Piątek, 20.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę... Przyjechał nietrzeźwy. To już kolejny przypadek w ostatnim czasie

  • 30.05.2019, 12:11
  • redakcja
Miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę... Przyjechał nietrzeźwy. To już kolejny przypadek w ostatnim czasie
Podziel się:
Oceń:
Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu, który przed planowaną wycieczką z dziećmi podstawił policjantom autokar do kontroli. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Jest to już drugi taki przypadek na terenie powiatu starogardzkiego. W ubiegłym tygodniu policjanci ze Skórcza zatrzymali uprawnienia kierowy autobusu, który również był pod wpływem alkoholu.

Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdego wyjazdu autokarem. Policjanci ze starogardzkiej drogówki w okresie wiosennym i letnim prowadzą systematyczne kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzają trzeźwość kierowców.

Wczoraj nad ranem policjanci udaremnili dalszą jazdę autobusem kierowcy, którego stan trzeźwości nie pozwalał na kierowanie. Około godziny 7.30 policjantki z drogówki rozpoczęły zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną miały wyjechać dzieci. W trakcie badania trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol. Alkomat wykazał blisko promil w wydychanym powietrzu. Taki czyn jest określony w przepisach jako przestępstwo. Policjanci uniemożliwili 44-letniemu mieszkańcowi gminy Osieczna dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Jest to już drugi taki przypadek na terenie powiatu starogardzkiego. Tydzień temu policjanci ze Skórcza podczas umówionej wcześniej kontroli zatrzymali uprawnienia do kierowania 69-letniemu kierowcy autokaru, który wcześniej spożywał alkohol.

 

Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek autokarowych do korzystania z takiej formy sprawdzenia pojazdu i kierowcy przed wyruszeniem w podróż. Przypominamy również, że konieczność skontrolowania autokaru warto zgłosić z wyprzedzeniem. Wszelkie informacje dotyczące tego zagadnienia znajdują się na stronie Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim w zakładce KONTROLA AUTOKARÓW.

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roman
Roman 01.06.2019, 17:08
Skoro kierowca zawodowy, to godny zaufania - Bzdura !!!.W każdym zawodzie można spotkać uzależnionych od wszystkiego , nawet w tych godnych zaufania.Jedni przychodzą podchmieleni, a inni piją na trasie.Kontrole jednak skupiają się na zwykłych kierowcach a co z zawodowymi?.Kontrolować autobusy, wycieczkowe, miejskie, na trasie itd.Sprawdzać tych w ciężarówkach, bo też jeżdżą jakby im wszystko było wolno.
SebA
SebA 31.05.2019, 14:54
Powinien ponieść koszta wycieczki , zapłacić odszkodowanie rodzicom tych dzieci oraz opłacić kolejną wycieczkę .... wtedy by się "szofer" zastanowił zanim coś dziabnie przed drogą .
hehe
hehe 31.05.2019, 08:03
Pal licho wycieczkę. Tesco zamykają!
zenek
zenek 31.05.2019, 07:20
Rozwiązanie jest proste - nie jeździć z gowniarzami na wycieczki..Niech rodzice z nimi jeżdżą w czasie wolnym.
rodzic
rodzic 03.06.2019, 07:52
nauczycielom śnią się dalej wycieczki za darmo - skandal , jeszcze prezenty od rodziców by chcieli , niech broniarz im da - obiecał !!!
Widzę,...
Widzę,... 30.05.2019, 22:05
Kilka lat temu kierowca autobusu szkolnego w Lubichowie wpadł wszystko było zamiecione pod dywan nikt nic się nie dowiedział .......a w gminie wszyscy ....
Ka
Ka 30.05.2019, 14:55
Brak słów.
Przecież tym autobusem mialy jechać dzieci.
Zabrać prawko i ukarać.
sesese
sesese 30.05.2019, 23:18
ŁĄŁ i sie tera nie ze*****

Pozostałe