Czwartek, 18.04.2019

Pomnik z okazji 1053. rocznic Chrztu Polski odsłonięty! Ufundował go senator RP Waldemar Bonkowski

  • 12.04.2019, 10:36 (aktualizacja 12.04.2019 10:38)
  • redakcja
Pomnik z okazji 1053. rocznic Chrztu Polski odsłonięty! Ufundował go senator RP Waldemar Bonkowski FB: Senator RP WaldemarBonkowski
Podziel się:
Oceń:
Niedługo obchodzić będziemy 1053. rocznicę Chrztu Polski. Po raz pierwszy będzie to święto państwowe. W Starogardzie Gdańskim zostało połączone z odsłonięciem pomnika upamiętniającego powstanie Państwa Polskiego. W uroczystościach wzięli udział prezydent miasta Janusz Stankowiak, senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Bonkowski oraz ksiądz Dziekan Józef Pick. W wydarzeniu wzięli udział również mieszkańcy, asysty honorowej udzielili żołnierze Wojska Polskiego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 12.00 rozpoczął się procesyjny przemarsz do miejsca odsłonięcia pomnika z udziałem orkiestry wojskowej, rekonstruktorów husarii i kompanii honorowej Wojska Polskiego
Po kwadransie uroczyście odsłonięto i poświęcono obelisk Chrztu Polski.
- Ufundowany przeze mnie pomnik dedykowany jest Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, NMP Królowej Polski i patronom Polski - św. Wojciechowi i św. Andrzejowi Boboli z prośbą o opiekę nad naszą Ojczyzną w przededniu Święta Chrztu Polski – mówił senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Bonkowski

 

_redakcja

Zdjęcia (10)

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

as
as Wczoraj, 08:48
Żenada ... kolejny pomnik w szczerym polu,tylko patrzeć jak zarośnie chwastami.
nikomu nie potrzebny
zainteresowany
zainteresowany 2 dni temu, 13:58
"Po raz pierwszy będzie to święto państwowe. W Starogardzie Gdańskim zostało połączone z odsłonięciem pomnika..." Będzie święto, ale już zostało połączone z odsłonięciem.... Jak by tak podać datę odsłonięcia tez byłoby miło
Obserwator
Obserwator 15.04.2019, 02:14
Senatorek dostał pokutę za grzechy, to pomnik postawił. 1053 pomniki na tysiącpięćdziesięciotrzylecie chrztu! Ciekawe, gdzie następny? Za pokropek kasa wleci niemała!
Btwr
Btwr 14.04.2019, 17:51
Nie rozumiem tylko dlaczego ten Stankowiak tak łatwo się godzi na te pisowskie sabaty w mieście, bez społecznych konsultacji?
Co to pis powie to jakieś święte? Niech się im w końcu postawi do cholery bo się zaczynają tu panoszyć za bardzo moim zdaniem.
daniel
daniel 14.04.2019, 17:55
kto na to pozwolił bonkowskiemu i pedziowi w koloratce ???
ulryk vj
ulryk vj 14.04.2019, 16:59
Koszmar to dobre słowo. Może nawet lepszym byłoby Średniowiecze. Niedługo dzięki takim osobnikom jak ten typ to krucjaty krzyżowe będą przez Starogard przejeżdżać. Dramat.
Ja
Ja 14.04.2019, 11:47
Totalny koszmar. A brak wiedzy zatrważający. Normalnie ciemny lud .
mk
mk 14.04.2019, 09:05
damski bokser i przekręt w jednym szeregu z księdzem dogodne towarzystwo
leszek
leszek 13.04.2019, 23:24
ooo damski bokser wygnany z kaszub u nas się zadomowił ??? won stąd gnido
Eugeniusz
Eugeniusz 13.04.2019, 20:41
A gdzie pomnik najwiekszej katastrofy kolejowej w historii polskiego kolejnictwa, który miał miejsce pod Starogardem 1 maja 1925 roku - zgineło 28 osób 6 zmarło w szpitalu??
Absolwent 5-tki
Absolwent 5-tki 13.04.2019, 14:20
Dajcie sobie spokój z tymi POPISami.
Olo
Olo 13.04.2019, 09:45
Dziury w drogach, chodniki krzywe tu taki cyri i szopka z nikomu nie potrzebnym pomnikiem. Do tego senator z przeszłością. Jestem na nie.
um
um 14.04.2019, 17:01
A kwity to on na ten pomnik ma? Czy jak to w pisie- ja bez żadnego trybu?
Ala
Ala 13.04.2019, 12:29
Zmobilizuj twoich rodaków na socjalu do pracy to będzie więcej zrobione.
gosc
gosc 13.04.2019, 09:02
Potrzebny ten pomnik jak rybie pustynia. Obwodnica panie Senatorze, obwodnice chcemy.
Bb
Bb 13.04.2019, 02:24
Co za szopka...Kto na to pozwolił? Chyba obecnie rządzący, bo chyba ot tak nie kazdy może postawic pomnik
 kociewianka
kociewianka 12.04.2019, 22:27
hej kociewiak czy ty jestes jego bliskim sąsiadem czy przyjacielem rodziny że tak wszystko o nim wiesz a moze wspólnie z nim mieszkasz i tak samo się zachowujesz jak on dlatego tak łatwo przychodzi ci to pisanie i obrzucanie kogoś blotem
tt
tt 12.04.2019, 21:54
Nie głosowałem na obecnego burmistrza Starogardu i nie żałuję tego bo jest tak jak się domyślałem !!!!
Żal mi tylko tych co uwierzyli w te festyny przedwyborcze za nie swoje pieniądze ! bo ci co maja korzyść to normalka że na niego głosowali i tych mi nie żal bo oni nadal przy korycie :)
Ciekawe tylko kiedy wróci temat oddania jakiegoś miejskiego majątku np. na WOT itp.
Kociewiak
Kociewiak 12.04.2019, 17:49
Ten , ktory nienawidzi wszystkich poza soba funduje pomnik chrztu Polski? Przeciez on nie jest chrzescijaninem, to poganin z krwi i kosci a wy dajecie sie nabrac! Skazany prawomocnym wyrokiem za defraudacje na swoim stanowisku pracy, obraza i wyzywa od najgorszych ludzi o innej orientacji politycznej, religijnej, seksualnej, obrazal demokratycznie wybrane wladze Polski nazywajac ich zlodziejami oraz zdrajcami! Obraza swego blizniego, zdradza i bije zone, biega z pistoletem itd! Oto obraz chrzescijanina, ktory odslania pomnik chrztu Polski! Dodam, ze jako tapicer nigdy w swoim zawodzie nie pracowal, bo ten zawod byl dla niego za bardzo skomplikowany! pasozyt, ktory zyje za nasze pieniadze!
Kit
Kit 12.04.2019, 17:51
Mnie najbardziej martwi obecność tam Stankowiaka.
Czyżbym się grubo pomylił co do niego?
Wac
Wac 12.04.2019, 17:45
Czy możecie podać do publicznej wiadomości nazwiska tych którzy go tu zaprosili?
Lina555
Lina555 12.04.2019, 17:22
To ten senator usunięty z PiS za antysemityzm, bicie żony i inne formy przemocy?
KAROL
KAROL 12.04.2019, 17:42
Ten sam.
Wzorzec moralności katolickiej.
Ci co tam stoją razem z nim są tacy jak on.
Powiadam wam. Nic lepsi.
xcxc
xcxc 12.04.2019, 16:24
Sznurek się prostuje w kieszeni od tych uświęconych pomników. Figurki kościelne, krzyż - więc pomnik powinien stanąć na terenie kościoła- jeśli już, ale potrzebny nie jest wcale. Były poseł PiS z dość burzliwą przeszłością nagle nawraca Starogardzian przy pomocy pomnika. Szokujące . Jestem zawiedziona postawą Prezydenta, że poszedł na takie coś. Tyle forsy - lepiej trzeba było potrzebujące dzieci wesprzeć, albo szpital dofinansować, albo zamiast płyt jumbo wszędzie kostę położyć, a nie tylko tam gie widać z głównej. Dziesiątki potrzeb, a tu pomnik!
marian
marian 12.04.2019, 15:44
Pomnik sie należy na taką ogrągłą rocznice

Pozostałe