Wielki finał akcji „MisjaGhana”

  • 15.03.2019, 22:40
  • redakcja
Wielki finał akcji „MisjaGhana”

Podziel się:

Oceń:

„MisjaGhana” to ambitny projekt młodych ludzi, którzy obrali sobie za cel budowę szkoły w Ghanie. Uczniowie Ekonomika doskonale zdają sobie sprawę z trudnych warunków, jakie panują w Afryce, i dlatego właśnie chcą tam działać. Przez ostatnie dni uczniowie zbierali środki pieniężne i najpotrzebniejsze rzeczy takie jak leki. Wielki finał akcji odbędzie się w najbliższą niedzielę w hotelu REN.

Dwójka zdolnych uczniów, biorących udział w projekcie „Zwolnieni z Teorii” tworzy projekt społeczny „MisjaGhana”, którego celem jest stwarzanie szans edukacyjnych dzieciom i młodzieży pochodzącym z ubogich państw Afryki – głównie Ghany. Młodzi ludzie chcą w tym roku rozbudować szkołę im. Ryszarda Kapuścińskiego, która istnieje w wiosce Bundola już od 6 lat.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych mają ogromną wiedzę o życiu ludzi w Ghanie.
To właśnie dzięki niej są w stanie tworzyć projekt, który realnie pomoże mieszkańcom.
- Wyobraźcie sobie, że nie potraficie czytać. Nie jesteście w stanie napisać swojego imienia. Nie znacie języka urzędowego. Macie piątkę dzieci. Chcecie, aby one miały lepszą przyszłość, ale mimo wszystko do szkoły wysyłacie tylko dwoje z nich. Dlaczego? Bo… nie stać was, żeby kupić zeszyt, ołówek czy długopis dla wszystkich… Chociaż edukacja jest tam bezpłatna. Ponadto, pozostała trójka musi pomagać przy codziennych pracach w polu, aby utrzymać całą rodzinę – tłumaczą pomysłodawcy projektu.

Oprócz zbiórki pieniędzy uczniowie organizują również zbiórkę opatrunków i leków dla Kliniki Misyjnej św. Łukasza w miejscowości Wiaga. Obecnie medykamenty zbierane są na Uniwersytecie Gdańskim i w Akademii Sztuk Pięknych.
- Finał odbędzie się 17 marca o godzinie 15.00 w Hotelu REN w Starogardzie Gdańskim. Tam opowiemy mieszkańcom o śp. Kindze Choszcz, która jest naszym autorytetem w tej akcji. Pokażemy również, jak dzieci w Afryce spędzają wolny czas oraz jak wygląda ich życie codzienne – mówi Mateusz Podyma, kierownik projektu. - Podczas finału przeprowadzimy licytacje charytatywne, a na zakończenie odbędzie się koncert Grega Piskorskiego i Ewy Kiełpińskiej. Ponadto przygotowaliśmy prelekcję podróżniczą, którą poprowadzi m.in. Anna Polakowska. Na gali pojawią się także organizatorzy projektu: „Going to freedom”. Serdecznie wszystkich zapraszamy – podsumowuje Mateusz Podyma.

 

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

max
max 02.05.2019, 14:46
swoją drogą jakbym spłodził tyle dzieci... to ile miałbym 500+ ?
adamek
adamek 18.03.2019, 04:46
A może by najpierw zebrać na leki dla chorujących na raka w Starogardzie Gdańskim. Chorzy odchodzą zdesperowani bo brak leków.MASAKRA.

Pozostałe