Piątek, 20.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

On kradł, ona sprzedawała. Teraz przestępczej parze grozi wiezienie

  • 22.05.2019, 10:36 (aktualizacja 22.05.2019, 10:38)
  • redakcja
On kradł, ona sprzedawała. Teraz przestępczej parze grozi wiezienie
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty w sprawie licznych włamań i kradzieży. Usłyszał je 20-letni mieszkaniec Kociewia, który włamywał się do samochodów, okradał pomieszczenia gospodarcze oraz dopuścił się kradzieży sklepowej. Wstępne straty spowodowane tymi zdarzeniami oszacowano na kwotę ponad 5 tys. zł. Mundurowi przedstawili również zarzuty paserstwa 18-latce, która pomagała podejrzanemu w zbyciu skradzionych rzeczy.

Śledczy ze Starogardu Gdańskiego ustalili sprawcę kilku kradzieży i włamań, które w ostatnim czasie zaistniały na terenie działania ich jednostki. Jednym ze sprawców okazał się 20-letni mieszkaniec Kociewia, który pod koniec kwietnia i na początku maja ukradł radia z 4 samochodów. Podejrzany próbował również spuszczać paliwo z zaparkowanych pojazdów. Mężczyzna dopuścił się także kradzieży sklepowej 11 zegarków oraz włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradł kosiarkę oraz kije nordic walking.
W minioną sobotę policjanci przedstawili podejrzanemu 9 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością 20-latka oszacowane zostały na kwotę ponad 5 tys. zł. Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów.
- Zebrane w sprawie dowody pozwoliły również na przedstawienie zarzutów paserstwa. Usłyszała je 18-letnia kobieta, znajoma podejrzanego mężczyzny, która pomagała w zbyciu skradzionej kosiarki i zegarków – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji.
W najbliższym czasie podejrzane osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 

_redakcja

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 24.05.2019, 23:47
Imiona i nazwiska! Niech każdy wie przed kim co chować
Ttt
Ttt 22.05.2019, 14:50
Obciac lapy bez znieczulenia
Wujek
Wujek 22.05.2019, 16:51
Rano do pracy wstać to po co za 2 tyś się nie opłaca

Pozostałe