek wozu strażackiego. Trzech strażaków rannych!
Podziel się:
Oceń:
Dziś około godziny 16 na trasie Bobowo - Pączewo doszło do poważnego wypadku z udziałem pojazdu bojowego Państwowej Straży Pożarnej ze Starogardu. Pojazdem jechało 3 ratowników. Obecnie nie wiadomo co mogło być przyczyną wypadku. Stan poszkodowanych strażaków jest stabilny.

- Strażacy jechali samochodem GCBA do Osieka nad jezioro Kałębie i na trasie Bobowo - Pączewo mieli wypadek. Pojazd znalazł się na poboczu w przydrożnych krzakach. Samochodem jechało 3 ratowników. Poszkodowani samodzielnie zgłosili zdarzenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, proszą jednocześnie o pomoc. Na miejsce skierowano kilka jednostek. Ratownikom udzielono pomocy, a następnie przetransportowano ich do starogardzkeigo szpitala - mówi st. kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży.

Na miejscu pracowała specjalna grupa ratownictwa technicznego, która wyciągnęła pojazd z rowu.

Strażacy jechali, by pomóc czterem osobom, które wypadły z łódki na jeziorze Kałębie. W tym zdarzeniu szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Pomocy poszkodowanym udzieliły inne jednostki.

 

Hanseatic
Hanseatic
Hanseatic
_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przyjaciel straży
przyjaciel straży 10.06.2019, 15:02
dużo zdrowia dla poszkodowanych.
BB
BB 10.06.2019, 07:50
Panowie czas troszke przegiety.pogoda wtedy byla marna...zalewalo stg i okolice...czy wina kierowcy z wieloletnim doswiadczeniem,czy wina pogody czy samego auta czy jakas przeszkoda na drodze a moze wszystko naraz?przeciez wy juz werdykt wydaliscie...moze wolelibyscie zeby zakonczylo sie tragicznie?przestancie wypisywac bzdury jakbyscie tam byli i osady jak byscie siedzieli na lawie przysieglych...dzieki Bogu nic im sie nie stalo, mogli jechac wlasnje do Ciebie lub kogos z rodziny,taki zawod,ktory ma wpisane ryzyko w przysiedze.dalej beda ratowac ludzi i to sie liczy.Gratuluje im ze z tego calo udalo im sie wyjsc i wpolczuje ze pewnie czytaja.te glupoty ktore co niektorzy pisza,dla tych wszystkich pozdrowienia od innego strazaka!
NN
NN 09.06.2019, 22:06
A w komentarzach sami "eksperci i "znawcy" pożarnictwa. Nie ma sensu odpowiadać na te głupie pytania i wdawać się w dyskusję z "Januszami". Pogoda wcale nie była słoneczna i bez deszczu, tak naprawdę lało, wiało, a widoczność była ograniczona. O zasadach dysponowania sił i środków nie chce mi się rozpisywać, wszystko jest zawarte w wytycznych Komendanta Głównego PSP, mówiąc w skrócie czasami się zdarza, że GCBA jedzie do wypadku, a np SCRT do pożaru.Jest to podyktowane nie tylko rodzajem zdarzenia, ale też liczbą potencjalnych osób poszkodowanych.
były
były 10.06.2019, 02:07
Masz w 100% rację, ale proszę nie broń kolesi KŁAMIĄC, że "naprawdę lało, wiało, a widoczność była ograniczona" Bo takim wpisem pokazujesz, że jednak winę ponosi kierowca, a pogoda w ten dzień o tej godzinie była idealna.
były
były 09.06.2019, 21:14
Co proszę ?
Nie wiadomo co było przyczyną wypadku?
Nawierzchnia w dobrym stanie, pogoda słoneczna, brak deszczu, burzy itd, czyli winę w 100% ponosi kierowca straży i stanowczo powinien zostać za to ukarany.
KTOS
KTOS 10.06.2019, 19:39
Tak strażacy jażdżą zdecydowanie za szybko i nie zwracają uwagi na inne samochody, dosłownie tymi wielkimi wozami je spychają
kiro
kiro 12.06.2019, 13:53
Puknij ty się w ten pusty łeb może jadąc do akcji mają jechać 30 na godzinę i stać na światłach żeby takie ameby jak ty mogły przejechać.
Osp
Osp 09.06.2019, 16:14
Czy kierowca otrzymał mandat?
ferdek
ferdek 09.06.2019, 14:34
A może prędkość niedostosowana do umiejętności
Sławek EU07
Sławek EU07 09.06.2019, 12:25
Może chciał ominąć coś na drodze, wpadł w poślizg i wypadł z jezdni.
Strażak z Osp
Strażak z Osp 09.06.2019, 12:25
Witam prosiłbym wszystkich strażaków PSP i OSP o wsparcie psychiczne dla kolegów ,ze Starogardu i nie dawajcie się w niepotrzebne dyskusje z internetowymi trolami
Dildo delfin
Dildo delfin 09.06.2019, 11:10
Woz strażacki a na zdjeciu karetka... KOOOO-CIEEEEE-WIAAAAAAK 😂
ministrant
ministrant 09.06.2019, 11:21
Wyjmij to dildo z ucha bo ci na rozum uciska
Gosc
Gosc 09.06.2019, 10:52
Co za sens wysylac straz ze starogardu do osieka? Po co są osp osiek,skórcz i inne sąsiednie?
Gość
Gość 09.06.2019, 12:05
Ciekawi mnie poco dyspozytor wysyła ciężki wóz gaśniczy tzw GCBA do przewróconej wódki na jeziorze .Lekki samochód rozpoznawczy z pontonem lub łódką powinien jechać (Osp które były okolicy mają przecież samochody gaśnicze tzw GBA)
Kierowca wku.......y
Kierowca wku.......y 09.06.2019, 08:26
Rutyna????????
Sec