III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu

  • 04.05.2019, 09:20
  • redakcja
III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu

Podziel się:

Oceń:

Rozpoczyna się III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu. Po raz kolejny odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników muzyki organowej i kameralnej. W tegorocznej edycji wystąpią znakomici artyści z całego kraju. Gościem specjalnym festiwalu jest Thomas Cornelius - organista słynnej Elbphilarmonie w Hamburgu.

Pierwszy koncert festiwalu odbędzie się w niedzielę, 5 maja o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach. Wystąpią Adam Sadowski - organy oraz duet wokalny Angelika Podwojska- sopran, Aleksandra
Kołodziejczyk- mezzosopran.
W programie m.in. najpiękniejsze utworu o tematyce Maryjnej. Kolejny koncert odbędzie się 26 maja o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zblewie.
Usłyszymy tam m.in. Patryka Podwojskiego – organistę, a także męski zespół wokalny Vox Intensa.
W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Łapiszewie koncert odbędzie się 9 oraz 16 czerwca. 9 czerwca zagra na organach prof. Bogdan Narloch (Szczecin), 16 czerwca o godzinie 19.00 - Thomas Cornelius (Niemcy).
Również 16 czerwca o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach zagra Ewa Bąk (Bielsko-Biała) oraz wystąpi kontratenor Marcin Ciszewski (Gdańsk).
Festiwal objął honorowym patronatem J.E. ks. bp dr Ryszard Kasyna.
- Zapraszamy do śledzenia strony na portalu Facebook: „Międzynarodowy
Festiwal Muzyki Organowej na Kociewiu”. Wstęp wolny – informują organizatorzy.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe