VII Maraton MTB Kociewie Szlakiem

  • 02.05.2019, 15:45
  • redakcja
VII Maraton MTB Kociewie Szlakiem

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczna edycja maratonu MTB „Kociewie Szlakiem” odbędzie się 19 maja. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa dystanse do wyboru – 26 i 52 kilometry, a także małą i bezpieczną pętlę dla najmłodszych adeptów kolarstwa MTB, której dystans wyniesie 4 km. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl

Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Uczestnicy będą mieli do wyboru trasę krótką, liczącą 26 kilometrów oraz trasę długą (2 pętle), której dystans wyniesie 52 kilometry.
- Przygotowujemy również małą, bezpieczną pętelkę (4km), na której będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Dla jeszcze młodszych przygotowaliśmy w tym roku  Paradę Rowerków Biegowych na krótkiej oznaczonej pętli o długości 1 km – mówi Wojciech Hercke.
Zawodnicy, w tym opiekunowie zobowiązani są do posiadania roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Każdy niepełnoletni uczestnik maratonu zobowiązany jest do zastosowania kasku ochronnego.

Co warto wiedzieć?
Maraton MTB „Kociewie Szlakiem” jest imprezą otwartą, mogą w niej brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach posiadający licencję PZKol z wyłączeniem licencji U23 oraz ELITA.
Biuro zawodów, jak co roku, będzie mieściło się w Leśniczówce Szpęgawsk. Serwis zapewni Salon Rowerowy KROSS  SZPRYCHY.com, będzie oczywiście profesjonalny catering, będą ponownie sympatyczne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z przysmakami kociewskimi. Po zakończeniu wyścigu dla wszystkich startujących w maratonie MINI i MEGA odbędzie się loteria fantowa, w której do zdobycia będzie obuwie i odzież sportowa.
- Uczestnikiem maratonu będzie mogła zostać osoba, która dokona rejestracji oraz opłaty startowej. Rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów (pobierz formularz zgłoszeniowy do KSVII) w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów, jak również on-line za pośrednictwem strony www.elektronicznezapisy.pl – informują organizatorzy.

Charakterystyka tras i wpisowe
W tym roku opłaty startowe wynoszą: 40 zł – uczestnicy w maratonie na dystansie Mini/ Mega (przelew do 12.05.2019), 60 zł – uczestnicy maratonu na dystansie Mini/ Mega (wpłaty na miejscu w dniu zawodów), 0 zł – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych.
Z czym zmagać się będą zawodnicy na poszczególnych trasach zawodów i dla kogo są one przeznaczone?
Trasa MINI - 26 km (jedna pętla) - przeznaczony jest dla zawodników specjalizujących się w średnich dystansach. Podczas zgłoszenia do zawodów uczestnik deklaruje dystans, na którym wystartuje. Zmiana dystansu w trakcie jazdy nie jest możliwa.
Trasa MEGA - 52 km (dwie pętle) - przeznaczony jest dla zawodników o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym specjalizujących się w jeździe długodystansowej.

Ciekawe nagrody
Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji każdej kategorii na dystansach MEGA/MINI otrzyma puchary oraz nagrody pieniężne. Pierwszych 100 zawodników na dystansach MEGA oraz 200 na dystansie MINI na mecie otrzyma pamiątkowy medal.
Wszystkie dzieci – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych otrzymają pamiątkowe medale.

Trasy dla najmłodszych adeptów MTB
Maraton Rodziny i Parada Rowerków Biegowych zostaną przeprowadzony na zasadzie rekreacyjnego przejazdu rowerowego najmłodszych adeptów kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Przejazdy odbędą się na krótkich, oznaczonych pętlach o długości 1 i 4 km. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu jednakże każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Zaleca się zastosowanie kasku ochronnego oraz roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Wymagana rejestracja uczestników.
 

PROGRAM ZAWODÓW
godz. 8.00 – 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (Leśniczówka Szpęgawsk)
godz. 11.00 - start Maratonu MEGA
godz. 11.05 - start Maratonu MINI
godz. 11.10 - start Maratonu RODZINNEGO
godz. 11.15 - start Parady Rowerków Biegowych
godz. 13.00 - zamknięcie wjazdu na drugą pętlę (Maraton MEGA)
godz. 15.00 - zamknięcie pętli Maratonów MEGA/MINI
godz. 15.00 - rozpoczęcie dekoracji zwycięzców maratonu
godz. 15.30 - loteria fantowa dla uczestników maratonu MINI/MEGA
godz. 16.00 – zakończenie imprezy
Program ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe