Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Śpiewaj i Ty!

  • 22.03.2019, 08:55
  • redakcja
Śpiewaj i Ty!
Podziel się:
Oceń:
W oddziałach przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzechowie odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Śpiewaj i Ty”. Do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych zostały zaproszone wszystkie dzieci, z których wyłoniono trzech reprezentantów, każdej grupy wiekowej. Przedstawiciele poszczególnych grup, w kolejnym etapie przeglądu, mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczno - wokalne już szerszemu gronu słuchaczy.

W piątek, 8 marca, zgromadzone w sali dzieci, wraz z wychowawczyniami, dyrektorem szkoły Marią Tomaną i wicedyrektorem Beatą Kornelą wysłuchały utworów z repertuaru dziecięcego, w wykonaniu jedenaścioro dzieci.
- Zorganizowanie przeglądu miało na celu, nie tylko popularyzację piosenek przedszkolnych, ale również umożliwienie dzieciom publicznej konfrontacji i prezentacji swoich umiejętności artystycznych dla szerszej widowni – mówi Renata Jodko. - To również wymiana doświadczeń młodych uczestników przeglądu i rozwijanie ich umiejętności wokalnych – dodaje.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Ponownie wyłoniono najlepszych
Podobnie jak w pierwszym etapie przeglądu, tak i teraz o wyłonieniu osób, które przejdą do kolejnego etapu przeglądu, decydowały brawa przedszkolaków siedzących na widowni.
Do Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej w Zblewie zakwalifikowali się:
Agatka Gworek (w kategorii dzieci 3-letnich), Nikodem Gworek (w kategorii dzieci 4-letnich) oraz Szymon Szachta (w kategorii dzieci 6-letnich)
- Laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w kolejnym etapie przeglądu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękny śpiew i dostarczenie tak wielu pozytywnych emocji – podsumowała Renata Jodko.

Muzyka jest wszędzie
Przegląd zakończył się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i nagród rzeczowych oraz zaproszeniem do wspólnej pamiątkowej fotografii.
- Mamy nadzieję, że nasi młodzi wykonawcy, swoją pasją i umiejętnościami zachęcili inne dzieci do podejmowania prób swoich sił na scenie i własnej interpretacji utworów muzycznych. Przecież muzyka towarzyszy nam już od najmłodszych lat, pozwala wyrazić to, czego nie możemy oddać słowami, wyraża emocje. Muzyka jest wszędzie – puentują pracownicy przedszkola.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe