Czwartek, 18.04.2019

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 27.03.2019, 06:25 (aktualizacja 27.03.2019 09:12)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Cmentarne hieny grasują
Kto ukradł nagrobek śp. Karolinki?!
Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i często bywają bezduszni. O czym przekonaliśmy się już wiele razy. Niektórzy z nich jednak przekraczają wszelkie granice ludzkiej moralności. Przekonała się o tym pani Anna, matka Karolinki, która została pochowana w listopadzie ubiegłego roku na Starym Cmentarzu. Nasza Czytelniczka przed kilkoma dniami postawiła na grobie swojego dziecka piękną, ozdobioną bajkowymi postaciami skrzynkę z drewna, która kolejnego dnia została skradziona. Złodzieje w jej miejsce zamontowali starą ramkę ze zniszczonych desek. Sprawę bada policja.



Napadali na sklepy z bronią w ręku. Terroryzowali obsługę nożem i atrapą broni - 150 zł oraz 50 paczek papierosów o wartości 750 zł - to łączny łup trzech mieszkańców Kociewia, którzy napadali na sklepy z bronią w ręku. W marcu okradli w ten sposób sklep w Skórczu i Pelplinie, gdzie sterroryzowali obsługę atrapą broni oraz trzymanym w ręku nożem. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Niebezpieczna budowla vis a vis szkoły. Ruina zagraża uczniom? - Dawniej dobrze prosperująca kwiaciarnia i budynek mieszkalny - dziś niebezpieczna ruina. Chodzi o obiekt znajdujący się vis a vis Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Traugutta. Częstymi gośćmi pustostanu są uczniowie, bezdomni i osoby niebezpieczne, które często spożywają w środku alkohol. Sytuacja jest skomplikowana, gdyż budynek jest w prywatnych rękach.

Śmiertelny wypadek w Skarszewach. Co mogło być jego przyczyną? - Policjanci z drogówki, mundurowi ze Skarszew oraz przedstawiciele powiatowego zarządu dróg spotkali się na ulicy Starogardzkiej w Skarszewach w miejscu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem pieszego. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w którym doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Pielęgnacja, czy spisywanie drzew na straty? - Od pewnego czasu, szczególnie na ulicach miasta, zaobserwować można próby pielęgnacji drzew poprzez przycięcie gałęzi. W wielu przypadkach akcja ta jest przeprowadzona nieudolnie, a obiekty przyrodnicze są zwyczajnie zniszczone. Najczęściej same pnie z kilkoma grubymi gałęziami przez kilka lat szpecą miasto, a następnie obumierają. Dlaczego tak się dzieje? Czy drzewa są przycinane właściwie – pytają zaniepokojeni Czytelnicy. Znamy stanowisko Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pożar na Piekiełkach. Zagrożona była stacja benzynowa - Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. W czwartek, 20 marca strażacy otrzymali zgłoszenie o rozległym pożarze na Piekiełkach. Ogień jednocześnie rozprzestrzeniał się w kilku miejscach, w tym blisko stacji benzynowej. Ogromne płomienie widoczne były z dużej odległości. Na miejsce zadysponowano kilka jednostek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza trwała blisko 2 godziny. Policjanci przypominają, że konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

Kolejna ofiara „drzewa wisielców”? Obecnie wyjaśnianie są okoliczności zdarzenia - W minioną niedzielę starogardzcy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zwłokach ujawnionych w lasku nieopodal ulicy bpa. K. Dominika. Wstępnie wykluczony został udział osób trzecich. Niechlubne drzewo zostało mianowane przez mieszkańców „drzewem wisielców”. Dlaczego...?

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr - W miniony czwartek, 21 marca na starogardzkim rynku zrobiło się gwarno. To wszystko za sprawą dzieci, które przybyły w kolorowych przebraniach, by powitać upragnioną wiosnę. Wydarzenie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie, lecz do centrum przybyły również przedszkolaki z okolicznych placówek

Dla kogo Kociewski Gryf? - Doroczne nagrody wręczane są podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w sali hotelu Ren. Gwiazdą wieczoru był zespół 5/6, czyli grupa wokalistów związana ze sceną Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Zgaśmy światło dla Ziemi - W trosce o naszą Planetę i promowanie idei ochrony środowiska naturalnego co roku symbolicznie na godzinę gasimy światło. Tegoroczna akcja Godzina dla Ziemi WWF przypada 30 marca i odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.

II Starogardzki Turniej Łucznictwa Tradycyjnego - 30 marca w budynku dawnego Publicznego Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim pobędzie się II Starogardzki Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Zawody rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do godziny 16.00.

Niebieski Marsz dla Autyzmu - Stowarzyszenie Niebieski Balonik zaprasza wszystkich mieszkańców na Niebieski Marsz dla Autyzmu. Światowy Dzień Autyzmu obchodzony jest każdego roku 2 kwietnia, natomiast starogardzkie wydarzenie odbędzie się 30 marca o godzinie 14.30.

Pół roku czekają na wypłatę 500+ - Niedopatrzenie, zaniedbanie, urzędnicza pomyłka? 8-osobowa rodzina Duszyńskich z Rudna w gminie Pelplin od pół roku czeka na wypłatę świadczenia wychowawczego 500 Plus. Mimo spełnienia wszystkich formalności, MOPS nie może przekazać środków, których na koncie jest już kilkanaście tysięcy zł.

5,5 kilometra w 18 minut i 28 sekund! To czas najlepszego zawodnika z Borówna - W sobotę, 23 marca odbyła się IV edycja biegu Borówno Cross. Uczestnicy biegli wokół jeziora oraz przemierzali trasę w marszu nordic walking na dystansie 5,5 km. W imprezie wzięło udział łącznie 238 uczestników. Najszybsza osoba dobiegła do mety po blisko 19 minutach.

Wielkie odliczanie do biegu… Dzielą nas od niego już niespełna dwa tygodnie - 36. Bieg Szpęgawski zbliża się wielkimi krokami. Do startu zostały już niespełna dwa tygodnie! Biegaczy czeka mnóstwo nowości i atrakcji. Tytularnym sponsorem Biegu w tym roku jest firma AQ. Swój udział w imprezie zadeklarowało ponad pół tysiąca osób.

 

 

 

 

 

_redakcja

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwer
obserwer 30.03.2019, 08:10
pytam , co ze sprawą prałata i konsekwencjami jego niecnej działalności , kiedy sprawki tego typa zostaną do końca wyjaśnione i ten konfident i zbok przestanie być honorowym obywatelem starogardu gdańskiego , wstyd...
tt
tt 28.03.2019, 22:00
Ciekawa ta stronka "głos kociewia" . Myślę że powinno się bardziej rozwijać !
gk
gk 29.03.2019, 20:21
Podobno szykuje się skandal! Stowarzyszenie Głos Kociewia złoży dwa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej „kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.Dotyczy podobno dwóch urzędów w STG
Danty
Danty 29.03.2019, 21:04
Szykuje się ciekawy tydzień
stg
stg 29.03.2019, 20:38
Czy chodzi o Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego ?
lokiszon
lokiszon 30.03.2019, 08:40
Ostatnio nie chcieli podawać danych jakiejś pani i zmienili jej stanowisko, ale chyba nie o to chodzi?
rada
rada 29.03.2019, 22:20
Podobno o przewodniczącą rady Gminy Wiejskiej Starogard Gdański
Hania
Hania 29.03.2019, 11:03
Spółdzielnie Kociewie prześwietlcie tak samo jak gminy , miasto i powiat.
b
b 29.03.2019, 13:27
Jak narazie Spółdzielnie wyłączone są spod ustawy o dostępie do informacji publicznej
M. Kopernik 14
M. Kopernik 14 29.03.2019, 17:35
No chyba to nie są święte krowy. Jak głos kociewia się o takie dane zwróci to mając honor powinni je udostępnić!
honor
honor 29.03.2019, 20:25
Oni nie wiedzą co to honor !
kiker
kiker 29.03.2019, 22:42
Tak to prawda, pierwsza sesja rady i przegłosowane podwyższenie diet radnych. Nazwę mają dobrą - Nasz starogard ale dług będzie wasz obywatele Starogardu... he he.
bożena
bożena 28.03.2019, 15:46
jak postępy w temacie prałata , kiedy sprawki tego łotra zostaną wyjaśnione i odebrane mu zostanie honorowe obywatelstwo naszego miasta ???
IIII
IIII 28.03.2019, 17:28
Ale co jest nie tak z tym prałatem? Zrobił coś tobie?
Możesz coś więcej?
katolik
katolik 28.03.2019, 20:45
stop pedofilii,pedalstwu i kurestwu kleru mówimy NIE !!!!! , rozliczyć bydlaków w koloratkach
Gość
Gość 27.03.2019, 18:20
Cyt.z pewnego forum:
OSZUSTKA I KŁAMCZUCH , KTÓRY NIEUDOLNOŚC PRZYKRYWA SWOIMI POCHWAŁAMI SAMEJ SIEBIE
Józek
Józek 27.03.2019, 13:57
Włodarze gmin powinni przedstawić wyborom informacje o swoim stanie zdrowia.Wójt Galant jest inwalidką z grupą , ale nie ma tej sprawie przejrzystej informacji dla wyborców.
Mam nadzieję,ze nie dostała grupy inwalidzkiej od starosty po znajomosci.
Tyle sie słyszy o nieprawidlowosciach w powiecie w temacie przyznawania grup inwalidzkich.
Leszek
Leszek 27.03.2019, 15:29
Pani Kiepska ma kiepskie zdrowie a to niespodzianka ?
Do roboty to ma kiepskie a na imprezy to hulaj dusza...
Józia
Józia 27.03.2019, 14:19
A to juz chyba jest jej prywatna sprawa. Co komu do tego czy jest inwalidką? Jesli tylko jest w stanie wypełniać swoją funkcję to nic ci Józku do tego.
Jaś bankrut
Jaś bankrut 27.03.2019, 14:47
Guzik prawda ,ze prywatna sprawa.
Wyborca chce wiedziec czy jest zdrowa czy ma problemy.
To swięte prawo Obywatela.Jak korzysta z ulg to niech ma odwagę podać prostą,przejrzystą informacje i to wszystko.
Zasłananie sie prywatą jest bzdurą.
Są plotki ,ze prawdopodobnie dostała stopień niepelnosprawnosci z powiatu po "znajomosci" to tym bardziej powinna oświadczyć stan rzeczywisty.
Kiedy i kto przyznał grupę !!!!
Luzik
Luzik 28.03.2019, 08:23
Jakie święte prawo, ratunku! Polacy to obrzydliwy naród bo się ciągle wpier&#.#.!_ają z brudnymi buciorami w prywatne sprawy. Ciągle wietrzą spiski, oszustwa itp. Kazdy mierzy ludzi swoją własną miarą panie Jasiu Bankrucie.
IIII
IIII 28.03.2019, 17:30
Jak tak się brzydzisz Polakami to wyp....aj stąd.
Jednego chama mniej.
Luzik
Luzik 28.03.2019, 18:47
Uderz w stół, a nożyce sie odezwą! Ha, ha, ha!
Piotr
Piotr 28.03.2019, 10:09
Luzik ,luzik w glowie masz.
Wara od Polaków. O tobie swiadczy nazwanie obrzydliwym narodem.
Widac niewygodny wpis i boli oj boli.
A ten dotyczacy handlu kradzionym węglem to też będzie prywatny ?




luzik
luzik 28.03.2019, 18:55
Obrzydliwe jest obrzucanie błotem, każdego i wszędzie, żeby tylko wyładować swoje frustracje, na dodatek anonimowo. Dziękuję za troskę, na szczęście nic mi nie dolega.
Ku
Ku 28.03.2019, 22:33
Skąd wiesz? Badałeś się psychiatrycznie?
luzik
luzik 29.03.2019, 10:24
Nie musia£am, ja jestem psychiatrą.
Gość
Gość 29.03.2019, 12:42
.....schizofrenia na bank.
jagoda
jagoda 27.03.2019, 13:52
Drogi Głosie Kociewia czy możecie dowiedzieć się i podać jakie wykształcenie, jakie szkoły i uczelnie pokończone mają ludzie ze spółdzielni kociewie- w szczególności zarząd, kierownicy osiedli i radni.
JD
JD 27.03.2019, 14:21
A co ci do tego?
jagoda
jagoda 27.03.2019, 15:49
A to mi do tego , że jako mieszkanka osiedla mam prawo wiedzieć dla kogo idą moje pieniądze! Coś jeszcze czy już się pan/pani obawia? Trzeba uświadomić sobie jedno wy w tej spółdzielni nie stoicie ponad innymi. Skoro Radni mają to pokazywać to wy też powinniście a oprócz tego jeszcze zeznania majątkowe. Na tym polega przejrzystość. No chyba, że ktoś ma coś do ukrycia?
JD
JD 27.03.2019, 18:00
Nie dyskutuj tylko płać. Czasy PO odeszły w zapomnienie. Teraz rządzi dojna zmiana.
jagoda
jagoda 28.03.2019, 08:43
Guzik mnie obchodzi kto rządzi. W spółdzielni z tego co się orientuję nigdy nie rządziło ani Po ani Pis. Więc będę marudziła i domagała się przejrzystości czy sie to komuś podoba czy nie. Na szczęście takich osób jak ja jest coraz więcej.
turkmenia
turkmenia 28.03.2019, 15:39
Pana Daniela te wszystkie dane niech podajom.
vigor
vigor 29.03.2019, 08:58
O to by mogło być ciekawe.
AA
AA 27.03.2019, 13:05
Jak to moze być, ze osoba uzalezniona od alkoholu inaczej mówiąc chlejąca jak smok z gębą pijaka piastuje zacne stanowisko ?
Jak gdyby nic rozdaje intratne miejsca krążącym wokół niego "lojalnym a bezmyślnym satelitom".
olowik
olowik 27.03.2019, 13:50
Ale że co? że kto ? w mieście czy gdzie?
BB
BB 27.03.2019, 12:23
"Sytuacja jest skomplikowana, gdyż budynek jest w prywatnych rękach."
A to ciekawe bo ja myślałem że w prywatnych to zadbane , czysto i porządek a państwowe to syf.
plotkara
plotkara 27.03.2019, 15:23
Budynek jest własnością banku jako zabezpieczenie hipoteki. zgodnie z prawem, bank nie moze tego sprzedac przez 20 lat, dlatego niszcze i nikt sie tym nie interesuje.
kj
kj 27.03.2019, 18:02
Oj chyba nie.
To mi wygląda na jakiś przekręt.
Montażysta
Montażysta 27.03.2019, 11:29
AQ - taka 'poważna' firma, która nie ma za grosz szacunku dla pracowników, a tych dobrych zastępuje ukraińcami. Hahaha :D
Pracownik
Pracownik 27.03.2019, 11:53
Słuchaj Montażysta ,wiele firm w naszym kraju zatrudnia pracowników z Ukrainy.W mojej również pracują i z obserwacji przyznam , że szału nie ma.Pracują bo pracują, byle by godzin dużo nałapać.Niepokojące jest to, że naszym daje się różnego rodzaju zasiłki, 500 plus aby w domu siedzieli, sciąga się pracowników z innych krajów nie tylko Ukrainy, zatrudnia się w firmach i pracodawca dostaje jeszcze za to kase że ich przyjmie do pracy.
Wyborca
Wyborca 27.03.2019, 11:03
Centrum Pomocy Rodzinie powinno być zarzadzane przez osobę niezalezną politycznie.Oddaną sprawie.
Amatorszczyzna ,politykierstwo ,brak solidności w podejsciu do tak ważnego społecznie tematu to kompromitacja i skandal.
jaro
jaro 27.03.2019, 08:17
Znowu to 500 plus.Pozabierać wszystkim te świadczenia,dać ulgi w podatkach dla pracujących i problem się rozwiąże.Zero propagowania nieróbstwa.Mam nadzieje,że radakcja napisze artykuł o wyremontowanej szkole nr.5 , która została przygotowana pod Centrum Pomocy Rodzinie.
Gość
Gość 27.03.2019, 08:43
Pod Centrum Pomocy Rodzinie ?
Pezecież powiatowe już mamy.
Najpier trzeba wg.mnie zrobić "porzadek kadrowy "w wewnatrz instytucji a później nowe pomieszczenia.
Niedawno wpłynęła skarga do Komisji Skarg Rady Powiatu na działanie Centrum Pomocy.Rodzinie,ale komisja uznała skargę bezzasadną !!!!!!!
Ciekawe czy komisje interesuje przyznanie przez Powiatowy Zespół.ds.Orzekania o Niepełnosprawnosci pod przewodnictwem dyr.PCPR stopni niepełnieprawności osobom ktore sie do tego niekwalifikują
oraz ten caly bałagan o którym mowa w protokole pokontrolnym ?
obywatel
obywatel 27.03.2019, 10:42
tylko na jakiej podstawie twierdzisz że stopnie niepełnosprawności otrzymują osoby które się do tego nie kwalifikują ? Jesteś lekarzem i badałeś te osoby ?
Gość
Gość 28.03.2019, 10:54
I po co oburzasz się jak nie znasz faktów ?
Obywatel
Obywatel 27.03.2019, 10:52
Na podstawie protokołu z kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnosci w Gdańsku.Kontrola ujawniła szereg innych nieprawidłowosci.W innej instytucji polecialyby już głowy.
Protokół został opublikowany m.in na stronie Stowarzyszenia Głos Kociewia.
Zyczę wnikliwej lektury.
tt
tt 27.03.2019, 12:47
Może kopiuj i wklej to gdzie jest napisane że ktoś zdrowy otrzymał stopień . Ludzie nie mają czasu na czytanie protokołów .
Ola
Ola 27.03.2019, 13:13
Czy ty oszalałeś ,wiele stron protokołu wklej tu na forum ?
W protokole jest wyszczególnione wiele nieprawidlowosci i to trzeba koniecznie przeczytać !!!!
tt
tt 27.03.2019, 16:21
ale nie ma przykładu że ktoś zdrowy dostał stopień niepełnosprawności . Jak nie masz dowodów to nie możesz takich głupot wypisywać . Orzecznicy orzekają na podstawie dokumentacji lekarskiej - więc jeżeli ktoś dostarczył dokumentację że jest chory to dlaczego miałby nie dostać grupy inwalidzkiej ? To że ktoś wygląda na zdrowego nie znaczy że nie jest chory Jak masz dowody na oszustwa to zgłoś to do odpowiednich służb a nie tu wypisujesz swoje żale .
Gość
Gość 28.03.2019, 10:58
Po co te filozofie ? Kazdy wie,ze jak jest dokumentacja to odpowiednie orzeczenie.
Ale szanowny zespół orzekajacy przyznawał grupy m.in bez odpowiedniej dokumentacji lekarskiej.
l
l 28.03.2019, 17:26
Tylko pisiory domniemają , plotki rozsiewają , oczerniają bez dowodów.
Nie siej fermentu.Najpierw sprawdź.
I skończ już ten temat bo nudzisz.
Gość
Gość 27.03.2019, 16:55
tt
A ty swoje znowu,zapoznaj sie z protokołem (zgodnie z przepisami powinien być na BIP PCPR) i tam są twarde dowody.
O tym ludzie trabią na tym forum,o tym pisał Glos Kociewia i publikował wyniki kontroli a ty jesteś taki ciemny,ze nie potrafisz czytać waznych dokumentów ?

tt
tt 27.03.2019, 23:15
Masz dowody zgłoś służbom nie masz dowodów zamilcz. Tam nie ma żadnego przykładu by ktoś zdrowy dostał stopień niepełnosprawności ! Nieprawidłowości to mogą być różne. Najlepiej byś zrobił jakbyś podał jeden mały przykład a nie odsyłał do czegoś czego nie ma ! i nie obrażaj mnie od ciemniaków ! Bo sam nie potrafisz podać jednego przykładu który by mnie przekonał tylko plotki ploteczki itd.
Gość
Gość 30.03.2019, 12:14
Glupio piszesz i odwracasz kota ogonem. Puknij sie w łepetynę bo kontrola z Gdańska ujawniła te skandaliczne przekręty.
Nic ci nie da to beznadziejne szczekanie i zaprzeczanie faktom.

Gość
Gość 28.03.2019, 10:18
Masz rację zamieśc pod dywan !!!?
Widać,ze ci na tym bardzo zależy !!!!
Ciemniak i hipokryta.


Gość
Gość 28.03.2019, 10:46
Puknij w stół a nożycie się odezwą .
tt nie martw się protokół nie zginął i jest tam gdzie trzeba.Odpowiednie słuzby się nim zajmują.Radzę nie pluj na innych i nie odwracaj kota ogonem.Protokół czytałem i komentarze na stronie glosu kociewia.
Wyraźnie jest napisane,ze przyznawano inwalidztwo osobom bez kompletu dokumentacji medycznej oraz osobom,które nie kwalifikowały sie do przyznania stopnia niepelnosprawnosci.
Oczywiste jest ,ze podano ilość takich sytuacji a nie nazwiska.
Protokół jest obszerny i .jeszcze wiele kwiatków tam jest.
Dlatego nie dziwię się,ze przewodniczacy Zespołu do spraw orzrkania dostał wysoką nagrodę pienięzną od starosty.
Gratujuje.
1
1 27.03.2019, 07:33
Pierwszy!

Pozostałe