Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Śmiertelny wypadek w Skarszewach. Co mogło być jego przyczyną?

  • 27.03.2019, 09:45
  • redakcja
Śmiertelny wypadek w Skarszewach. Co mogło być jego przyczyną?
Podziel się:
Oceń:
Policjanci z drogówki, mundurowi ze Skarszew oraz przedstawiciele powiatowego zarządu dróg spotkali się na ulicy Starogardzkiej w Skarszewach w miejscu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w którym doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

12 marca w Skarszewach na ulicy Starogardzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowego volkswagena i 67-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała, które okazały się śmiertelne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący autem był trzeźwy.

- Każdorazowo w przypadku tych najtragiczniejszych wypadków, w których były ofiary śmiertelne, powoływany jest zespół zajmujący się badaniem ich bliższych okoliczności oraz przyczyn. Policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych wypadków – mówi asp. sztab. Marcin Kunka. - Dlatego 18 marca przed południem w Skarszewach na ulicy Starogardzkiej spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład takiego zespołu. Celem wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku – dodaje.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skarszewianka
skarszewianka 27.03.2019, 13:11
Szkoda kierowcy. Całe życie z myślą, że brał udział w wypadku śmiertelnym. Przyczyna jest prosta i wszystkim znana pieszy znalazł się na ulicy poza przejściem dla pieszych. NIE PRZECHODZI SIĘ W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH!

Pozostałe