Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Stypendia dla najlepszych

  • 23.03.2019, 09:55
  • redakcja
Stypendia dla najlepszych
Podziel się:
Oceń:
Najzdolniejsi i najbardziej pracowici uczniowie Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim uczący się w zawodzie technik elektryk po raz kolejny otrzymali stypendia za dobre wyniki w nauce. Stypendia funduje firma Energa Operator, sprawująca patronat nad tym kierunkiem w szkole.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 5 marca w siedzibie szkoły. Wyróżniono nimi sześciu uczniów z każdego rocznika technikum: Bartosza Radkowskiego, Macieja Kędziorskiego, Kamila Bukowskiego, Eryka Dziewiątkowskiego, Arkadiusza Nagórskiego i Jakuba Kittę. Firmę fundująca stypendia reprezentowali: Roksana Adamczyk - kierownik Biura Rozwoju Personelu, Katarzyna Dębska - specjalista wiodący ds. zarządzania personelem oraz Jarosław Kizło- główny specjalista ds. komunikacji internetowej.
- Kiedy w 2012 roku w ZSZ otwierano kierunek technik elektryk, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz firma Energa Operator w Gdańsku bardzo mocno zaangażowali się w przygotowanie bazy do nauczania przedmiotów zawodowych elektrycznych -mówią nauczyciele. - Do dziś szkoła może liczyć na pomoc ze strony firmy Energa, która oprócz fundowania stypendiów dla najlepszych uczniów sukcesywnie poprawia wyposażenie szkolnych pracowni. Można śmiało stwierdzić, że młodzież ucząca się zawodzie technik elektryk pracuje na sprzęcie na miarę XXI wieku. Społeczność szkolna jest dumna, że może na co dzień współpracować z takim potentatem energetycznym, jakim jest Energa Operator z Gdańska -tłumaczą.
Warto zauważyć, że stypendia to nie tylko materialna pomoc dla zdolnych uczniów, ale i świetna motywacja do nauki oraz zdrowej rywalizacji, przez co wyniki edukacyjne uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk są coraz lepsze. Warto też wspomnieć, że uczniowie, którzy otrzymują takie wyróżnienie, mają pierwszeństwo zatrudnienia w firmie sponsora.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe