Sobota, 25.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

VII Maraton MTB Kociewie Szlakiem

  • 2.05.2019, 15:45
  • redakcja
VII Maraton MTB Kociewie Szlakiem
Podziel się:
Oceń:
Tegoroczna edycja maratonu MTB „Kociewie Szlakiem” odbędzie się 19 maja. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa dystanse do wyboru – 26 i 52 kilometry, a także małą i bezpieczną pętlę dla najmłodszych adeptów kolarstwa MTB, której dystans wyniesie 4 km. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl

Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Uczestnicy będą mieli do wyboru trasę krótką, liczącą 26 kilometrów oraz trasę długą (2 pętle), której dystans wyniesie 52 kilometry.
- Przygotowujemy również małą, bezpieczną pętelkę (4km), na której będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Dla jeszcze młodszych przygotowaliśmy w tym roku  Paradę Rowerków Biegowych na krótkiej oznaczonej pętli o długości 1 km – mówi Wojciech Hercke.
Zawodnicy, w tym opiekunowie zobowiązani są do posiadania roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Każdy niepełnoletni uczestnik maratonu zobowiązany jest do zastosowania kasku ochronnego.

Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia
Uniwersytet Morski Gdynia

Co warto wiedzieć?
Maraton MTB „Kociewie Szlakiem” jest imprezą otwartą, mogą w niej brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zrzeszeni w klubach posiadający licencję PZKol z wyłączeniem licencji U23 oraz ELITA.
Biuro zawodów, jak co roku, będzie mieściło się w Leśniczówce Szpęgawsk. Serwis zapewni Salon Rowerowy KROSS  SZPRYCHY.com, będzie oczywiście profesjonalny catering, będą ponownie sympatyczne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z przysmakami kociewskimi. Po zakończeniu wyścigu dla wszystkich startujących w maratonie MINI i MEGA odbędzie się loteria fantowa, w której do zdobycia będzie obuwie i odzież sportowa.
- Uczestnikiem maratonu będzie mogła zostać osoba, która dokona rejestracji oraz opłaty startowej. Rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów (pobierz formularz zgłoszeniowy do KSVII) w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów, jak również on-line za pośrednictwem strony www.elektronicznezapisy.pl – informują organizatorzy.

Charakterystyka tras i wpisowe
W tym roku opłaty startowe wynoszą: 40 zł – uczestnicy w maratonie na dystansie Mini/ Mega (przelew do 12.05.2019), 60 zł – uczestnicy maratonu na dystansie Mini/ Mega (wpłaty na miejscu w dniu zawodów), 0 zł – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych.
Z czym zmagać się będą zawodnicy na poszczególnych trasach zawodów i dla kogo są one przeznaczone?
Trasa MINI - 26 km (jedna pętla) - przeznaczony jest dla zawodników specjalizujących się w średnich dystansach. Podczas zgłoszenia do zawodów uczestnik deklaruje dystans, na którym wystartuje. Zmiana dystansu w trakcie jazdy nie jest możliwa.
Trasa MEGA - 52 km (dwie pętle) - przeznaczony jest dla zawodników o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym specjalizujących się w jeździe długodystansowej.

Ciekawe nagrody
Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji każdej kategorii na dystansach MEGA/MINI otrzyma puchary oraz nagrody pieniężne. Pierwszych 100 zawodników na dystansach MEGA oraz 200 na dystansie MINI na mecie otrzyma pamiątkowy medal.
Wszystkie dzieci – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych otrzymają pamiątkowe medale.

Trasy dla najmłodszych adeptów MTB
Maraton Rodziny i Parada Rowerków Biegowych zostaną przeprowadzony na zasadzie rekreacyjnego przejazdu rowerowego najmłodszych adeptów kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Przejazdy odbędą się na krótkich, oznaczonych pętlach o długości 1 i 4 km. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu jednakże każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Zaleca się zastosowanie kasku ochronnego oraz roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Wymagana rejestracja uczestników.
 

PROGRAM ZAWODÓW
godz. 8.00 – 10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (Leśniczówka Szpęgawsk)
godz. 11.00 - start Maratonu MEGA
godz. 11.05 - start Maratonu MINI
godz. 11.10 - start Maratonu RODZINNEGO
godz. 11.15 - start Parady Rowerków Biegowych
godz. 13.00 - zamknięcie wjazdu na drugą pętlę (Maraton MEGA)
godz. 15.00 - zamknięcie pętli Maratonów MEGA/MINI
godz. 15.00 - rozpoczęcie dekoracji zwycięzców maratonu
godz. 15.30 - loteria fantowa dla uczestników maratonu MINI/MEGA
godz. 16.00 – zakończenie imprezy
Program ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe