Czwartek, 18.04.2019

FOTO, FILM: Poważny wypadek na ulicy Derdowskiego. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala

  • 31.03.2019, 20:19 (aktualizacja 31.03.2019 22:02)
  • redakcja
FOTO, FILM: Poważny wypadek na ulicy Derdowskiego. Motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala
Podziel się:
Oceń:
Dziś około godziny 17.25 na ulicy Derdowskiego (na łuku drogi) doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Z relacji mieszkańców wynika, że do zdarzenia doszło na łuku drogi. Motocyklista miał stracić panowanie nad pojazdem, wskutek czego wypadł z drogi.
- Wszystko wyglądało bardzo dramatycznie. Na ziemi leżał motocykl i rozbity kask. Reanimacja w karetce trwała około 40 minut, po czym odjechała na sygnale – relacjonuje jedna z mieszkanek.

Na miejscu pracowały służby medyczne, straż pożarna oraz policjanci z ogniwa ruchu drogowego wraz z technikami kryminalistycznymi.
- Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 17.30 – potwierdza kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz udzielili pomocy poszkodowanemu motocykliście. Mężczyzna w wieku 39-lat nie był przytomny, ale oddychał samodzielnie. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał osobę poszkodowaną do szpitala – mówi kpt. Karina Stankowska.


W roku ubiegłym w wypadkach drogowych uczestniczyło 127 motocyklistów. 18 z nich zginęło, a 108 zostało rannych. Sami motocykliści byli sprawcami 48 wypadków. Motocykliści, którzy kierowali pod wpływem alkoholu, spowodowali 7 wypadków, a główną przyczyną wszystkich zdarzeń z winy motocyklistów była nadmierna prędkość.

Z tego miejsca apelujemy również do kierowców samochodów. Pamiętajcie, że wraz z pierwszymi ciepłymi dniami na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Warto czasami dwukrotnie spojrzeć w lusterko i upewnić się, czy żaden z nich nie nadjeżdża. Możemy w ten sposób uniknąć strat materialnych, a co najważniejsze – zapobiec utracie bezcennego ludzkiego życia.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (3)

Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kret
Kret 2 dni temu, 08:46
Najważniejsze że kierowca żyje . Oby jak najszybciej wrócił do zdrowia
kierowca
kierowca 11.04.2019, 09:23
STOP WARIATOM DROGOWYM - zapamiętajcie to hasło i niech będzie przestrogą dla durniów na drodze !!!
T
T 11.04.2019, 07:51
Uczestnik wypadku nadal przebywa w śpiączce . Życzymy powrotu do zdrowia
re
re 11.04.2019, 11:05
powinno być jedyny sprawca wypadku , pisz uczciwie i dokładnie...
kierowca od 43 lat
kierowca od 43 lat 8.04.2019, 15:59
odebrać takiemu piratowi prawo jazdy i ukarać maksymalnie za stworzenie zagrożenia i lekkomyślną brawurę i zero odszkodowania , a za leczenie powinien płacić z własnej kieszeni , to właśnie przez takich głupków musimy płacić wysokie ubezpieczenia , a kościelne menele nie zabierać głosu i zlikwidować pedofilię w swoich szeregach !!!
Jac
Jac 14.04.2019, 20:51
Placic to my musimy bo mieszkamy w polsce zus sie placi ale dostac sie gdzies do lekarza to pol roku a prywatnie to na drogi dzien
pankracy
pankracy 11.04.2019, 08:13
chciał "błysnąć" w urzędzie miasta i błysnął , ma co chciał , na własne życzenie
Leon FR sport
Leon FR sport 11.04.2019, 21:22
Teee pankracy a chcesz kopa w du..ę ? Co to znaczy że chciał błysnąć w urzędzie ? Błysnąć to ty możesz w klozecie
metody
metody 12.04.2019, 11:13
ty też błyskasz w um ? , powodzenia cienki bolku
Polak
Polak 8.04.2019, 22:22
Jak pięknie ktoś bredzi o kościelnych menelach w kraju gdzie 99% uważa się za katolików . Śmieszne . Jak szybko ludzie tracą pamięć . Za komuny brali paczki z kościoła a teraz na niego plują . To Kościół i Jan Paweł II obalili komunę a nie agent Bolek . A teraz pomnik Papieża farbą pomalowali
Jac
Jac 8.04.2019, 20:30
Ty kierowca 43 tacy a z kad wiesz.ze.to.byl pirat skoro nie byles na miejscu wypadku I nie widziales calego zdarzenia...wiec sie nie udzielaj nie chcial bys byc na jego I rodziny miejscu. A po drogie tacy ja ty to dopiero stwarzaja zagrorzenie na drodze.
Geriatria
Geriatria 8.04.2019, 16:59
Ty ...... kierowca od 43 lat . Jesteś już za stary na jeżdżenie . Nikt ci tego nie mówił ? Ty już stary potrzebujesz psa przewodnika żeby do kibla trafić i to pod warunkiem jak prostata pozwoli się odlać . Uszanuj motocyklistę i nie pisz głupot . Wyobraź sobie że tam leży twoje dziecko , za raz zmienisz zdanie . P.S. Czy regularnie chodzisz na wizyty do proktologia ?
urolog
urolog 8.04.2019, 17:03
popatrz chłopcze na twojego fiutka i nie brzęcz
kierowca
kierowca 7.04.2019, 16:35
sam jest sobie winien i nie piszcie pierdół !!!
Pan kotek
Pan kotek 8.04.2019, 06:29
Dokładnie . Nikt mu w tym nie pomógł . Sam spowodował wypadek i nie było w nim innych uczestników . Ale w takich chwilach należy się człowiekowi odrobina współczucia . Dlatego drogi „ kierowco napisz do niego coś miłego a jak cię na to nie stać to zamilcz
duży kotek
duży kotek 8.04.2019, 07:09
idz łapać myszy...
NATALIA
NATALIA 5.04.2019, 22:51
Te złośliwości nie sa potrzebne mam tylko nadzieje że Ci co je piszą nie doświadcza tego co teraz przezywa jego rodzina
felix
felix 8.04.2019, 18:14
nieudacznik mógł o rodzinie wcześniej pomyśleć
Alex
Alex 8.04.2019, 20:32
Nieudacznik to jest z ciebie chlopcze ze takie zeczy tu pizesz twoj komentarz jest zbedny
re
re 10.04.2019, 09:43
a tak z główką wszystko okey ?
Marlena
Marlena 4.04.2019, 17:45
Swoje zlosliwe komentarze niech wszyscy zostawia dla siebie! Niech sie lepiej za jego zdrowie pomodla On ma dla kogo zyc ,czekaja na niego dzieci ,zona i rodzina. Poprostu wydarzyl sie nieszczesliwy wypadek ,a jesli nawet za szybko jechal to nie jestescie tutaj od oceniania innych!Ja tez jestem kierowca i nie raz czlowiek na prostej drodze bardziej na gaz przydepnie.
M
M 4.04.2019, 21:55
Ja się modlę o zdrowie dla niego, choć nie znam człowieka. Poznałam żonę-przemiła kobieta. Niech Bóg ma w opiece tą rodzinę.
michał
michał 10.04.2019, 16:11
co ma do tego żona , ona nie spowodowała tego wypadku , tylko kierujący motocyklem amator-nieudacznik
ja
ja 11.04.2019, 08:59
Michał z kad ty mozesz wiedziec czy amator niudacznik???.... pewnie nawed nie masz karty rowerowej i sam Michale powinienes siebie nazwac nieudacznikiem!
Dobrze
Dobrze 10.04.2019, 22:55
Ty sam jesteś nieudacznik Michale
Mentalista
Mentalista 3.04.2019, 08:00
Czytam i nie wierzę . Zero empatii . Większość komentarzy złośliwych : wyciąć nerkę , organy do przeszczepu , dobrze mu tak , na Derdowskiego wszyscy zapier.....ją , motocykliści to chuligani i łamią przepisy , dawca organów , małolat uderzył w drzewo , jechał pewnie 100 albo 150 km/h .
Ludzie jesteście przepełnieni jadem . Większość z was nawet nie zna tego człowieka . Jak tak można . On cierpi , rodzina w rozpaczy bo chłopak walczy o życie a wy piszecie takie świństwa i obelgi .
To był wypadek . On mógł zdarzyć się każdemu z was. Postawcie się w miejscu poszkodowanego i jego rodziny . Wypowiedzi są skandaliczne . Moderator nie powinien pozwalać na zamieszczanie tak obraźliwych wpisów . Apeluję o zamknięcie możliwości komentowania i usunięcie wpisów obrażających uczestnika wypadku.
Ja nie znam tego człowieka, ale jest mi go żal tak zwyczajnie po ludzku jest mi go żal. Tych co piszą negatywne opinie też jest mi żal że Pan Bóg odbiera im rozum .
Wczoraj była rocznica śmierci Papieża a w grudniu jeden z mieszkańców Starogardu jego pomnik pomalował farbą . To jak i wpisy internautów o wypadku bardzo źle świadczą o Starogardzie . Źli ludzie
moto jack
moto jack 11.04.2019, 08:19
a ty jesteś dobra jako radna miasta , co dobrego zrobiłaś poza sloganami i obiecywaniem ???
Marlena
Marlena 4.04.2019, 17:49
Bardzo madrze Pozdrawiam
Mentalista
Mentalista 5.04.2019, 00:13
Mam ogromny żal do administratora portalu za to , że pozwala na zamieszczanie takich podłych i obraźliwych wpisów. Jest mi wstyd , że jestem ze Starogardu . Tu brat pluje na brata , tu sąsiad oczernia sąsiada , to tutaj pan Czerski pomalował farbą pomnik Jana Pawła II . Przy okazji ludzkiej tragedii u kilku osób ujawniła się chęć dokuczania poszkodowanemu i jego rodzinie . Wstyd i hańba . Żaden z anonimowych pseudo komentatorów nie pomyślał , że czytają to bliscy motocyklisty . On ma żonę i dwoje dzieci . Jest im bardzo przykro , że tata miał wypadek. Żyją w niepewności czy tata przeżyje a nawet jak przeżyje to jaki będzie jego stan. Dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą do administratora o usunięcie negatywnych wpisów
ola
ola 3.04.2019, 15:46
a motocyklista kierował się rozumem , czy głupota i debilizm go prowadził ???
.
. 3.04.2019, 12:40
Możesz wskazać chociaż jeden obraźliwy komentarz dotyczący personalnie tego poszkodowanego?
Komentarze nie są kierowane do konkretnego kierowcy tylko komentujący ogólnie wyrażają swoje emocje w stosunku to sytuacji czy tez tożsamych zdarzeń istniejących w społeczeństwie.
Pouczając innych zacznij od siebie bo może po prostu jesteś za głupi aby udzielać rad innym.
Pozdrawiam.
Mentalista
Mentalista 3.04.2019, 18:07
Autor n
Tekst : Dawca organów .
To o czym to jest ? Ogólnie o motocyklistach ? O innym wypadku ? Co ty pierd... isz Za głupoty
Olek
Olek 3.04.2019, 17:46
W zeszłym roku na Skarszewskiej był wypadek śmiertelny motocyklisty.
Kolega
Kolega 8.04.2019, 16:53
Tak to prawda. Stary zgredzio z golfa 3 zawracał i zajechał drogę motocykliście . Chłopak zginął na miejscu a za kilkantygodni miał się żenić. Sprawcę jego śmierci powinni solidnie ukarać
GLX
GLX 3.04.2019, 08:34
Motocyklista jest w śpiączce . Lekarze walczą o jego życie .
honda
honda 2.04.2019, 19:01
ciekawe , co to był za kozak ,mam nadzieję , że już nigdy więcej nie będzie szalał na motocyklu...
PLO
PLO 3.04.2019, 16:17
żeby Ciebie takie coś spotkało kozaku
horacy
horacy 11.04.2019, 08:30
ty pseudo-wierna , kościelna , zboczona istoto , tak życzysz niewinnym bliźnim , katoliczko zasrana
wikary
wikary 10.04.2019, 16:14
wierzący katotaliban tak życzy innym ? , ciekawa forma wiary ?
re
re 8.04.2019, 07:11
to ty pedofilski katoliku ?
Anty ży...ek
Anty ży...ek 8.04.2019, 16:55
Nie to nie ja ty pejsaty obrzezany pożeraczu macy
sonego
sonego 8.04.2019, 17:08
to znowu ty cieciu i szafarzu niedoszły z urzędu,nieudaczniku świński ?
king
king 11.04.2019, 08:38
O znowu powrócił temat niedoszłego szafarza z urzędu. A ja nadal nie wiem o kogo chodzi, może chociaż z jakiego urzędu?
re
re 11.04.2019, 09:49
po co się wiecznie pytasz , znasz tego nawiedzonego głąba
Dobry znajomy
Dobry znajomy 2.04.2019, 08:59
Znajomi życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymamy za Ciebie kciuki.
Kierowca bąbowca
Kierowca bąbowca 2.04.2019, 07:05
Sam się rozwalił to trudno,może z czasem zmądrzeje.Cale szczęście ,że innym uczestnikom ruchu krzywdy nie zrobił.!!!!!!!!!!!!!
U
U 2.04.2019, 16:48
Pisze się "bombowca"polski patrioto.
Pol
Pol 1.04.2019, 21:42
Już w podstawówce gówniarze gadają tylko o tym jak odblokować gaźnik w skuterze żeby szybciej jechał.
A gdzie są diagności? A rodzice?Nikt tego nie sprawdza?
szp
szp 1.04.2019, 21:06
na derdowskiego to lubia zapier... :) selekcja naturalna, proste.
Plutonowy Jeleń
Plutonowy Jeleń 1.04.2019, 21:49
Długo nad tym myślałeś ? Tylko tyle masz do powiedzenia ? Nie stać cię na nic więcej ?
kpr wichura
kpr wichura 11.04.2019, 08:36
koniec rykowiska jeleniu , wracaj do um...
n
n 1.04.2019, 21:48
Na Derdowskiego jak któryś jedzie motorem 50 na h to idiota na niego mówią.
on
on 2.04.2019, 07:43
a na tego który się rozbije powyżej 100 na h to jak mówią ? śp
n
n 2.04.2019, 16:49
Dawca organów.
Fazer
Fazer 1.04.2019, 19:00
Szkoda człowieka. Pseudo komentatorzy widzą w ofierze wypadku wściekłego motocyklistę . A to zwykły człowiek jak większość z was . Powstrzymajcie się od durnych komentarzy to to jest czyjś mąż , ojciec czy syn . Trzymam kciuki za jego powrót do zdrowia
on
on 2.04.2019, 07:46
taki mąż ojciec syn leciał kiedyś na mnie na trzeciego na łuku
on jechał sam ja z rodziną dla mnie to nadal wściekły motocyklista
a ja jestem mężem ojcem synem bo potrafiłem zwolnić zjechać
myślisz że on zjechał spytał czy wszystko ok , przeprosił
zgadnij
UFO
UFO 1.04.2019, 21:36
Ja się tobie nie podobają nasze wpisy to ich po prostu nie czytaj. Po co tu zaglądasz?
.
. 1.04.2019, 18:50
Wiadomo , że motorem jeździ się dla adrenaliny. No bo chyba nie dla tego aby marznąć. A więc trzeba zap....lać.
Skutki przychodzą prędzej czy później.
johny
johny 2.04.2019, 17:06
Na motorze to możesz sobie pojeździć siadając na pralkę, po ulicach jeździ się na motocyklach i nie po to aby zap--ac ale dla przyjemności
Wuja
Wuja 1.04.2019, 19:13
Skąd ty to możesz wiedzieć skoro nie jeździsz motocyklem???????
Era
Era 1.04.2019, 18:48
Jak w każdym środowisku są rozsądni i wariaci . Oni nie dzielą się na motocyklistów i samochodziarzy , tylko na mądrych i głupich. Znaczna większość motocyklistów to rozsądni ludzie, szanujący innych na drodze , respektujący przepisy itd. Ale są i wariaci , młdzież której krew burzy się w żyłach . Oni potrzebują adrenaliny a myślą że są niezniszczalni . Niestety kiedy wyjażdżają na drogę to nie ma znaczenia czy jadą samochodem czy motocyklem . Są po prostu niebezpieczni dla innych .
Z tego co mi wiadomo w momencie gdy doszło do wczorajszego wypadku to droga była pusta , nie było innych uczestników ruchu. Motocyklista lat 39 ale bez doświadczenia . Motocykl zakupił niedawno . Prawko A także posiadał krótko . Trochę go poniosło , przestrzelił zakręt . Po prostu początkujący motocyklista . To nic złego . Każdy gdzieś musi się nauczyć. Niestety jemu nie było dane .
Jedni rodzą się z talentem do jazdy a drudzy nie mają do tego kompletnie drygu. Ważne aby każdy zdawał sobie sprawę do czego się nadaje a do czego nie .
Na chwilę obecną nikt nie napisał jaki jest stan zdrowia motocyklisty???? Pomódlmy się wspólnie za niego i jego rodzinę
OlO
OlO 1.04.2019, 21:38
Jakby "przestrzelił zakręt" i zabił Twoje dziecko to byś tak tu teraz słodko nie pierdział i tych dyrdymałów nie gadał.
Dar
Dar 1.04.2019, 19:03
W intencji jego uzdrowienia ,w intencji rodzinki...
organista
organista 11.04.2019, 08:10
daj na mszę pedofilom...
mózg
mózg 8.04.2019, 17:13
z dennej głupoty nie można się wyleczyć
darek
darek 1.04.2019, 15:36
Gdyby z podporządkowanej wyjechało jakieś auto to od razu winny byłby jego kierowca.Brakuje wykładu jakiegoś motocyklisty z 30 letnim doświadczeniem.Jak to kierowcy aut nie patrzą w lusterka, wyjeżdżają pod koła motocykla lub bez upewnienia skręcają w lewo nie dając motocykliście szans bo on nie musi jechać 50/h , ale 150 i najlepiej zwalić wszystko na kierowcew auta.Oni przecież nie są niczym zabezpieczeni poza kaskiem i kombinezonem.
Jacek
Jacek 1.04.2019, 19:21
Jeżdżę 30 lat . Nie przekraczam prędkości i nie łamię przepisów . Ale jestem motocyklistą . Czyli wg ciebie złym człowiekiem ?
Agatka
Agatka 1.04.2019, 21:52
Zważywszy na fakt ,że w roku jeździsz dobry miesiąc , no może ew. dwa to nie jeździsz 30 lat tylko 2 :-)
Pedagog
Pedagog 2.04.2019, 12:12
Droga Agatko . W Polsce można spokojnie jeździć 9-10 miesięcy . W tym roku na Pomorzu praktycznie 12 miesięcy . Także dziecino nie masz racji , nie zabieraj głosu , zbierał kredki , tornister i śmigaj do szkoły
Jab
Jab 1.04.2019, 13:52
Wyjedzie taki malolat na droge bez wiedzy i pojecia i wtedy sa takie skutki
Koło
Koło 1.04.2019, 19:22
To nie małolat . Po prostu świeży motocyklista bez doświadczenia
antypedofil
antypedofil 2.04.2019, 18:51
rozgrzesz jeszcze księży -pedofili , a fuj !!!
czytam wszystko
czytam wszystko 1.04.2019, 14:43
kierowca miał 39 lat!!! skoro dla Ciebie to małolat to ile TY masz lat w takim razie. Czytałeś ze zrozumieniem tekst?
czytaj dalej
czytaj dalej 2.04.2019, 18:52
chłopcze , ubierz galoty na właściwą stronę...
Smakosz denaturatu
Smakosz denaturatu 31.03.2019, 23:29
Składajcie lusterka, może komuś potrzebna nerka. MOTOPIZDY są wszędzie.
11
11 4.04.2019, 17:56
idz sie napij denaturatu SMAKOSZOPIZDO
123
123 1.04.2019, 20:02
Drogi smakoszu a raczej gnojku . Motocykle to pasja a tacy ludzie jak ty to frustraci . Bijesz konia zamiast zbierać znaczki
321
321 2.04.2019, 18:54
tobie nawet koń się skórczył
Ojciec
Ojciec 1.04.2019, 15:13
Odezwala sie piz...a ktora tylko w necie siedzi.pewnie wloski na zel i pedalskie ciuszki. Po zakupy musi mama isc bo synek nie ma sily 10kg przeniesc. Ale w necie za to kozak...
Beata
Beata 1.04.2019, 15:54
Prawdziwy facet nie musi udowadniać na drodze jaki jest męski.Mój imponuje mi jazdą zgodną z przepisami i tym, że nie daje się sprowokować do szaleńczej jazdy.Nasze pożycie układa się dobrze i w tym kierunku nie ma ograniczenia prędkości.Zauważyłam, że największe piz,,,, wyżywają się na drodze narażająć nie tylko swoje zdrowie i życie ale i innych.Jak konar nie chce zapłonąć to szukają wrażeń na drodze.Tak samo jak z autem czym większa fureczka tym mniejsza pał,,, jak to ktoś kiedyś powiedział.
Olaf
Olaf 1.04.2019, 19:25
Hej Beata . Nie mam auta nie mam motoru . Jeżdżę autobusem . Adrenaliny dostarczam sobie nie kupując biletu. Pałę mam w solidnym rozmiarze . Może się spotkamy ?
b
b 10.04.2019, 20:57
twoje 5 cm mnie nie rajcuje pajacu
Lwg