Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Milion złotych na inwestycję! UG Zblewo wyremontuje ulicę Dworcową w Bytoni

  • 11.04.2019, 08:44
  • redakcja
Milion złotych na inwestycję! UG Zblewo wyremontuje ulicę Dworcową w Bytoni
Podziel się:
Oceń:
Gmina Zblewo nie zwalnia inwestycyjnego tempa. Samorząd wywalczył unijne dofinansowanie na kolejną, ważną inwestycją drogową. Tym chodzi o remont ulicy Dworcowej w Bytoni. Kwota jest nie mała, bo wynosi ponad milion złotych!

Gmina Zblewo stawia na inwestycje, co widać gołym okiem. Zaledwie kilka miesięcy temu uroczyście oddano do użytku ul. Gajową w Pinczynie, której przebudowa była (po raz pierwszy
w historii gminy) współfinansowana ze środków PROW. Na początku tygodnia urzędnicy ogłosili kolejną wspaniałą dla mieszkańców informację.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Projekt w pierwszej dziesiątce
Gmina Zblewo po raz drugi dostała unijne dofinansowanie na inwestycję drogową - 1.112.877 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach konkursu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”. Projekt Gminy Zblewo został oceniony bardzo wysoko (w pierwszej „dziesiątce”), dzięki czemu gmina otrzyma maksymalne, możliwe dofinansowanie tj. 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych.

„Obiecałem i słowa dotrzymałem”
Swojego zadowolenia z  nie krył wójt gminy Zblewo Artur Herold.
- Udało się! To dla nas wielka radość, bo dokładamy wszystkich sił, aby nasze plany i zamierzenia inwestycyjne konsekwentnie wcielać w życie. Niedawno cieszyliśmy się z ulicy Gajowej, która była tak bardzo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Dziś projekt jest już wykonany i rozliczony. A my nie osiadamy na laurach. Myślimy i działamy perspektywicznie. Ulica Dworcowa w Bytoni na którą udało nam się pozyskać dofinansowanie to niezwykle ważny projekt. Realnie poprawi jakość życia i bezpieczeństwo wielu naszych mieszkańców. Obiecałem, że tę drogę przebuduję i słowa dotrzymam... – mówił wójt gminy.

Lepiej, wygodniej i bezpieczniej
Godnie z założeniami, odcinek ulicy Dworcowej w Bytoni (od Drogi Krajowej 22 w kierunku dworca PKP i miejscowości Cis) zmieni się nie do poznania. Droga ta na odcinku 700 m zostanie całkowicie przebudowana, wykonane zostanie także pełne odwodnienie. Warto zaznaczyć, iż zebrane wody deszczowe zostaną całkowicie odebrane i odprowadzone rurociągiem do Kanału Bytońskiego. Przekroje zaprojektowanej kanalizacji deszczowej pozwolą także w przyszłości na odbiór wód deszczowych z kierunku Osiedla Młodych w Bytoni. Co istotne, przebudowany odcinek drogi zostanie połączony z wybudowanym wcześniej odcinkiem asfaltowym.
Wójt Artur Herold mówi wprost - Cieszę się bardzo z tej inwestycji i wierzę, że dzięki niej będzie się naszym mieszkańcom żyło lepiej, wygodniej i bezpieczniej.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 11.04.2019, 22:47
Smetowo ma ok .5 tys. mieszkańców a wójt ma taką samą wysokość pensji jak wójt Zblewa ,które liczy ponad 11 tys. mieszkańców.
Zblewo rozwija się dynamicznie a Smętowo jest na szarym końcu.Wystarczy zapoznać się z rankingiem samorządów ogłoszony przez Rzeczypospolitą.
Im gorzej tym większą kasa ?
Radni Smętowa zacznijcie reprezentować mieszkańców i szanować publiczne pieniądze.
Ewa
Ewa 11.04.2019, 23:29
Pensja aktywnego wójta Zblewa to
10.180 zł
a " śpiącej" Galantowej ze Smętowa to 10.114 zł miesięcznie.
Brawo Zblewo macie super wójta.
Józiu
Józiu 11.04.2019, 19:55
Oj ,oj każde kichnięcie wójta jest ogłoszone na cały powiat ????
Pamiętacie ile wójt wydał w poprzedniej kadencji publicznych pieniędzy na reklamę w gazetach ??? Informację publikował Głos Kociewia.
To była bardzo duza kwota i mogła być spożytkowana inaczej i to dla dobra mieszkańcow.Promocja wójta za publiczne pieniadze ?
e
e 11.04.2019, 15:43
Ciekawe jakim wójtem byłby Herold gdyby nie pieniądze z Unii Europejskiej?
eee!
eee! 11.04.2019, 20:47
A skąd unia jewropejska ma pieniądze ?
Pomyśl choć troszeczkę
Yt
Yt 11.04.2019, 23:32
Ze składek Niemiec Francji i W. Brytanii?
Bo reszta składek ,w tym Polski to tyle co kot napłakał. Na waciki ledwo.

Pozostałe