×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

UWAGA: Burze piaskowe i bardzo silny wiatr! Strażacy interweniowali już ponad 20 razy! IMGW wydało ostrzeżenia

  • 23.04.2019, 13:53 (aktualizacja 23.04.2019, 14:01)
  • redakcja
UWAGA: Burze piaskowe i bardzo silny wiatr! Strażacy interweniowali już ponad 20 razy! IMGW wydało ostrzeżenia
Podziel się:
Oceń:
Dzisiaj niebo w Starogardzie ma nietypowy, mleczny kolor. W innych rejonach Polski kolor nieba osiągnął nawet żółto-pomarańczowe ubarwienie. Dodatkowo szaleje wiatr. To efekt przemieszczania się pyłu i piasku znad Sahary, spowodowany porywistymi wiatrami szalejącymi w tym miejscu. Wydarzenie to z bardzo silnym wiatrem, którego prędkość dochodzi miejscami do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

- Przez cały dzień strażacy interweniowali już ponad 20 razy. Głównie zgłoszenia dotyczą powalonych i wyrwanych z korzeniami drzew, pożarów i zerwanych linii wysokiego napięcia - poinformowała nas kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Nie mamy na szczęście żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Na terenie powiatu zmobilizowane zostały wszystkie jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wszystko wskazuje na to, że strażacy będą mieli do wieczora ręce pełne pracy – mówi kpt. Karina Stankowska.

Obecnie w Kolinczu pali się około 400 m2 lasu. Na miejscu działają jednostki gaśnicze.

 najbliższych dniach, w całej Polsce możemy spodziewać się burz oraz brudnych deszczy związanych z osadzaniem się kropel wody na ziarenkach piasku, które mogą pobrudzić elewacje budynków, chodniki, szyby i karoserie samochodów.

Dzisiaj, w Polsce doszło do pierwszych anomalii pogodowych w postaci burz piaskowych, które nie tylko utrudniały widoczność na drogach, ale również spowodowały wypadek drogowy!

Według IMGW sytuacja ta ma się utrzymywać do piątku lub w najgorszym przypadku do soboty. Wraz z tym, wzrosnąć ma temperatura od środy do piątku do ok. 25-30°C. Zjawisko najlepiej zaobserwować przy okazji wschodu i zachodu słońca. Po tym terminie chmura piasku i pyłu ma opuścić nasz kraj. Spadnie również temperatura.

Strażacy interweniowali głównie w Starogardzie Gdańskim, Klonówce, Demlinie, Kolinczu, Lubichowie,  Dąbrówce, Osieku, Zblewie, Nowym Wiecu, Jaroszewach oraz w Karszanku.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 24.04.2019, 10:40
Co się dziwicie, skoro wszystko staje na głowie.Osoby duchowne robią sobie teatrzyki w kościołach.Jeden wjeżdża na osiołku do kościoła co można rozumieć jednoznacznie, a inny nie tak daleko bo w Skarszewskiej parafii pw.Świętego Maksymiliana Kolbe do ciała Jezusa podłączył kroplówkę i postawił nad nim manekin lekarza.Tłumaczenia co autor miał na myśli niech sobie schowa nie powiem gdzie.Kosciół to nie teatr ani galeria sztuki, a księdza ma cechować skromność, a nie popęd do tego aby stać się krajowym celebrytom.
odpis
odpis 23.04.2019, 19:28
Wieje ile wlezie. Ciepły wiatr i piasek z Sahary!!!. Kto to zapewnił?. Nikt inny jak "Pinokio" Morawiecki. To on twierdzi, że we wszystkim brał i bierze udział, taki już z niego "Pinokio Wszechmogący.
Xd
Xd 23.04.2019, 22:42
Masz ty klapsa
artysta
artysta 23.04.2019, 14:26
Wiater wieje, deszczu niema, cała polska to jest ściema!!
Andr
Andr 23.04.2019, 14:15
Oj, oj pobrudzi karoserię i dachy. Kto to pisał? To się zmyje z pierwszym deszczem. Gorzej z czystym praniem albo, że do oczu nasypie piachem.
becia
becia 23.04.2019, 14:17
Zmyje ale nie zmienia to faktu , że najpierw sie pobrudzi jak twoje pranie , ktore prałeś.

Pozostałe