Starogardzianie w czołówce najlepszych drużyn w Polsce

  • 16.05.2019, 10:05
  • redakcja
Starogardzianie w czołówce najlepszych drużyn w Polsce

Podziel się:

Oceń:

Podczas długiego majowego weekendu w Krośnie Odrzańskim odbyły się Mistrzostwa Polski Piłki Siatkowej chłopców w kategorii Młodzików z roczników 2004/2005. Powiat starogardzki reprezentowali młodzi siatkarze z klubu UKS SET. Podopieczni Mariusza Fryźlewicza spisali się bardzo doskonale.

Starogardzki zespół UKS SET zakwalifikował się do Mistrzostw, uzyskując na początek tytuł Mistrza Pomorza - o czym pisaliśmy już wcześniej, a następnie przechodząc ćwierćfinały i
warszawski półfinał, gdzie wyeliminował typowany na lidera zespół KS Metro Warszawa.

Najlepsze drużyny z kraju
W finałowym turnieju w Krośnie Odrzańskim wzięło udział 8 najlepszych drużyn kraju.
- Po zaciętej walce nasi chłopcy zdobyli ostatecznie 5 miejsce. Wynik ten zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ klub UKS Set to mały szkolny klub, który z powodzeniem rywalizował z klubami sportowymi o wieloletnich tradycjach, dobrze finansowanej  i zorganizowanej bazie szkoleniowej i logistycznej – mówi Anna Buda. - Przed naszym zespołem zostały sklasyfikowane zespoły od 4 do 1 miejsca: Lechia Tomaszów Mazowiecki, Enea Energetyk Poznań, Chemik Bydgoszcz oraz Jastrzębski Węgiel.

Zaangażowanie zawodników i trenera
Każdy z tych zespołów to skład podstawowy wraz ze składem rezerwowym chłopców oraz kilkuosobowy sztab szkoleniowy.
- Nasz klub to 9 chłopców z trzech klas dwóch szkół (Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum z Żabna oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 ze Starogardu Gdańskiego) oraz trener Mariusz Fryźlewicz, który zdobył słowa największego uznania tak u organizatorów, jak i u pozostałych uczestników turnieju – mówi nasza rozmówczyni.
Doceniono, że pomimo skromnych warunków i głównie dzięki własnemu zaangażowaniu, chłopcy wraz z trenerem potrafili zajść tak daleko i napsuć krwi czołowym zespołom. Niech o tym zaświadczy fakt, że w turnieju finałowym zespół przegrał tylko jeden mecz w fazie grupowej, a wygrał cztery - w tym mecz z przyszłym zwycięzcą mistrzostw Jastrzębskim Węglem. Pechowo słabsza postawa w jednym z meczy grupowych uniemożliwiła UKS Set awans do strefy medalowej (z czterech drużyn w grupie – trzy wygrały po dwa mecze i liczył się bilans setów).

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe