×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Pracowity wtorek dla starogardzkich strażaków. Interweniowali blisko 40 razy!

  • 24.04.2019, 14:03 (aktualizacja 24.04.2019, 14:06)
  • redakcja
Pracowity wtorek dla starogardzkich strażaków. Interweniowali blisko 40 razy!
Podziel się:
Oceń:
W wyniku silnych wiatrów na terenie powiatu starogardzkiego odnotowano 39 interwencji. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew ze szlaków komunikacyjnych, tj. drogi krajowej nr 22, dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Ponadto strażacy zabezpieczali uszkodzone w wyniku wiatru budynki mieszkalne i gospodarcze, m.in. w Jabłowie, Kaliskach, Starogardzie Gdańskim i Sucuminie. Dotyczyło to zerwanych połaci dachu i opierzeń.

- Do groźnego zdarzenia doszło w Kolinczu, gdzie w wyniku zerwania linii średniego napięcia spaliło się około 0,5 ha poszycia i podszytu lasu sosnowego. Zagrożony pożarem był budynek mieszkalny znajdujący się około 50 metrów od pożaru – mówi kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży. - Ratownicy podjęli działania gaśnicze w natarciu oskrzydlającym i w obronie zagrożonego pożarem budynku mieszkalnego. Za pośrednictwem SKKP odłączono zasilanie
w linii średniego napięcia, co umożliwiło prowadzenie dalszych działań w pobliżu linii elektrycznej. Po zlokalizowaniu pożaru tlące się zarzewia ognia przekopywano i przelewano wodą. Zaopatrzenie wodne dla celów pożarowych stanowiły  pobliskie hydranty – mówi.

We wszystkie wczorajsze działania zaangażowane zostały siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jednostki OSP w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym oraz część jednostek OSP spoza ksrg.

Ponadto starogardzcy strażacy dokonali praktycznego sprawdzenia gotowości sprzętu
na wypadek wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych, tj. intensywnych opadów deszczu, burz i silnych wiatrów. Przegląd sprzętu wykonano po to, by usuwanie skutków zaistniałych zdarzeń realizowane było jak najszybciej w celu zminimalizowania strat materialnych.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzywopłot
Krzywopłot 24.04.2019, 18:23
A jeszcze trochę i będą musieli gasić lasy, pola i łąki podpalane przez debili.

Pozostałe