×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Leczenie kanałowe - najczęstsze pytania

  • 10.05.2019, 10:15
  • artykuł sponsorowany
Leczenie kanałowe - najczęstsze pytania
Podziel się:
Zainteresowanie leczeniem kanałowym wzrasta z każdym miesiącem. Wynika to ze skuteczności tej metody, a także jej efektów. Leczenie kanałowe stanowi szansę dla osób, które zmagają się z problemem nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Dowiedz się więcej na temat leczenia kanałowego.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Cena leczenia kanałowego nie jest identyczna dla każdego zęba. Każdy gabinet stomatologiczny ustala ją w zależności od ilości kanałów, które posiada leczony ząb. Gabinet stomatologiczny ArtDentico posiada atrakcyjną ofertę cenową, którą wpisuje się w możliwości finansowe wielu pacjentów.

Średni koszt leczenia kanałowego jednego zęba to ok. 700 złotych. Bardzo prawdopodobne, że ząb będzie wymagać zabezpieczenia w postaci korony protetycznej. Nim pacjent zdecyduje się na skorzystanie z leczenia kanałowego, warto jest zapytać stomatologa o inne niezbędne zabiegi i ich przewidywany koszt.

Jakie są zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe to popularny zabieg, wynikający głównie z potrzeby wyleczenia nieodwracalnego zapalenia miazgi. Coraz większą popularność zdobywa wykonywanie tego zabiegu z użyciem mikroskopu.

Obecność mikroskopu podczas leczenia kanałowego to spore udogodnienie dla stomatologa, która przekłada się na szereg korzyści dla pacjenta. Stomatolog, który wykonuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, potrafi znaleźć większą ilość kanałów - szczególnie tych, które, ze względu na swoją budowę, są trudne do zlokalizowania. Pacjent, który jest poddany leczeniu pod mikroskopem, może liczyć na bardziej staranne wykonanie zabiegu.

Jak przekłada się to na korzyść dla pacjenta? To proste - podczas zabiegu stomatolog jest w stanie usunąć większą ilość zakażonej miazgi, dzięki czemu istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo powstania powikłań pozabiegowych.

Dowiedz się, jakie są wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem: https://www.artdentico.pl/zabieg/endodoncja-leczenie-kanalowe/

Czy leczenie kanałowe boli?

Strach przed bólem często paraliżuje pacjenta przed różnymi decyzjami, które mogłyby korzystnie przełożyć się na jego zdrowie. Część pacjentów, mając świadomość przebiegu leczenia kanałowego, rezygnuje z niego - myśląc, że spotkają się z niewyobrażalnym bólem.

W przypadku leczenia kanałowego - rezygnacja z niego ze względu na ból jest błędem. Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe (w niektórych przypadkach - przewodowe). Zastosowanie znieczulenia sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Nieudane leczenie kanałowe - co dalej?

Leczenie kanałowe to skuteczna metoda, jednak nie jest regułą, że endodoncja zawsze się sprawdza. Zdarza się, że zabieg leczenia endodontycznego należy poprawić. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna. Dowiedz się, czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna: https://www.artdentico.pl/zabieg/chirurgia-stomatologiczna/

Leczenie powikłań endodoncji może zostać przeprowadzone z pomocą resekcji wierzchołka korzenia zęba.

artykuł sponsorowany

Pozostałe