Cmentarne hieny grasują. Kto ukradł nagrobek śp. Karolinki?!

  • 29.03.2019, 09:23 (aktualizacja 29.03.2019, 09:32)
  • redakcja
Cmentarne hieny grasują. Kto ukradł nagrobek śp. Karolinki?!

Podziel się:

Oceń:

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i często bywają bezduszni. O czym przekonaliśmy się już wiele razy. Niektórzy z nich jednak przekraczają wszelkie granice ludzkiej moralności. Przekonała się o tym pani Anna, matka Karolinki, która została pochowana w listopadzie ubiegłego roku na Starym Cmentarzu. Nasza Czytelniczka przed kilkoma dniami postawiła na grobie swojego dziecka piękną, ozdobioną bajkowymi postaciami skrzynkę z drewna, która kolejnego dnia została skradziona. Złodzieje w jej miejsce zamontowali starą ramkę ze zniszczonych desek. Sprawę bada policja.

O tym zdarzeniu poinformowała nas znajoma matki dziewczynki. Z jej relacji wynika, że
już kolejnego dnia po postawieniu nagrobka, piękna, biała, drewniana ramka zniknęła. Złodzieje posunęli się o krok dalej i postawili w jej miejscu starą i zniszczoną – wyciągniętą wręcz ze śmietnika – jak opisuje nasza rozmówczyni.
- Pani Anna niedawno straciła dziecko, śmierć maleństwa to ogromna tragedia dla niej i całej jej rodziny. W niedzielę, 24 marca matka zmarłej dziewczynki obudowała grób piękną, białą
skrzynką z malunkami postaci z bajek. Niestety w poniedziałek w godzinach popołudniowych okazało się, że grób dziecka, które zostało pochowane w listopadzie ubiegłego roku, został zniszczony i okradziony. Na miejsce nowej skrzynki trafiła stara, wyciągnięta wprost ze śmietnika. Jakim trzeba być podłym człowiekiem, żeby aż do takiego stopnia się posunąć – pyta zbulwersowana Czytelniczka.

Grób okradli pracownicy cmentarza?!
Cała sytuacja miała miejsce na Starym Cmentarzu przy ulicy 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.
- Dzisiaj (26 marca) skrzynka się znalazła. Jestem pewna, że wynieśli ją pracownicy, którzy pracują na cmentarzu. Zgłosiłam wszystko na policję – tłumaczyła nam pani Anna, matka dziecka. - Pracownicy najprawdopodobniej przestraszyli się, że wypytuje o nich policja i tego samego dnia ozdobna skrzynka wróciła na miejsce. Moim zdaniem, nie można mówić tu o żadnej pomyłce. Na pewno mieli do kogoś kontakt i chcieli ją po prostu sprzedać. Postanowiłam sobie, że nie odpuszczę tej sprawy – mówiła.

Skrzynia wróciła na swoje miejsce
Już po kilku godzinach od zgłoszenia sprawy a policję pojawiły się pierwsze efekty.
– Przyjęliśmy w tej sprawie zawiadomienie o kradzieży – potwierdził we wtorek asp. sztab. Marcin Kunka ze starogardzkiej policji. - Na chwilę obecną trwają czynności mające na celu ustalenie bliższych okoliczności dotyczących tego zdarzenia. Już teraz wiadomo, że nieuszkodzona skrzynka wróciła na swoje miejsce. Sprawca ukradł jedynie figurkę anioła – dodał.
Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę dotyczącą sprawcy tej kradzieży proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod nr /58/ 737-02-22 mailowo [email protected] Policjanci zapewniają anonimowość.

Przypomnijmy, że w połowie marca podobna sytuacja miała miejsce w Tczewie. Wówczas złodzieje ukradli z grobu kilkuletniego Jasia pluszaki.
Z grobu chłopca skradziono wszystkie pozostawione przez mamę pluszaki. Rodzice Jasia na swoim fejsbukowym profilu wstawili dla porównania zdjęcia z maskotkami i bez, co wywołało lawinę komentarzy wyrażających współczucie i solidarność. Z zamieszczonych opinii wynika, że tego typu sytuacje na tczewskich cmentarzach nie są odosobnione. Z innych nagrobków także znikają maskotki. Rodzice ponownie ułożyli na grobie Jasia jego dawne zabawki i ozdoby, wierząc, że tym razem już nikt ich nie zabierze...

Przestępcom grożą surowe kary
Za tego typu przestępstwa grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawiania wolności.
Jest to jednak nic przy tym, co czują zrozpaczeni stratą swojej pociechy rodzice. Apelujemy do mieszkańców o reagowanie na wszystkie tego typu przypadki.
Z pewnością każdy rozczarował się w przeszłości, kiedy to z grobu najbliższych zniknęły znicze lub kwiaty...

_redakcja

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamera
Kamera 19.04.2019, 19:33
Czy cmentarz jest monitorowany? Bo tablica jest na płocie że jest monitoring.
...
... 04.04.2019, 15:08
Czy oni mają godność i rozum człowieka? Toć to chore jest
d-d
d-d 31.03.2019, 16:06
W jakim celu rodzice czy znajomi zmarłej dziewczynki kładą drogie przedmioty ? Postawcie tam jeszcze drogocenną biżuterię i miejcie potem pretensję, że ktoś ukradł. Złodzieje byli są i będą. Niestety.
Tomek
Tomek 31.03.2019, 20:45
Po to, żebyś się durnowato pytał.
Gość
Gość 30.03.2019, 11:00
Pracownicy? Pijani od rana. Na grobie znajomej ukradli wiadra od kwiatów bo potrzebowali do zrobienia zaprawy. Kwiaty wyciągnięte walniete na inne kwiaty i połamane. Wiadra znalezione w ich pomieszczeniu. Skandal.
Leśmian
Leśmian 29.03.2019, 23:40
Też ustawić Gabriela na każdym syanowisku, niech wykazę się pracą a nie pokazywaniem wstrętnej, neoptycznej gęby z szelmowskim uśmiechem. Trzeba zapytać co za nepotyzm kasę czy może to co modne część ciała poniżej pleców. Wiele kobiet jest dzięki niemu zatrudnionych s starostwie na stanowiskach
o
o 29.03.2019, 18:29
Ludzie generalnie szacunku nie maja dla zmarłych. Komórki w łapach, na cały głos rozmowa. Dzieci drą się na cały cmentarz. Wszędzie pety powtykane , puste puszki po piwach, Normalnie wstyd tam leżeć.
B
B 01.04.2019, 21:45
Najgorzej jest jak jest pogrzeb obok. Wtedy wszystko jest stratowane i połamane w promieniu dziesięciu metrów.
Hołota i tyle.
AS
AS 29.03.2019, 14:46
Zimą regularnie ginęły wkłady ze zniczy...Z cmentarza kraść to już chyba dno dna
Łapiszewski
Łapiszewski 29.03.2019, 13:31
Może postawią na ten grób, betonową mogiłę wybudowaną niedawno na polu przy ul. Dominika?
Anonim
Anonim 30.03.2019, 08:16
co masz na myśli?
lubiś
lubiś 29.03.2019, 11:36
Niech Gabrjel ze starostwa znajdzie złodzeji. Zna sie na wszystkim a najlepeij na szpitalu, bi zawsze swoją gębe pokazuje. Sparwa dla Patryka
Romek
Romek 29.03.2019, 11:56
Chodzi ci, o to Centrum omyłkowo nazywane szpitalem?.W szpitalu człowiek powinien dostać pomoc o każdej porze, lekarza o każdej specjalizacji.W szpitalu nie odsyłają cie do innych placówek.
Janek
Janek 29.03.2019, 09:57
Żadnej świętości bękarty nie znają.Surowe kary to były 30-40 lat temu a teraz to....Ktoś kto okrada groby i zmarłych to totalne dno , które nie da się określić dostatecznie obelżywie słowami.

Pozostałe