Piątek, 20.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Działa policjantów skierowane na motocyklistów pn. "Prędkość - Motocykle"

  • 07.06.2019, 12:32
  • redakcja
Działa policjantów skierowane na motocyklistów pn. "Prędkość - Motocykle"
Podziel się:
Oceń:
W najbliższy weekend zostaną przeprowadzone działania „Prędkość - Motocykle”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień. Policjanci sprawdzą także stan techniczny pojazdu.

W najbliższy weekend mundurowi zwrócą szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Prędkość -Motocykle” mają na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

Reakcja mundurowych na przypadki nieodpowiedzialnego zachowania kierujących motocyklami będzie bezwzględna.  Nadmierna prędkość, jazda na jednym kole, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazda bez wymaganych uprawnień to główne „grzechy” użytkowników motocykli.

Podczas działań zostaną wykorzystane samochody nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator oraz oznakowane motocykle.

Przypominamy, że podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego jest przestępstwem za które sąd może skazać na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kk
Kk 07.06.2019, 17:59
Polecam na lubichowskiej stać

Pozostałe