Trwa strajk nauczycieli. Egzaminy gimnazjalne odbywają się

  • 10.04.2019, 00:06 (aktualizacja 12.04.2019, 07:43)
  • redakcja
Trwa strajk nauczycieli. Egzaminy gimnazjalne odbywają się

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim numerze GK informowaliśmy Was, że groźba strajku ze strony nauczycieli jest niemalże pewna. Wówczas wszystko wskazywało na to, że protest rozpocznie się 8 kwietnia i tak też się stało. Wszystkie szkoły w powiecie starogardzkim - za wyjątkiem jednej w Czarnej Wodzie oraz dwóch w gminie Osieczna - prowadzą akcję protestacyjną. W większości placówek zajęcia zostały odwołane, a uczniowie zostali w domach. Obecnie nie wiadomo, kiedy dojdzie do zakończenia całej akcji. Rozmowy z Rządem nie przynoszą skutku, a postulaty nauczycieli pozostają niezmienne – żądają oni 30 proc. podwyżki płac.

Stało się. Nauczyciele jak zapowiadali, tak zrobili. 8 kwietnia niemalże w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Pracownicy oświaty domagają się w ten sposób podwyżki płac i pozostają nieustępliwi w swoich postulatach.

Wywieszono flagi i transparenty
W miniony poniedziałek na wielu szkołach zawisły flagi solidarności, transparenty oraz plakaty informujące o strajku. Od tego czasu w placówkach oświatowych nie są prowadzone zajęcia edukacyjne. Większość uczniów pozostała w domach, a dla tych, którzy przybyli do szkoły, zorganizowane zostały zajęcia zastępcze. Jak poinformowała nas dyrekcja jednej ze szkół, nauczyciele przebywają w szkole, lecz nie prowadzą zajęć.
- Mamy nadzieję, że Związek Nauczycielstwa Polskiego dogada się w końcu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i będziemy mogli wrócić do prowadzenia normalnych zajęć i realizacji programu – tłumaczą nam nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim.

Strajkują wszystkie szkoły w powiecie?!
Z naszych informacji wynika, że w całym województwie pomorskim do strajku przystąpiło 819 szkół na 1031 istniejących placówek. Na terenie Starogardu Gdańskiego w akcję protestacyjną włączyły się wszystkie szkoły podstawowe, przedszkola i licea.
- W dniu 8 kwietnia wszystkie szkoły podstawowe w Starogardzie Gdańskim przystąpiły do strajku pracowników oświaty. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostały zawieszone do odwołania – informuje Magdalena Dalecka, rzecznik Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. - W związku z tą sytuacją dyrektorzy szkół proszą rodziców o zabezpieczenie na ten czas opieki swoim dzieciom. W szczególnie uzasadnionych przypadkach braku możliwości zapewnienia dziecku opieki, szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze na terenie szkoły - mówi.
Sytuacja wygląda podobnie w przedszkolach na terenie miasta.
- Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Miejskich Przedszkolach Publicznych nr 2,4, 6 i 8 oraz w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 2 i 6 zostają zawieszone do odwołania – dodaje M. Dalecka.
Z informacji uzyskanych w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego wynika, że do strajku przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Szkoły, które nie biorą udziału w strajku to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie oraz dwie w gminie Osieczna.

_redakcja

Komentarze (170)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ten
Ten 16.04.2019, 19:02
Nauczycielom nie dadzą, bo muszą pokazać się i wpłacić na Paryską Katedrę.
nic
nic 16.04.2019, 16:45
Bardzo dobrze rzad nie dac nauczycielom nic jak niechca tyle co dajece wiele branz by chcialo zaproponowane podwyzki do roboty !
king
king 16.04.2019, 18:17
Jasne i co jeszcze. Nauczycielom nie dać, lekarzom nie dać, policjantom nie dać, najlepiej to nikomu pracującemu nic nie dać. Dać za to nierobom siedzącym w domu. Lepiej się zamknij, bo zacznę sądzić, że jesteś jednym z nich.
Ride
Ride 16.04.2019, 18:41
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem napisala ze jak niechca 15% podwyzki to wcale niedac nikt niekogo nie bedzie prosil
king
king 17.04.2019, 10:37
Twojego postu z całym szacunkiem -TAK -miałem problem aby go przeczytać ze zrozumieniem.
Pisiory po kasę
Pisiory po kasę 15.04.2019, 14:40
Zobazycie teraz łamistrajki pracują, ale jak ZNP uda się wygrać z Pisiorami to łamistrajki będą pierwsi, żeby wyciągnąć rękę po kasę.
Ja
Ja 14.04.2019, 21:02
Jak czytam te komentarze to stwierdzam ze 80proc tu piszacych powinno wrocic do szkoly zeby mogli trzezwo i logicznie myslec. Sluchaja pisu w tvp i bezmyslnie powtarzaja. Sami wnioskow z tego co sie dzieje nie potrafia wyciagnac. Dostali debile i patole 500zl i zadowoleni. Tylko to miedzy innymi nauczyciele pracuja na te 500zl dla nierobow. Teraz byle pijacki patol nic nie robiacy ale majacy czworo dzieci ma tyle samo miesiecznie co pracujacy nauczyciel. Ja sie nauczycielom nie dziwie. Niech strajkuja do skutku.
Ty
Ty 16.04.2019, 16:41
Troche kultury i Uwazaj na slowa bo lepiej dac te 500 zl dzieciom niz nauczycielom
Ja
Ja 16.04.2019, 21:57
Dziecia?wiekszosc tego 500plus jest przepijana przez nierobow rodzicow. Ty pewnie tez jestes jednym z takich. Nie powinno byc 500plus. Kazdy powinien pracowac na pieniadze. Gdyby nie 500plus nie byloby takiej drozyzny, a co za tym idzie, nie byloby strajkow i walki o lepsze pensje ludzi pracujacych.
Ja
Ja 18.04.2019, 13:51
nie pobierasz 500+ to masz z tym problem i zazdroscisz a jesli tak popierasz nauczycieli to doluz im ze swoich zaden problem
Ja
Ja 21.04.2019, 07:27
Widze ze te marne smierdzace 500 zl na oczy ci sie rzucilo i przyslonilo caly swiat. Jak8m trzeba byc nieudacznikiem zeby dla 500 zl dac sie sprzedac. Tylko pamietej ze predzej czy pozniej to wszystko jeb.ie i nasze dzieci beda to splacac. Ale typowe myslenie glupich nieudacznikow polaczkow-dzis mam 500zl a co bedzie jutro tonie nie obchodzi. Ja na szczescie umiem sobie radzic i zadne 500 czy 1000 nie iest mi potrzebne. Swoja droga jak wy zyjecie ze dodatkowe 500zl robi wam jak9mkolwiek roznice?
Ja+pis
Ja+pis 18.04.2019, 15:33
Tym dziękującym pisiorom za 500+ warto uświadomić, że czas ucieka. Dzieciak wcześniej lub później ukończy 18 lat i 500+ pozostanie wspomnieniem. Skończy się raz na zawsze 500+ i co dalej "emerytura" za okres pobierania 500+ i dozgonna "wdzięczność " pisiorom.
Andrzej
Andrzej 16.04.2019, 22:41
Komu ty to tłumaczysz, mam takich sąsiadów i widzę co się wyprawia..Patologia będzie miała po 4-5 dzieci nie pracować, żyć z socjalu a potem ich dzieci po 4- 5 pociech i tez nie będą pracować.Czym to grozi, podwyżką podatków, wzrostem przestępczości, i w najlepszym wypadku wyrównaniem emerytury nieroba z tym który uczciwie pracował.Teraz zwalniają się z pracy i w ogóle nie pracują zyja z opieki, 500 plus i darów żywnościowych.Dotacje za mieszkanie i chlanie od rana oto Polska rzeczywistość a w tv tylko się chwalą sukcesami.
Jan
Jan 14.04.2019, 19:42
Najpierw niech nie dają naszych pieniędzy Patologii, a wszyscy się uczepili nauczycieli !!!.
HS
HS 14.04.2019, 00:15
Najpierw w "trosce o dobro" nauczyciele i politycy wykorzystali dzieci, biorąc je na zakładników swoich roszczeń w najtrudniejszym egzaminacyjnym momencie, a teraz postanowili przeszkadzać im w egzaminie "dodając otuchy". W jaki sposób chcecie im dodawać otuchy? Mówiąc, że nie dostaną promocji do następnych klas, bo wam musi się zgadzać kasa?!
Hwhs
Hwhs 15.04.2019, 10:16
HS jesteś koras i tyle.
mk
mk 14.04.2019, 09:19
przestań słuchać pisowskiej propagandy. nikt nie wykorzystuje dzieci protest był zapowiadany parę miesięcy temu to rząd nie zrobił nic aby zapobiec strajkowi, to pis jest odpowiedzialny za całe zamieszanie to im nie zależy na porozumieniu tylko na napuszczaniu jednych na drugich. pomyśl trochę samodzielnie
Ja
Ja 12.04.2019, 16:21
Jestem za nauczycielami.
Oni umożliwili dzieciom zdawanie egzaminów. Oni byli z dziećmi, kiedy inni je opuścili i zaczęli strajk.
TO NIE JEST STRAJ POLITYCZNY
TO NIE JEST STRAJ POLITYCZNY 12.04.2019, 14:16
Strajk w praworządnej i demokratycznej Francji -12 zabitych -1800 ciężko rannych -12 straconych oczu -20 amputacji kończyn strajk w KACZYSTOWSKEJ DYKTATURZE W POLSCE -10 PIOSENEK "w chlewiku krowka muczy a swinka robi chrum"
ppppp
ppppp 12.04.2019, 10:20
No i znowu informacja w mediach o Starogardzie. tylko szkoda, że ponownie w złym świetle. Dyrektor Narodowiec pokazał, że potrafi być aktywny na manifestacjach w Trójmieście. Teraz żeby podlizać się swoim kolegom z PIS, nie wpuścił nauczycieli do szkoły. Może następny etap zapowiedziany przez Biereckiego : "Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej".
Hitler też tak zaczynał
Bob
Bob 13.04.2019, 11:14
Tego pana dyrektora to powinni dobrze przeswietlic. Taka osoba nie powinna w szkole pracowac a co dopiero byc dyrektorem.
ml
ml 13.04.2019, 10:52
Czy na pewno tak było. Dziękuję panie dyrektorze ,że dzieci zdawały egzamin.A paniusie nauuuuuuuuczycielki od machania łapkami nie czytają ze zrozumieniem.W sali gdzie odbywa się egzamin nie ma osób postronnych.Decydując się na strajk pani nauchruchrumchrum czycielka sama zdecydowała,że jest osobą postronną.
bolo
bolo 15.04.2019, 10:22
Nie dorastasz pientaszku ten pani do pięt. Dziękujesz dyrektorowi, za co za wstyd na całą Polskę. Ogarnij się i zacznij myśleć samodzielnie . Rodzicom dzieci, które zdawały egzamin to zachowanie dyrektora się nie spodobało i popierają te jak to nazwałeś paniusie.
do ml
do ml 13.04.2019, 15:22
jakiej sali, buraku???
mgr
mgr 13.04.2019, 22:27
Stań przed lustrem to zobaczysz buraka i chama.... prostaku.
kl
kl 12.04.2019, 18:46
czyżby chodziło o kolegę kalinowskiego, który przed konkursem na dyrektora szkoły chwalił się, że ma wszystko załatwione z kalinowskim.
rob
rob 12.04.2019, 12:51
następny krok to przeniesienie egzaminu ósmoklasistów do innej szkoły ... porcja dodatkowego stresu dla dzieciaków ... ciekawe tylko czy regulamin na to pozwala ... lepiej żeby tak było bo inaczej kolegi dyrektorka koleżka prezydencik chyba nie wybroni
matka ucznia 8 klasy
matka ucznia 8 klasy 15.04.2019, 10:26
To właśnie w takich sytuacjach ten cały dyrektor pokazuje jaki z niego Fachowiec. Przenosić dzieciaki na egzamin ze Zblewskiej na Szwoleżerów. Tylko przyklasnąć pomysłowości. No ale cóż ja po tym panu niczego dobrego się nie spodziewałam. Na szczęście takich jak ja jest coraz więcej i zapewne ta liczba po egzaminach ósmoklasistów wzrośnie.
Polak
Polak 12.04.2019, 09:12
Tak,tak pazernej Szydło i jej ekipie się po prostu należy a reszcie według uznania, tylko tym którzy mogą na nich głosować, nierobów i patologię o niskiej inteligencji. Rozumiem również rodziców, nie chciał bym być w ich skórze,ale od tego jest Rząd by uczciwie,zaznaczam UCZCIWIE wszystkich traktował i obdzielał.Dlaczego księża i ich fanaberie są opłacani z publicznych naszych pieniędzy????.
Borys
Borys 12.04.2019, 08:06
Proponuje zwolnić dyscyplinarnie za terroryzowanie uczniów. Przypominam jesteście dla uczniów a nie odwrotnie. Nikt was na siłę nie trzyma. Biedronka też potrzebuje pracowników.
do Borysa
do Borysa 13.04.2019, 15:29
zwolnij WSZYSTKICH nauczycieli - Zostaną tylko robole od łopaty. O to chodzi = jak w czasie wojny - okupant potrzebuje TYLKO roboli przymusowych - Inteligencję wywióżł do Szpęgawska, prosty lud do łopaty sobie zostawił. Ruski reżim też wymordował mysłących. Zostawił sługusów. Graruluję pomysłów by zwolnić NAUCZYCIELI, niedouku. Żądasz powrotu do analfabetyzmu i powrotu do Prus!? Stuknij sie w pusty baniak! No cóż, ale trzeba się było lepiej na lekcjach uczyc by to rozumieć, matołku.
Ja
Ja 13.04.2019, 11:17
Nikt ich na sile nie trzyma. Dlatego nie przyszli do pracy. Skoro maja droge wolna to o co sie tak pienicie? Co za roznica czy syrajkuja czy sie zwolnia? Kto na ich miejsce przyjdzie jak odejda? Gdyby byli chetni to ze strajkiem nie byloby problemu.
mk
mk 12.04.2019, 18:49
przecież żaden nauczyciel na siłę nie trzyma uczniów to o co chodzi?
dziab dziab
dziab dziab 11.04.2019, 19:54
Całkowicie NIE popieram nauczycieli. To co zrobili to zwykły szantaż. Nie różnią się niczym od terrorysty porywającego dziecko, a jak wiadomo z terrorystami się nie negocjuje, bo powie taki bandzior, że chce 50 mln złotych albo zabije 5 dzieci i co ? Będą go wszystkie służby ścigać, ale NIKT nie zapłaci takich pieniędzy (bo w przeciwnym razie codziennie dla okupu porywanych byłoby z 50 dzieci w Polsce)

Teraz równie dobrze mogą wyjść policjanci i żądać podwyżek o 2 tyś złotych, bo inaczej wszyscy się zwolnią i stanie się anarchia w Polsce.
Najbardziej i tak mnie śmieszą nauczyciele od WF-u, którzy najczęściej rzucą piłkę i grajta sobie.

https://nczas.com/2019/04/08/k…

I wszystko jasne.

Pozdrawiam.
ja
ja 13.04.2019, 18:00
dziab dziab policjanci już byli , lekarze byli , pielęgniarki były , górnicy byli , taksówkarze też byli ale powtarzają , rolnicy byli , nauczyciele też byli tylko nosili wstążeczki i nie odeszli od uczniów i to parę razy tylko nikt tego nie zauważył ci co są u władzy też byli na strajkach podobno byli chociaż mało kto ich widział ale się tym szczycą ci sami strajkowali co teraz tego zabraniają
a twoja wypowiedz jest żałosna
mk
mk 12.04.2019, 18:53
ty dziab dziab to chyba jesteś na przepustce z kocborowa bo takich bzdur to normalny człowiek nie wymyśli
Gocha
Gocha 12.04.2019, 18:16
Szantaż? Terroryzm? Czy jakiś terrorysta kilka miesięcy wcześniej informuje podając dokładną datę swój atak? A czy do negocjacji nie wystawia się mediatora? MEN ma wszystko gdzieś. Dlaczego Ich dzieci są w szkołach prywatnych? Poza tym nikt tu śmiercią nie grozi.
mnogoza
mnogoza 12.04.2019, 10:23
Chyba piątkę w Starogardzie kończyłeś. Szantaż? Terroryzm? W ten pusty łeb się stuknij. A policjanci nieuku już strajkowali i to stosunkowo niedawno......i co? Dostali podwyżkę! Idź po 500+ bo ci się pewnie po prostu należy.
rodzic
rodzic 11.04.2019, 17:03
Wielki szacunek dla dyrektora Arkadiusza!!!! Brawo za odwagę!!!!! Do szkoły przychodzi się pracować, a nie leniuchować i miło spędzać czas na nieróbstwie!!!! Co za lenie patentowane ci nauczyciele, już szacunku rodziców nie odzyskają. Uczniowie też zaczynają się irytować i nie rozumieją dlaczego są ofiarami dorosłych!
Brak słów na tych nierobów!!!!!!!!!
*** Pisiory
*** Pisiory 15.04.2019, 14:22
Szacunku rodziców to może nie odzyskać ten dyrektorek Arek . Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, nauczyciele chcieli wesprzeć uczniów a ten burak koleżka kalinowskiego zachował się jak prostak. Zresztą wystarczy spojrzeć na jego gębę od razu widać, że to psipsior i narodowiec, który zrobi wszystko żeby wejść w dupę komu trzeba.
Bronisława
Bronisława 11.04.2019, 19:12
Jedyny miał odwagę postawić się w naszym mieście. I pogonił swoich nierobów. SWOICH. Wielki gość dla setki dzieci i ich rodziców. To jest człowiek godny stanowiska nie jak inne pasożyty za nasze podatki.
rodzic gimnazjalisty
rodzic gimnazjalisty 12.04.2019, 10:30
Swoich? On jest pierwszy do zwolnienia. Wielki niewypał dla dzieci i rodziców z gimnazjum!
PiS
PiS 11.04.2019, 18:43
Nierobem jestes ty!!! Za nic dostalas 500 zlotych na dziecko! Tacy rodzice jak ty to juz margines spoleczny!
bartekPIS
bartekPIS 11.04.2019, 18:59
Co ty piszesz deklu?O SORY a bo ty z patologi. Ok wszystko w temacie.
aa
aa 12.04.2019, 08:53
Precz z Pisem nieroby, nieudaczniki życiowe
kik
kik 13.04.2019, 22:34
Ha ha.... ci ze złodziejskiej bandy zwanej obywatelską lepsi, przez 8 lat mieli swoje róbta co chceta prawa nie ma.
gosc
gosc 11.04.2019, 17:00
Ciekawa wypowiedź radnego z Platformy Kotlewskiego. Czy to przypadek że Brzycki i Kotlewskiego znaleźli się tak szybko pod szkołą? Platforma zawsze mieszała w Starogardzie i szkoda że ich guru Sław nie dojechał. Uważam że jak strajkujesz to strajkuj a nie przypominasz sobie o dobru dzieci.? Ciekawe czy któryś z tych nauczycieli zgłosił się do komisji egzaminacyjnej aby wesprzeć swoich uczniów. Kasa, Dobro Dzieci czy Polityka? Przykre ale prawdziwe. Jestem za tym aby nauczyciele zarabiali więcej ale nie kosztem dzieci.
do gościa
do gościa 13.04.2019, 15:33
pracuje dla IDEI i za Dziękuję. To rząd zrobił z dzieci zakładnikow. Rozmowy trwały 1 rok.
belfer prawdziwy
belfer prawdziwy 12.04.2019, 12:05
tych dwóch niewykształconych i niedouczonych członków platformy nieobywatelskiej nie należy ani czytać , ani cytować , do szkoły jeden i drugi...
kociewiak
kociewiak 11.04.2019, 20:36
a sława jeszcze nie skazali za całokształt ? , już dawno powinien siedzieć za przekręty , podobnie jak jego żonka...
madtka
madtka 12.04.2019, 10:42
W reportażu nauczycielka mówiła o kopniaku na szczęście. Czy to nie jest przemoc? A co z bezstresowym wychowaniem?! Nie życzę sobie,żeby ktoś kopał moje dziecko
do madtki
do madtki 15.04.2019, 14:34
Przemoc to jest pewnie u ciebie w domu no przyznaj się ile bierzesz z 500+. Teraz też pewnie zdenerwowana siedzisz w domu z dziećmi zamiast walić kielicha za kielichem.
Seba
Seba 11.04.2019, 16:29
Wszyscy won ...
do Seby
do Seby 11.04.2019, 16:57
... taaaa..... przyjdzie okupant i bedzie jidisz uczył za twą grubą kasę z podatków! baranie! życzę miłych rozmow z wnukami w jezyku zaborcy, pacanie
Seba
Seba 11.04.2019, 21:39
A co to ma do zeczy ? Jaki okupant ? I po co te epitety ?
do Seby
do Seby 13.04.2019, 15:48
"Co to ma do ZECZY??" Jak to co??? Jakbyś pacanie dłużej sie uczył niż 4 klasy, to może byś usłyszał co TU okupant robił! Jedź do Szpęgawska, to się dowiesz. Bo narazie - nie potrafisz wniosków wyciągać z niczego, widzisz "tu i teraz - 500+ i.... pełen brzuch". Taaa.... poszczekaj na nauczycieli, wypier..... ich na zbity pysk....... a GWARANTUJĘ, szczekający Burku, że w miejsce PL n-li znajdą się Ukraincy, Prusacy, Eskimosi...... Oni na pewno chetnie TU zastąpią PL n-li i będą historii uczyć za twe podatki i wyższe pensje! Włącz myślenie! Leniu, nauka i wiedza ci śmierdzi, pustaku. Wolałbyś głupi DALEJ być! Twój wybór. Innych nie zmuszaj do pobierania wiedzy u okupanta, V Kolumno!
adamek
adamek 11.04.2019, 16:20
Teraz przeczytałem że Dyrektor szkoły nr 1 pogonił nauczycieli z Policją . Jak strajkują to do domu bo do szkoły przychodzi nauczyciel do pracy a nie strajkować. Wielki szacun dla Dyrektora. Dziw że inni tak nie zrobili. Jeden mógł a inni nie. Tego Dyrektora awansować aby trzymał tych innych Dyrektorków na wodzy bo robią sobie co chcą i doprowadzają nas i nasze dzieci do stresu, i strat finansowych.
PiS
PiS 11.04.2019, 18:46
No wlasnie, szkoda, ze w 1980 roku stoczniowcow policja nie pogonila! Co oni robili w stoczni, lenie? Nawet Kaczynski tam byl i nie pracowal!
kaśka
kaśka 11.04.2019, 18:57
A co ty masz do Kaczyńskiego? Jeśli ci coś zabrał to chyba słusznie, a jak dostałeś na dziecko to oddaj i nie stękaj. I nie obrażaj tych co Ci dają. Jak masz dzieci to się przymknij. Jak kawaler to się żeń zrób i dostaniesz. POnic ci nie dało i ne da.pustak
do Kaśki
do Kaśki 13.04.2019, 15:53
Co mam do Jarka??? A no to, że 500+ NAJBOGATSZYM ROZDAJE bez limitu! Uważasz, że ci co 100 tys zarabiaja mają moralne prawo dostać 500+ ??!! A SWOICH pracowników co 2000 zarabiają, to nie ma!
Ja
Ja 21.04.2019, 07:32
A niby dlaczego nie maja brac?tobie tez nikt nie zabrania zarabiac 100tys. Pomysl,wez sie do roboty i zarabiaj. Jak dawac to dawac wszystkim
do durnego adamka
do durnego adamka 11.04.2019, 16:59
pustak - każdy by chciał strajkować pod własną pierzyną...... ale nie ma tak dobrze! głupiś jak but jak elementarnego prawa nie znasz
adamek
adamek 11.04.2019, 17:48
Pustak to ty jesteś.Ten Dyrektor jako jedyny w naszym mieście jest z powołania. A nie jak inni dla kasy. I pajacu wielki szacun dla tego DYREKTORA.
ST
ST 13.04.2019, 16:15
HA,HA,HA
Tom
Tom 13.04.2019, 11:21
Ha ha ha. Z powolania....to widac ze go nie znasz
mk
mk 12.04.2019, 19:03
nie z powołania tylko po układzie z kalinowskim i przestań pajacować że nie dla kasy.
KAN
KAN 11.04.2019, 19:18
Z powołania buahahahaha.Narodowiec który startował z list Pis-u
BELFER Z KLASĄ
BELFER Z KLASĄ 11.04.2019, 16:11
POWTARZAM Z UPOREM NIKT SIE NAUCZYCIELEM NIE URODZIL I NIE MUSI NAUCZYCIELEM UMRZEC.JEST NA RYNKU PRACY WIELE OFERT.JAK NIE ODPOWIADAJA WARUNKI PRACY TO MOZNA ZBIERAC ZLOM.TYLKO ZE PO WYCZYNACH NAUCZCIELI W INTERNECIE NIEDAL BYM IM NAWET ZŁOMU K*** ZBIERAC.TO NIE JEST STRAJ POLITYCZNY .
belfer bez klasy
belfer bez klasy 11.04.2019, 17:05
wstyd , że rodzice, na własne żądanie chcą zrobić z własnych głupich dzieci : analfabetów! Wstyd dzieciom za swych rodziców, którzy chcą usilnie produkować matołki !!! Ale cóż - jaki rodzic - takie w domu chowanie "młodzieży"
SPALONY
SPALONY 11.04.2019, 15:25
BRONIARZ WŁASNIE OGLOSIŁ NARODOWA SCIEPE NA NAUCZYCIELI HAHAHA Z OSTATNIA PUSZKA ADAMOWICZA SIE UDAŁO NA ECS SIE UDAŁO TO I NA NIEROBÓW PSZKODOWANYCH PRZEZ KROWY I SWINIE SIE UDA UBatele KODziarze do bojó.hahahahahahaha
do spalonego
do spalonego 13.04.2019, 16:13
nie broniarz, nie ściepa, jakbyś sie lepiej historii uczył, to byś wspomniał o zbiorce dla Solidarności w latach 80-tych i w 20-leciu miedzywojennym. Ale jak ktoś na lekcjach nie uważal, to skąd ma to wiedzieć, spalony pustaku
CZASKOWSKI
CZASKOWSKI 11.04.2019, 14:35
ZNPRLOWCY WASZ CZAS I WASZYCH DZIECI KTÓRZY POSZLI W WASZ ŚLADY SIE KONCZY TEN STRAJK WAS DOBIJE .TERORYSCI ODWAGI NIE MACIE WYJSC NA ULICE TYLKO DZIECMI SIE ZASŁANIACIE .
PiS
PiS 11.04.2019, 18:49
Widac, ze twoi nauczyciele tez strajkowali, bo nie zdazyles sie nauczyc po polsku pisac - margines spoleczny!
do capsa
do capsa 11.04.2019, 17:07
nie krzycz - ot kooltura od siedmiu boleści
pieniądz i stołek
pieniądz i stołek 11.04.2019, 14:52
Uahahahaha ZNPRLOWCY są to wymyśliłeś czy partia ci podpowiedziała w przekazie dnia bo sam to masz móżdżek neandertalusa i myśleć nie potrafisz? I nie strasz syneczku co to będzie bo raczej Nostradamusem nie jesteś.
HGW
HGW 11.04.2019, 15:03
W PIATEK Z PODKULONYM OGONEM PRZYJDZIECIE I POINFORMUJECIE O TYM ZE KONIEC STRAJU I PROSICIE RZAD O TO ZEBY ZA TEN TYDZIEŃ WA CHOCIARZ COS WYPŁACIL BO WSZYSCY NA KREDYTACH SIEDZICIE . A NI KRWA GROSZA DLA WAS NIE PODOBA SIE PRACA TO DO LIDLA NA KASE .
do HGW
do HGW 13.04.2019, 15:58
dokończ szkołę - boś przez wagary nie nauczyła się pisać, Hanko
?
? 12.04.2019, 19:08
HGW Hanna Gronkiewicz Walz nie masz odwagi pisać pod własnym nazwiskiem tępa dzido
do HGW
do HGW 13.04.2019, 16:03
taaaaa - szkoła bez nauczycieli - a ty zatrudnisz ich od razu do domu prywatnie by ci dzieci za grubą kasę uczyli. Albo zostawisz po sobie tępe potomstwo! No zawsze możesz dzieci w domu przetrzymywać - i Sąd masz jak w banku. Po co się , pustaku, TU produkujesz i żądasz analfabetyzmu dla młodzieży lub Sądu dla siebie. Coż taki masz wybór, głupcze
CZASKOWSKI
CZASKOWSKI 11.04.2019, 14:55
SŁYCHAC WYCIE ZNAKOMICIE
Jan
Jan 11.04.2019, 12:05
Bez względu ktokolwiek strajkuje Prokuratorzy, Policjanci, Lekarze,Pielęgniarki czy inne grupy zawodowe mające pensje z budżetu dochodzi do awantur i wyzwisk na forach.Tutaj problemem nie są podwyżki wyżej wymienionych, ale podejście do pracodawcy- pracownika.Dlaczego polityce zarabiają po 50, 80, 100 tyś i więcej, może niech sobie obniżą do 5, 8. 10 tyś ktoś im to zaproponuje?.Nie dajcie się szczuć przeciwko sobie ludzie, zacznijcie myśleć samodzielnie.
janek
janek 11.04.2019, 12:10
zapytaj flaszkę głodzia,albo pedofili kościelnych : jędraszewskiego , paetza ,gila , hozera itp. ile mają i wiemy wszystko...
Wojtek
Wojtek 11.04.2019, 12:30
Księża niech sobie poczytają o wizji piekła, bo chyba zapomnieli jak to wygląda.Buta, wyciąganie kasy co łaska, zabieranie ludziom ziemi bo to kiedyś do kościoła należało to współczesne miłowanie bliźniego.Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostapi królestwa niebieskiego.Nie można dwóm panom służyć albo ludziom albo mamonie wybierajcie.
Heniek
Heniek 11.04.2019, 12:46
Słyszałeś Wojtek o przypowieści, kiedy do Pana Jezusa przychodzi bogaty i pyta Panie co mam zrobić aby dostąpić Królestwa Niebieskiego i odrzekł mu Pan idz sprzedaj wszystko i rozdaj biednym.W 21 wieku rządzący stosuja się do tego z niewielką zmianą biora bogatym czyli w praktyce tym mało i średnio zarabiającym i rozdają biednym czyli w praktyce nierobom co przechleją to i przećpaja ale potem będą tłumnie trafiać do tego nowego Ośrodka po byłej szkole nr 5.W Piśmie Świetym lenistwo jest grzechem i jaki podatek trzeba płacić na koszt państwa tez jest.
przeor
przeor 11.04.2019, 20:40
te czarne judasze nie boją się piekła , dlatego tych zboków należy wymyszyć i do żeńskiego zakonu - niech pracują bez jaj i fiuta , a jak nie to w kamieniołomy !!!!

Pozostałe