Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

FOTO, FILM: Poważny wypadek na ulicy Derdowskiego. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala

  • 31.03.2019, 20:19 (aktualizacja 31.03.2019, 22:02)
  • redakcja
FOTO, FILM: Poważny wypadek na ulicy Derdowskiego. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala
Podziel się:
Oceń:
Dziś około godziny 17.25 na ulicy Derdowskiego (na łuku drogi) doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Z relacji mieszkańców wynika, że do zdarzenia doszło na łuku drogi. Motocyklista miał stracić panowanie nad pojazdem, wskutek czego wypadł z drogi.
- Wszystko wyglądało bardzo dramatycznie. Na ziemi leżał motocykl i rozbity kask. Reanimacja w karetce trwała około 40 minut, po czym odjechała na sygnale – relacjonuje jedna z mieszkanek.

Na miejscu pracowały służby medyczne, straż pożarna oraz policjanci z ogniwa ruchu drogowego wraz z technikami kryminalistycznymi.
- Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 17.30 – potwierdza kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz udzielili pomocy poszkodowanemu motocykliście. Mężczyzna w wieku 39-lat nie był przytomny, ale oddychał samodzielnie. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał osobę poszkodowaną do szpitala – mówi kpt. Karina Stankowska.


W roku ubiegłym w wypadkach drogowych uczestniczyło 127 motocyklistów. 18 z nich zginęło, a 108 zostało rannych. Sami motocykliści byli sprawcami 48 wypadków. Motocykliści, którzy kierowali pod wpływem alkoholu, spowodowali 7 wypadków, a główną przyczyną wszystkich zdarzeń z winy motocyklistów była nadmierna prędkość.

Z tego miejsca apelujemy również do kierowców samochodów. Pamiętajcie, że wraz z pierwszymi ciepłymi dniami na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Warto czasami dwukrotnie spojrzeć w lusterko i upewnić się, czy żaden z nich nie nadjeżdża. Możemy w ten sposób uniknąć strat materialnych, a co najważniejsze – zapobiec utracie bezcennego ludzkiego życia.

 

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

 

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misjonarz
Misjonarz 20.04.2019, 14:48
Wesołego Alleluja
Kret
Kret 16.04.2019, 08:46
Najważniejsze że kierowca żyje . Oby jak najszybciej wrócił do zdrowia
kierowca
kierowca 11.04.2019, 09:23
STOP WARIATOM DROGOWYM - zapamiętajcie to hasło i niech będzie przestrogą dla durniów na drodze !!!
T
T 11.04.2019, 07:51
Uczestnik wypadku nadal przebywa w śpiączce . Życzymy powrotu do zdrowia
re
re 11.04.2019, 11:05
powinno być jedyny sprawca wypadku , pisz uczciwie i dokładnie...
kierowca od 43 lat
kierowca od 43 lat 08.04.2019, 15:59
odebrać takiemu piratowi prawo jazdy i ukarać maksymalnie za stworzenie zagrożenia i lekkomyślną brawurę i zero odszkodowania , a za leczenie powinien płacić z własnej kieszeni , to właśnie przez takich głupków musimy płacić wysokie ubezpieczenia , a kościelne menele nie zabierać głosu i zlikwidować pedofilię w swoich szeregach !!!
Jac
Jac 14.04.2019, 20:51
Placic to my musimy bo mieszkamy w polsce zus sie placi ale dostac sie gdzies do lekarza to pol roku a prywatnie to na drogi dzien
pankracy
pankracy 11.04.2019, 08:13
chciał "błysnąć" w urzędzie miasta i błysnął , ma co chciał , na własne życzenie
Leon FR sport
Leon FR sport 11.04.2019, 21:22
Teee pankracy a chcesz kopa w du..ę ? Co to znaczy że chciał błysnąć w urzędzie ? Błysnąć to ty możesz w klozecie
metody
metody 12.04.2019, 11:13
ty też błyskasz w um ? , powodzenia cienki bolku
Polak
Polak 08.04.2019, 22:22
Jak pięknie ktoś bredzi o kościelnych menelach w kraju gdzie 99% uważa się za katolików . Śmieszne . Jak szybko ludzie tracą pamięć . Za komuny brali paczki z kościoła a teraz na niego plują . To Kościół i Jan Paweł II obalili komunę a nie agent Bolek . A teraz pomnik Papieża farbą pomalowali
Jac
Jac 08.04.2019, 20:30
Ty kierowca 43 tacy a z kad wiesz.ze.to.byl pirat skoro nie byles na miejscu wypadku I nie widziales calego zdarzenia...wiec sie nie udzielaj nie chcial bys byc na jego I rodziny miejscu. A po drogie tacy ja ty to dopiero stwarzaja zagrorzenie na drodze.
Geriatria
Geriatria 08.04.2019, 16:59
Ty ...... kierowca od 43 lat . Jesteś już za stary na jeżdżenie . Nikt ci tego nie mówił ? Ty już stary potrzebujesz psa przewodnika żeby do kibla trafić i to pod warunkiem jak prostata pozwoli się odlać . Uszanuj motocyklistę i nie pisz głupot . Wyobraź sobie że tam leży twoje dziecko , za raz zmienisz zdanie . P.S. Czy regularnie chodzisz na wizyty do proktologia ?
urolog
urolog 08.04.2019, 17:03
popatrz chłopcze na twojego fiutka i nie brzęcz
kierowca
kierowca 07.04.2019, 16:35
sam jest sobie winien i nie piszcie pierdół !!!
Pan kotek
Pan kotek 08.04.2019, 06:29
Dokładnie . Nikt mu w tym nie pomógł . Sam spowodował wypadek i nie było w nim innych uczestników . Ale w takich chwilach należy się człowiekowi odrobina współczucia . Dlatego drogi „ kierowco napisz do niego coś miłego a jak cię na to nie stać to zamilcz
duży kotek
duży kotek 08.04.2019, 07:09
idz łapać myszy...
NATALIA
NATALIA 05.04.2019, 22:51
Te złośliwości nie sa potrzebne mam tylko nadzieje że Ci co je piszą nie doświadcza tego co teraz przezywa jego rodzina
felix
felix 08.04.2019, 18:14
nieudacznik mógł o rodzinie wcześniej pomyśleć
Alex
Alex 08.04.2019, 20:32
Nieudacznik to jest z ciebie chlopcze ze takie zeczy tu pizesz twoj komentarz jest zbedny
re
re 10.04.2019, 09:43
a tak z główką wszystko okey ?
Marlena
Marlena 04.04.2019, 17:45
Swoje zlosliwe komentarze niech wszyscy zostawia dla siebie! Niech sie lepiej za jego zdrowie pomodla On ma dla kogo zyc ,czekaja na niego dzieci ,zona i rodzina. Poprostu wydarzyl sie nieszczesliwy wypadek ,a jesli nawet za szybko jechal to nie jestescie tutaj od oceniania innych!Ja tez jestem kierowca i nie raz czlowiek na prostej drodze bardziej na gaz przydepnie.
M
M 04.04.2019, 21:55
Ja się modlę o zdrowie dla niego, choć nie znam człowieka. Poznałam żonę-przemiła kobieta. Niech Bóg ma w opiece tą rodzinę.
michał
michał 10.04.2019, 16:11
co ma do tego żona , ona nie spowodowała tego wypadku , tylko kierujący motocyklem amator-nieudacznik
ja
ja 11.04.2019, 08:59
Michał z kad ty mozesz wiedziec czy amator niudacznik???.... pewnie nawed nie masz karty rowerowej i sam Michale powinienes siebie nazwac nieudacznikiem!
Dobrze
Dobrze 10.04.2019, 22:55
Ty sam jesteś nieudacznik Michale
Mentalista
Mentalista 03.04.2019, 08:00
Czytam i nie wierzę . Zero empatii . Większość komentarzy złośliwych : wyciąć nerkę , organy do przeszczepu , dobrze mu tak , na Derdowskiego wszyscy zapier.....ją , motocykliści to chuligani i łamią przepisy , dawca organów , małolat uderzył w drzewo , jechał pewnie 100 albo 150 km/h .
Ludzie jesteście przepełnieni jadem . Większość z was nawet nie zna tego człowieka . Jak tak można . On cierpi , rodzina w rozpaczy bo chłopak walczy o życie a wy piszecie takie świństwa i obelgi .
To był wypadek . On mógł zdarzyć się każdemu z was. Postawcie się w miejscu poszkodowanego i jego rodziny . Wypowiedzi są skandaliczne . Moderator nie powinien pozwalać na zamieszczanie tak obraźliwych wpisów . Apeluję o zamknięcie możliwości komentowania i usunięcie wpisów obrażających uczestnika wypadku.
Ja nie znam tego człowieka, ale jest mi go żal tak zwyczajnie po ludzku jest mi go żal. Tych co piszą negatywne opinie też jest mi żal że Pan Bóg odbiera im rozum .
Wczoraj była rocznica śmierci Papieża a w grudniu jeden z mieszkańców Starogardu jego pomnik pomalował farbą . To jak i wpisy internautów o wypadku bardzo źle świadczą o Starogardzie . Źli ludzie
moto jack
moto jack 11.04.2019, 08:19
a ty jesteś dobra jako radna miasta , co dobrego zrobiłaś poza sloganami i obiecywaniem ???
Marlena
Marlena 04.04.2019, 17:49
Bardzo madrze Pozdrawiam
Mentalista
Mentalista 05.04.2019, 00:13
Mam ogromny żal do administratora portalu za to , że pozwala na zamieszczanie takich podłych i obraźliwych wpisów. Jest mi wstyd , że jestem ze Starogardu . Tu brat pluje na brata , tu sąsiad oczernia sąsiada , to tutaj pan Czerski pomalował farbą pomnik Jana Pawła II . Przy okazji ludzkiej tragedii u kilku osób ujawniła się chęć dokuczania poszkodowanemu i jego rodzinie . Wstyd i hańba . Żaden z anonimowych pseudo komentatorów nie pomyślał , że czytają to bliscy motocyklisty . On ma żonę i dwoje dzieci . Jest im bardzo przykro , że tata miał wypadek. Żyją w niepewności czy tata przeżyje a nawet jak przeżyje to jaki będzie jego stan. Dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą do administratora o usunięcie negatywnych wpisów
.
. 03.04.2019, 12:40
Możesz wskazać chociaż jeden obraźliwy komentarz dotyczący personalnie tego poszkodowanego?
Komentarze nie są kierowane do konkretnego kierowcy tylko komentujący ogólnie wyrażają swoje emocje w stosunku to sytuacji czy tez tożsamych zdarzeń istniejących w społeczeństwie.
Pouczając innych zacznij od siebie bo może po prostu jesteś za głupi aby udzielać rad innym.
Pozdrawiam.
Mentalista
Mentalista 03.04.2019, 18:07
Autor n
Tekst : Dawca organów .
To o czym to jest ? Ogólnie o motocyklistach ? O innym wypadku ? Co ty pierd... isz Za głupoty
Olek
Olek 03.04.2019, 17:46
W zeszłym roku na Skarszewskiej był wypadek śmiertelny motocyklisty.
Kolega
Kolega 08.04.2019, 16:53
Tak to prawda. Stary zgredzio z golfa 3 zawracał i zajechał drogę motocykliście . Chłopak zginął na miejscu a za kilkantygodni miał się żenić. Sprawcę jego śmierci powinni solidnie ukarać
GLX
GLX 03.04.2019, 08:34
Motocyklista jest w śpiączce . Lekarze walczą o jego życie .
Dobry znajomy
Dobry znajomy 02.04.2019, 08:59
Znajomi życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymamy za Ciebie kciuki.
Fazer
Fazer 01.04.2019, 19:00
Szkoda człowieka. Pseudo komentatorzy widzą w ofierze wypadku wściekłego motocyklistę . A to zwykły człowiek jak większość z was . Powstrzymajcie się od durnych komentarzy to to jest czyjś mąż , ojciec czy syn . Trzymam kciuki za jego powrót do zdrowia
on
on 02.04.2019, 07:46
taki mąż ojciec syn leciał kiedyś na mnie na trzeciego na łuku
on jechał sam ja z rodziną dla mnie to nadal wściekły motocyklista
a ja jestem mężem ojcem synem bo potrafiłem zwolnić zjechać
myślisz że on zjechał spytał czy wszystko ok , przeprosił
zgadnij
UFO
UFO 01.04.2019, 21:36
Ja się tobie nie podobają nasze wpisy to ich po prostu nie czytaj. Po co tu zaglądasz?
.
. 01.04.2019, 18:50
Wiadomo , że motorem jeździ się dla adrenaliny. No bo chyba nie dla tego aby marznąć. A więc trzeba zap....lać.
Skutki przychodzą prędzej czy później.
johny
johny 02.04.2019, 17:06
Na motorze to możesz sobie pojeździć siadając na pralkę, po ulicach jeździ się na motocyklach i nie po to aby zap--ac ale dla przyjemności
Wuja
Wuja 01.04.2019, 19:13
Skąd ty to możesz wiedzieć skoro nie jeździsz motocyklem???????
Era
Era 01.04.2019, 18:48
Jak w każdym środowisku są rozsądni i wariaci . Oni nie dzielą się na motocyklistów i samochodziarzy , tylko na mądrych i głupich. Znaczna większość motocyklistów to rozsądni ludzie, szanujący innych na drodze , respektujący przepisy itd. Ale są i wariaci , młdzież której krew burzy się w żyłach . Oni potrzebują adrenaliny a myślą że są niezniszczalni . Niestety kiedy wyjażdżają na drogę to nie ma znaczenia czy jadą samochodem czy motocyklem . Są po prostu niebezpieczni dla innych .
Z tego co mi wiadomo w momencie gdy doszło do wczorajszego wypadku to droga była pusta , nie było innych uczestników ruchu. Motocyklista lat 39 ale bez doświadczenia . Motocykl zakupił niedawno . Prawko A także posiadał krótko . Trochę go poniosło , przestrzelił zakręt . Po prostu początkujący motocyklista . To nic złego . Każdy gdzieś musi się nauczyć. Niestety jemu nie było dane .
Jedni rodzą się z talentem do jazdy a drudzy nie mają do tego kompletnie drygu. Ważne aby każdy zdawał sobie sprawę do czego się nadaje a do czego nie .
Na chwilę obecną nikt nie napisał jaki jest stan zdrowia motocyklisty???? Pomódlmy się wspólnie za niego i jego rodzinę
OlO
OlO 01.04.2019, 21:38
Jakby "przestrzelił zakręt" i zabił Twoje dziecko to byś tak tu teraz słodko nie pierdział i tych dyrdymałów nie gadał.
Dar
Dar 01.04.2019, 19:03
W intencji jego uzdrowienia ,w intencji rodzinki...
organista
organista 11.04.2019, 08:10
daj na mszę pedofilom...
mózg
mózg 08.04.2019, 17:13
z dennej głupoty nie można się wyleczyć
darek
darek 01.04.2019, 15:36
Gdyby z podporządkowanej wyjechało jakieś auto to od razu winny byłby jego kierowca.Brakuje wykładu jakiegoś motocyklisty z 30 letnim doświadczeniem.Jak to kierowcy aut nie patrzą w lusterka, wyjeżdżają pod koła motocykla lub bez upewnienia skręcają w lewo nie dając motocykliście szans bo on nie musi jechać 50/h , ale 150 i najlepiej zwalić wszystko na kierowcew auta.Oni przecież nie są niczym zabezpieczeni poza kaskiem i kombinezonem.
Jacek
Jacek 01.04.2019, 19:21
Jeżdżę 30 lat . Nie przekraczam prędkości i nie łamię przepisów . Ale jestem motocyklistą . Czyli wg ciebie złym człowiekiem ?
Agatka
Agatka 01.04.2019, 21:52
Zważywszy na fakt ,że w roku jeździsz dobry miesiąc , no może ew. dwa to nie jeździsz 30 lat tylko 2 :-)
Pedagog
Pedagog 02.04.2019, 12:12
Droga Agatko . W Polsce można spokojnie jeździć 9-10 miesięcy . W tym roku na Pomorzu praktycznie 12 miesięcy . Także dziecino nie masz racji , nie zabieraj głosu , zbierał kredki , tornister i śmigaj do szkoły
Jab
Jab 01.04.2019, 13:52
Wyjedzie taki malolat na droge bez wiedzy i pojecia i wtedy sa takie skutki
Koło
Koło 01.04.2019, 19:22
To nie małolat . Po prostu świeży motocyklista bez doświadczenia
antypedofil
antypedofil 02.04.2019, 18:51
rozgrzesz jeszcze księży -pedofili , a fuj !!!
czytam wszystko
czytam wszystko 01.04.2019, 14:43
kierowca miał 39 lat!!! skoro dla Ciebie to małolat to ile TY masz lat w takim razie. Czytałeś ze zrozumieniem tekst?
czytaj dalej
czytaj dalej 02.04.2019, 18:52
chłopcze , ubierz galoty na właściwą stronę...
Smakosz denaturatu
Smakosz denaturatu 31.03.2019, 23:29
Składajcie lusterka, może komuś potrzebna nerka. MOTOPIZDY są wszędzie.
11
11 04.04.2019, 17:56
idz sie napij denaturatu SMAKOSZOPIZDO
123
123 01.04.2019, 20:02
Drogi smakoszu a raczej gnojku . Motocykle to pasja a tacy ludzie jak ty to frustraci . Bijesz konia zamiast zbierać znaczki
321
321 02.04.2019, 18:54
tobie nawet koń się skórczył
Lwg
Lwg 31.03.2019, 22:31
Jestem motocyklistą, ale czasami wstyd mi za niektórych, którzy przynoszą wstyd całej braci moto. LwG
pieszy
pieszy 01.04.2019, 09:57
a może brać by też troszkę pogroziła palcem i na zlotach czy "wypadach" pouczyła odegnij tablicę prawidłowo , wymień opony , nie szalej tak , gdzie środek z tłumika ,nie wspominając o dokumentach przecież wiecie kto jeździ bez i pomyślcie że to jest dla was dla waszych dzieci i dla waszych wnuków bo jak się sam rozbije to koparka dół i do środka ale jak zrobi krzywdę komuś to gdzie policja i inne służby
Ilo
Ilo 31.03.2019, 22:20
Jechałem dziś droga od strony Starogardu w kierunku Tczewa i to co motocykliści wyprawiali na drodze w głowie się nie mieści. Prędkość jak na wyścigach, wyprzedzanie na trzeciego. Jeden o mało nie otarł się o moje lusterko. Ludzie, opamiętajcie się
ja
ja 31.03.2019, 22:04
jestem za ostrymi kontrolami policji dla motocyklistów i nie tylko
widziałem jak wyglądało otwarcie sezonu
co 5 bez uprawnień do kierowania co 6 podgięta tablica w celu uniknięcie ustalenia numerów nie wspominając już o popuszczonych lub wybebeszonych tłumikach pokazów radości nie było końca tylko wycie i pisk
pseudo motocykliści jesteście dorośli to chociaż w tan dzień powinniście pokazać dorosłość bo tylko psujecie wizerunek pasjonatom
patrol za patrolem i kontrolować a jak nie chce się zatrzymać to pręt w szprychy jak się bawić to wszyscy
Kasia
Kasia 31.03.2019, 21:07
Spójrz w lusterka motocykle są wszędzie.Już wyjechali dawcy na drogi.Większość motocyklistów wsiada na motor dla przyjemności i radości z jazdy,ale jest też margines tych pseudo amatorów jednośladów którzy nie powinni mieć prawa kierować jakimikolwiek pojazdami.Widziałam dzisiaj dwóch takich co jechali obok siebie i wykonywali slalomy, nie bacząc na jadące z tyłu auta, najważniejsze, żeby zaimponować siksą które siedziały na tylnych siedzeniach piszcząc jak małe dzieci.
Generał Mortals
Generał Mortals 01.04.2019, 05:17
Zaimponować siksom* ;)
Energia
Energia 31.03.2019, 21:09
Proszę nie obrażać dawców. Dawców krwi, dawców szpiku, dawców narządów...

Pozostałe