Sobota, 25.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Profanacja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Starogardzie. Poseł złożył zawiadomienie

  • 9.05.2019, 10:00 (aktualizacja 10.05.2019 10:20)
  • redakcja
Profanacja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Starogardzie. Poseł złożył zawiadomienie
Podziel się:
Oceń:
Poseł Jak Kilian złożył do organów ścigania zawiadomienie w sprawie profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nieznany do tej pory sprawca nakleił wydruk sprofanowanego obrazu na szyld Biura Poselskiego posła Jana Kiliana.

Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu i zbierają materiały w tej sprawie.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Sprawcy tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu obraza uczuć religijnych w Starogardzie Gdańskim.
W styczniu bieżącego roku funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który zniszczył pomnik Jana Pawła II, oblewając go biało-czerwoną farbą. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2018 roku
W 2016 roku doszło do pierwszego ataku. Wówczas figura naszego wielkiego rodaka została pomazana jasną substancją.
Chuligani coraz częściej czują się bezkarni. To złudne wrażenie popycha ich do coraz to gorszych posunięć. Pomimo patroli policji, straży miejskiej i monitoringu, nasze ulice wciąż przypominają tor przeszkód pomiędzy powywracanymi śmietnikami, rozbitymi butelkami i połamanymi ławkami... Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

Aktualizacja:

- 7 maja br. policjanci z naszej komendy przyjęli zawiadomienie z art. 196 KK, który dotyczy obrazy uczuć religijnych. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności - informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji. - Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze analizują zapisy kamer usytuowanych w pobliżu miejsca zdarzenia oraz rozmawiają z okolicznymi mieszkańcami - mówi.

 

Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę dotyczącą sprawcy tego przestępstwa proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod nr telefonu /58/ 737-02-40 lub pocztą elektroniczną na adres mailowy [email protected] Funkcjonariusze zapewniają pełną anonimowość.

Oświadczenie posła Jana Kiliana po poniedziałkowym incydencie:

 

Starogard nie jest wolny od bardzo groźnej akcji antypolskiej, antychrześcijańskiej profanacji elementów naszego życia duchowego, wewnętrznego jakim są np. wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej. Dopuszczono się tego w moim najbliższym otoczeniu i nie mogłem na to nie zareagować. Nie mogłem pozwolić na jawne, brutalne, wręcz zbrodnicze potraktowanie jednego z najważniejszych wizerunków dla każdego chrześcijanina, a w szczególności dla Katolika Polaka. Tego rodzaju zachowania musimy zacząć nazywać po imieniu. Dlatego zgłosiłem na policji profanację  wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, której dopuszczono się 6 maja w naszym mieście. Poddaje się to szczególnej narracji w tonie jakiejś rzekomej wysublimowanej wrażliwości artystycznej, a to jest zwykłym prymitywnym fałszem. To zakłamywanie rzeczywistości.
Jeżeli jest to działanie osób nie do końca skoordynowanych emocjonalnie, nastawionych na ciągłą walkę obojętnie z kim, czy z czym to trzeba się za nich modlić o opiekę Boską (mam tu na myśli przede wszystkim bezpośrednich sprawców). Podejrzewam, że to jednak bardzo świadome działanie ukierunkowane na odwrócenie uwagi od rzeczy ważnych i wprowadzenie daleko posuniętego chaosu w naszym życiu.
Bo czyż dotarła do nas w ostatnim czasie np. wiadomość o tym że:
W 2019 r. po raz pierwszy wydamy ponad 100 miliardów zł. na ochronę zdrowia, a tempo wydatków jest 2 razy wyższe niż za rządów Platformy, że to Platforma ustawiła Polaków w kolejkach do lekarzy:
W 2012 roku na rezonans magnetyczny czekało 100 tysięcy osób, a w 2016 o 250 tysięcy więcej.
W kolejce do usuwania zaćmy po rządach PO zostało pół miliona pacjentów – ta liczba wzrosła dwukrotnie przez pięć lat. Dziś ta kolejka jest o 170 tysięcy osób mniejsza.
Pod koniec kadencji Ewy Kopacz w ministerstwie zdrowia na usunięcie zaćmy czekało się ponad rok, pod koniec kadencji Bartosza Arłukowicza - 1,5 roku. Dziś PO wysyła ich do europarlamentu, a PiS skrócił czas oczekiwania do 11 miesięcy
Kiedy kończyła się kadencja PO na wszczepienie protez kolana i biodra w kolejce czekało o 100 tysięcy osób więcej/prawie dwa razy więcej osób niż w 2010 roku.
Czy dotarła do obywateli wiadomość o Funduszu Dróg Samorządowych, który zmieni obraz polskich powiatów i gmin.  W tym roku dofinansowanie wyniesie: dla województwa pomorskiego - 259,2 mln zł. W sumie w ciągu dziesięciu lat na zadania infrastrukturalne realizowane przez samorządy rząd zamierza przeznaczyć 36 mld zł.
Warto wspomnieć jaki był początek tych wszystkich zdarzeń:
Są Święta Wielkiej Nocy, czas święty dla katolików i chrześcijan. Działaczki LGBT wkraczają do kościoła w Płocku i dokonują profanacji Grobu Pańskiego. Następnie mamy próbę wywołania awantury wewnątrz kościoła, atakowany jest kapłan, osoba niezwykle zasłużona dla Płocka i opozycji niepodległościowej. Potem prowokatorzy nakleją wizerunek Matki Boskiej m.in. na przenośne toalety i śmietniki. Policja ustala tożsamość osób, które dopuściły się profanacji. Policjanci przyszli do mieszkania tej Pani, autorki całego zdarzenia o 07:00 (a nie o 06:00). Działania płockiej policji trwały od 5 do 7 godzin, m.in. ze względu na konieczność przewiezienia podejrzanej z Warszawy do Płocka. Policja zatrzymała ją po tym, jak działaczka wróciła zza granicy, celem przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego i próby ustalenia pozostałych sprawców.
Generalnie podejrzewam, że są to wszystko działania celowe polityków tzw. Koalicji Europejskiej, która jak zwykle stara się skupić uwagę Polaków na takich incydentach i jawnej walce z Kościołem. Mają nadzieję, że przykryją tym fakt, że nie posiadają w ogóle swojego programu wyborczego. To środowisko zawsze przed wyborami podsuwa tematy światopoglądowe, które powiedzmy wprost – zawsze dzieli ludzi. Podobnie rzecz ma się z tematem pedofilii w Kościele. Zjawisko jest w sumie marginalne a nadaje się temu rozgłos jakby dotyczyło co drugiego kapłana. Prowadzone badania wykazały, że sporo pedofilów jest np. w środowisku artystów i niestety, o czym sam pan Broniarz przestrzegał – wśród nauczycieli, ale o tym skrupulatnie się nie mówi.

Wszyscy w Polsce są równi wobec prawa. Skoro są w Polsce przepisy dotyczące ochrony uczuć religijnych, to będą one egzekwowane.
Chciałbym przypomnieć, że w lipcu 2015 r. warszawska Policja zatrzymała kobietę podejrzaną o wrzucenie wieprzowiny do meczetu na Ochocie. Wtedy również chodziło o obrazę uczuć religijnych, działały te same przepisy, żaden z obecnie protestujących polityków PO i dziennikarzy nie protestował.
Wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego. Każdy ma prawo do wizji artystycznych, ale nie ma prawa obrażać uczuć religijnych innych współobywateli.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

homo sapiens
homo sapiens 19.05.2019, 16:05
odciąć czarnych zboków od kasy,wypowiedzieć konkordat,a pedofili do prokuratury i do pierdla,tam im *** przetrzepią...
wierzący
wierzący 19.05.2019, 16:14
porządek zacząć robić od kardynałów i biskupów - to tam jest wszelkiej maści łajdactwo,*** i zboczenia
info
info 15.05.2019, 08:09
Są pierwsze zatrzymania po filmie Sekielskiego. Policja zatrzymała rzutnik "Wiosny".
polska rzeczywistość
polska rzeczywistość 15.05.2019, 09:12
Łatwiej zabrać rzutnik niż zatrzymać księdza pedofila.
nanma
nanma 15.05.2019, 08:44
a powinna zatrzymać pedzia biedronia i jego kolesia...
Kaszub
Kaszub 15.05.2019, 14:53
No i ciebie, bo tez jestes pedziem!
unisław
unisław 15.05.2019, 08:52
dokładnie tak , po aferze pedofilskiej w um słupsk powinni siedzieć !!! - zboki
ministrant
ministrant 15.05.2019, 07:37
kiedy jankowskiemu odbiorą honorowe obywatelstwo naszego miasta ???????? , już najwyższy czas zrobić z tym świntuchem porządek...
dzban
dzban 15.05.2019, 13:41
Wcale. Łatwo mówić o winie, a dowody masz? Ale dowody, a nie: slyszałem od znajomego szwagra sąsiada, który 30 lat temy, siedzac na drewnianym kamieniu w słonecznym cieniu...
lonia
lonia 15.05.2019, 13:50
umiesz czytać , to polecam : ostatnia bitwa prałata ,tam wszystko znajdziesz...
stary rocznik
stary rocznik 15.05.2019, 13:43
fuj , to był kapuś i pedofil
jerzy
jerzy 16.05.2019, 11:44
to była świnia jakich mało !
Obywatel
Obywatel 16.05.2019, 20:45
Jankowski dorwal swa ofiare na strychu i tam jej ta SWINIA KOSCIELNA normalnie wsadzil,co za *** diabla
Sasiad
Sasiad 14.05.2019, 16:53
Ludzie, przeciez temu pislamcowi chodzi o to, ze Matka Boska zaslonila jego pislamski szyld! Jak mogla i to z tecza!?
Starogardzianin
Starogardzianin 14.05.2019, 15:12
Panie Kilian, proszę złożyć mandat poselski ! nie jest pan godny reprezentować nas.
kociewiak
kociewiak 20.05.2019, 16:17
co zrobił ten poseł w sprawie kościelnej pedofilli ????? , zero i dno moralne , jarosław zawsze dziewica zajmie się takimi nierobami w swoich szeregach - tak obiecał...
zniesmaczony wyborca
zniesmaczony wyborca 15.05.2019, 09:16
A jego radny (ten od krzeseł w pokojach nauczycielskich) niech złoży mandat radnego, bo też już nie powinien nas reprezentować.
k79
k79 15.05.2019, 18:19
A czy oprócz tego pisma jakieś inne mądre wnioski jako radny składał, czy tylko siedzi i podnosi rękę jak partia każe?
benedykt
benedykt 14.05.2019, 08:25
wypowiedzieć konkordat i opodatkować kk w Polsce - natychmiast !!! , zero litości dla zboków wszelkiej maści w kk !!!
renata
renata 14.05.2019, 07:42
tajemnica wiary - jak mawiał ksiądz pic vel prałat : dziewczynki,chłopcy i dolary ,fuj - pedofile z kk !!!
Kaszuba
Kaszuba 13.05.2019, 23:33
Dla takich jak kilian wazniejszy jest kawalek papieru, ktory zostal sponiewierany! Moze Matka Boska chce teczy ? Skad ty wiesz kilianie, ze tego nie chce? Zajmij sie lepiej poniewieraniem dzieci przez klechy! No a co ma polskosc z religia? Zapomniales, nieuku ilu patriotow bylo ateistami, od Tadeusz Kosciuszki poczawszy?
syrop
syrop 14.05.2019, 09:46
Się znalazł święty janek
jesień  2019
jesień 2019 13.05.2019, 17:22
T A C Z K A +
flaszka
flaszka 13.05.2019, 12:20
Panie pośle Kilian po filmie braci Sekielskich złoży Pan zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez abp.Głódzia który jak w filmie wskazuje wiedział o przestepstwie pedofilii przez ks.Cybuli i nie reagował w żaden sposób. Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.
maksio
maksio 13.05.2019, 12:24
a co ze świństwami prałata , panie kilian to też trzeba zgłosić i odebrać pedofilowi honorowe obywatelstwo naszego grodu...
Alik
Alik 13.05.2019, 15:11
Racja! A co z pedofilem Romanem Polański m ?
Alik
Alik 14.05.2019, 09:38
Co to za podwójne standardy i minusowanie! Każdy pedofil ma być ścigany i surowo ukarany! Ten który się chowa na plebanii i ten który się chowa w swoim domku w górach i ten który chce się schować gdziekolwiek.
koko
koko 14.05.2019, 09:41
najlepiej wymyszyć i w kamieniołomy do końca żywota
Cxc
Cxc 13.05.2019, 16:21
Ściga go wymiar sprawiedliwości USA
Alik
Alik 13.05.2019, 16:31
Wiem ale to Sąd Najwyższy nie zgodził się na ekstradycję w 2016r.
Bo
Bo 13.05.2019, 10:39
Wywieść do lasu i zakopać źywcem. Jak za komuny.
lolek
lolek 13.05.2019, 08:37
panie pośle kilian , co z obwodnicą i innymi znanymi panu problemami naszego miasta , niech pan coś dobrego zrobi chociaż na końcu kadencji , bo obiecanek mamy już dość...
jan
jan 12.05.2019, 20:39
Profanacją Ratusza jest zawieszenie takich wymiarów i w takich kolorach tablicy informującej o miejscu działania biura .Proponuję przypomnieć sobie jak wyglądały tabliczki poprzedników.
ALA
ALA 12.05.2019, 20:53
Co na to konserwator zabytków?
ludwika
ludwika 12.05.2019, 12:47
skandal , kościół wszystko tuszuje i chroni swoich zboków , przykładem sprawki pedofila - prałata , w gdańsku zrobili porządek z tym świńskim zbokiem , a w starogardzie co ????????? , prezydenci i bezradni - do roboty !!!!!!!!!!!
Starogardzianin
Starogardzianin 12.05.2019, 10:14
Obejrzałem film Sekielskiego i jestem pod wrażeniem. W normalnym państwie,państwie prawa powinna się teraz zająć tymi księżmi i biskupami Polska Prokuratura z Ziobrą na czele
,ale czy tak się stanie?. Panie Kilian teraz jest pole do popisu i odpowiedni moment by powiadomić prokuraturę!!!!.
Janek
Janek 12.05.2019, 11:12
Dlaczego sprawcy nie są surowo karani, a jedynie przenoszeni do innych parafii?.Dlaczego kardynałowie i biskupi, wiedząc o przestępstwach tuszują je wstawiając się za oprawcami?.Ktoś kto zatają wiedzę o przestępstwie tez powinien być ukarany, ale Polska to drugi Watykan dla Kościoła -państwo w państwie.
HardkorowyDady
HardkorowyDady 12.05.2019, 09:27
Cały świat się powoli kończy. Wielkie mocarstwa takie jak na przykład Rzym upadły przez to że coraz więcej było swirusow tzn gejów lesbijek, jedni robili pod górę drugim nie było zgody. Także szykujmy się do wojny albo conajmniej jakiegoś przewrotu. Wypad z jakimis sprzedawczykami z PO, wypad lgbt. Jestem Polakiem kocham ten kraj o sobie takiego gówna nn je życzę!!!!!!!!
Kociewiak
Kociewiak 13.05.2019, 23:35
Jak na Polaka, slabo piszesz po polsku! Nie zycze sobie takich oslow jako Polakow!
...
... 16.05.2019, 13:14
... bo to Wolak.
lico
lico 13.05.2019, 08:36
Może podkreślam może i jesteś Polakiem , bo mądry to nie jesteś na pewno.
Pacany
Pacany 11.05.2019, 20:36
Jak wam jakiś księżulek coś zrobił to uczepcie się go.
Jeśli karykatury z Matki Bożej to dla was coś normalnego to jesteście kompletnymi odpadami ludzkimi, które należy utylizować.
Ja
Ja 11.05.2019, 21:39
Odpad to ty masz we lbie zamiast mozgu
Jacek
Jacek 11.05.2019, 15:55
Obejrzyjcie Sekielskiego o Kościele reportaż.Szacunek dla pani Ani widać ile ją to kosztowało i podziękowania dla autora.
dwde
dwde 15.05.2019, 13:42
i ten lista anonim.....każdy może sobie taki napisać.
Grzegorz
Grzegorz 11.05.2019, 14:14
Politycy i Księża niech zapoznają się z dekalogiem i siedmioma grzechami głównymi.Skoro nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu oraz lenistwo jest grzechem a wy takim dajecie nasze ciężko wypracowane pieniądze, to w konsekwencji przykładacie się do grzechu tych ludzi.Grzeszycie pychą,mówicie coś o wyrównywaniu szans, czyli osoba aktywna zawodowo ma żyć na tym samym poziomie co leń śmierdzący.Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostąpi Królestwa Niebieskiego.Bogacz do Jezusa co mam zrobić aby dostąpić Królestwa Niebieskiego Pan odrzekł Idz Sprzedaj Wszystko i Rozdaj Biednym.Także Księża i politycy do dzieła wysprzedajcie swoje dobra czekamy skoro z was tacy gorliwi Chrześcijanie - co niema chętnych????.Skoro nastąpiła zniewaga idz człowieku zgłoś organom ścigania, a nie po gazetach biegasz i szum robisz.
P  i  S
P i S 11.05.2019, 08:21
Biało-czerwona drużyna Wołodii Putina.

Pozostałe