Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Niebawem Oddział Okulistyczny w nowym miejscu

  • 15.03.2019, 12:20
  • redakcja
Niebawem Oddział Okulistyczny w nowym miejscu
Podziel się:
Oceń:
Trwa remont pomieszczeń, które już wkrótce będą wykorzystywane na potrzeby Oddziału Okulistycznego Kociewskiego Centrum Zdrowia. Prace te mają związek ze strategicznym projektem unijnym w dziejach szpitala. Mowa o inwestycji za blisko 50 mln zł.

W grudniu ub. roku w szpitalu rozpoczął się pierwszy z etapów, dzięki któremu udało się pozyskać nowe pomieszczenia. To z kolei pozwoli na przeniesienie Oddziału Okulistycznego do innej lokalizacji, a zwolniony w ten sposób obszar pomieszczeń Okulistyki będzie wykorzystywany jako oddział zastępczy dla kolejno remontowanych oddziałów szpitalnych. Obecną inwestycję na ponad milion złotych realizuje firma Ewander ze Starogardu Gdańskiego.

- Na czas trwania remontu musimy zorganizować pracę tak, aby zapewnić ciągłość udzielanych świadczeń oraz sprawić, by pacjenci nie odczuli dyskomfortu związanego z modernizacją szpitala. Zostało więc wypracowane rozwiązanie, które z pewnością usprawni działania remontowe. Prace postępują w bardzo dobrym tempie – podkreśla Maciej Manikowski, dyrektor Kociewskiego Centrum Zdrowia. - Oddział Okulistyczny w nowej lokalizacji  ma zacząć działać już wkrótce. Zadbamy oczywiście o odpowiednie tablice informacyjne tak, aby pacjenci mogli bez problemu trafić do Oddziału.  
Jest to pierwszy etap modernizacji szpitalnych oddziałów w ramach projektu wartego blisko 50 mln zł pod nazwą ,,Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”.
- Jest to konsekwencja naszych wcześniejszych działań, które mają na celu modernizację Kociewskiego Centrum Zdrowia – zauważa starosta Kazimierz Chyła.
- Zdobyliśmy na ten cel ogromne środki, dzięki którym zbudujemy m.in. blok operacyjny, centralną sterylizatornię, wyremontujemy pięć szpitalnych oddziałów, a także kupimy nowoczesny sprzęt – dodaje wicestarosta Patryk Gabriel.
Zakres prac remontowo-budowlanych jest bardzo obszerny, ponieważ pomieszczenia nie były modernizowane od wielu lat.  W ramach przebudowy nastąpi szereg prac budowlanych, w tym rozbiórkowych oraz z zakresu branży sanitarnej oraz elektrycznej.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kociewiak
kociewiak 15.03.2019, 13:36
a co tem mały gzub tam robi nepotysta jeden. Na prezesa spólki chyba się szykuje., bo druty ogląda jakby się na tym znał hahaha. chyba że zna się na drutach ...hihihi

Pozostałe