Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Bezpłatne badania mammograficzne

  • 14.03.2019, 07:35
  • redakcja
Bezpłatne badania mammograficzne
Podziel się:
Oceń:
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśli nie, to nadarza się ku temu okazja. Bezpłatne badania odbędą się w Skarszewach oraz w Starogardzie Gdańskim. Mammbus przyjedzie do jednej z tych miejscowości już 15 marca. Nie zwlekaj, zbadaj się i nie daj szans chorobie!

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża badanej nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Specjalistyczne konsultacje
Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.
- Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań – wyjaśniają lekarze.

Badanie dla pań w wieku 50-69 lat
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
- Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz – wyjaśniają przedstawiciele firmy LUX MED.
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

  • Skarszewy – 15 marca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, ul. Dworcowa 11
  • Starogard Gdański – 27 marca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00 i 28 marca 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Galerii Neptun, ul. Pomorska 7

 

 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 15.03.2019, 11:23
Pani ze zdjęcia, to sam bym się dał przebadać, chociaż nie mam piersi.
izia
izia 14.03.2019, 22:09
Kobiety! Nie dajcie się nabierać na te mammogó**a.
https://martabrzoza.pl/rak/mam…
W Szwajcarii jest zakazana.
Sporo o tym w internecie rzetelnych i niezależnych artykułów.
Mammograf
Mammograf 15.03.2019, 11:17
Dlatego mammografia z linku poniżej jest wiele bezpieczniejsza. A sprawny operator też wykryje guzki, nawet mniejsze.
Mammograf
Mammograf 14.03.2019, 12:43
https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/…

Pozostałe