×
Czwartek, 22.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Z konta zniknął tysiąc złotych. Dyrektor: do kradzieży pieniędzy nie doszło

  • 14.03.2019, 08:20
  • redakcja
Z konta zniknął tysiąc złotych. Dyrektor: do kradzieży pieniędzy nie doszło
Podziel się:
Oceń:
Przed dwoma laty z konta Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim miało zniknąć około tysiąca złotych. Sprawa jest o tyle dziwna, iż dopiero w lutym bieżącego roku powiadomione zostały o tym organy ścigania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja, która nie postawiła obecnie nikomu żadnych zarzutów. Dyrektor placówki uspokaja i informuje, że była to zwyczajna pomyłka i do kradzieży nie doszło.

Jak udało nam się dowiedzieć, w 2017 roku z konta Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie miała zniknąć całkiem pokaźna kwota. Przez kolejne dwa lata osoby mające dostęp do konta nie zorientowały się o stracie około tysiąca złotych. Sprawa wyszła na jaw dopiero w tym roku. O wszystkim została powiadomiona policja i prokuratura.

Nikt nie usłyszał zarzutów
Dochodzenie w tej sprawie wszczęli starogardzcy policjanci, którzy przesłuchali świadków.
- Na początku lutego bieżącego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zostali poinformowani o działaniu na szkodę rady rodziców jednej z miejscowych szkół – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. -  Do zdarzenia miało dojść w drugiej połowie 2017 roku. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zgłoszenia. Do tej pory przesłuchano kilku świadków. Czynności prowadzone są w sprawie. Na chwilę obecną śledczy nie przedstawili nikomu żadnych zarzutów – dodaje policjant.

Pieniądze wróciły na konto
Jak zapewnił nas dyrektor placówki, sprawa została już wyjaśniona. Wynikała ona ze zwykłej ludzkiej pomyłki.
- W placówce nie doszło do kradzieży pieniędzy z konta Rady Rodziców. We wrześniu 2017 roku po reorganizacji księgowości (przeniesienie w 2017 roku do Centrum Usług Wspólnych) nastąpiły zawirowania związane z księgowością Rady Rodziców – mówi Piotr Ribicki [...]


 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Były Rodzic
Były Rodzic 05.04.2019, 22:54
Jaka Rada Rodziców takie jej finanse
rodzic
rodzic 18.03.2019, 10:37
Coś mętne to tłumaczenie i wyjaśnianie sprawy przez dyrektora - jeżeli to on pobrał pieniądze Rady Rodziców to już popełnił przestępstwo ponieważ nie ma prawa tego robić!!!
 rodzic
rodzic 17.03.2019, 21:05
Dyrektor szkoły mija się z prawdą gdyż przeniesienie księgowości do Centrum Usług Wspólnych miało miejsce w lipcu 2016 roku więc dlaczego mowa o zawirowaniach???
Anders Enger Jensen
Anders Enger Jensen 14.03.2019, 10:33
Na moje konto też co miesiąc wpływa jakiś 1000zł za mało. Mówią, że to na podatki i ZUS. Ja i tak wiem, że ktoś mi te pieniądze po prostu podpiɘrdɐalɐ - zarobione ciężką pracą w podrzędnej firmie produkcyjnej.
wiecie kto :)
wiecie kto :) 14.03.2019, 21:21
gdyby nie podatki to Państwa by nie bylo takze mysl troche...
dobrze ze pis to wszystko trzyma w ryzach...
Katarz
Katarz 14.03.2019, 13:39
Też tak mam 😔 i jestem z tego powodu bardzo smutna.

Pozostałe