Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Kolejne propozycje rządu PiS. Poseł Kilian przybliża nowe programy

  • 14.03.2019, 08:15
  • redakcja
Kolejne propozycje rządu PiS. Poseł Kilian przybliża nowe programy
Podziel się:
Oceń:
W biurze posła na Sejm RP odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono kolejne propozycje rządu. Jan Kilian omówił program „Matka plus”, „Maluch plus” oraz program wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Po tzw. piątce Morawieckiego oraz piątce Kaczyńskiego nadszedł czas na kolejne programy rządu. Podczas ubiegłotygodniowej konferencji przedstawił je Jan Kilian.
- Polska zmienia się w bardzo szybkim tempie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości ledwo co przedstawił propozycje premiera Morawieckiego i Kaczyńskiego, a już mamy kolejne innowacje - mówił poseł na Sejm RP.

Rząd dla niepełnosprawnych
Jednym z punktów konferencji było omówienie programu wsparcia dla osób niepełnosprawnych.
– Priorytetem będzie dla nas podniesienie renty socjalnej do kwoty 1100 zł brutto, zasiłek pielęgnacyjny dla osób niepełnosprawnych podniesiony do kwoty 215 złotych, a także podniesienie dofinansowania do zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zakładzie aktywności zawodowej do 22 000 zł - wyjaśnił Kilian.
Ponadto rząd chce podnieść dofinansowanie do pobytu uczestnika w warsztatach terapii zajęciowej do kwoty 17 796zł.
- Trzeba jasno powiedzieć, że koszty przeznaczane na pomoc osobom niepełnosprawnym wzrosły w porównaniu do 2015 roku o ponad 400 zł na osobę w formie gotówkowej. Ponadto od 2015 roku osoby niepełnosprawne korzystają z innych form wsparcia np. pomocy rzeczowej czy dofinansowania asystentów osób niepełnosprawnych – kontynuował.

Z myślą o matkach  
„Mama plus” to kolejna propozycja zaprezentowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
- Program jest uhonorowaniem dla tych osób, które podjęły się trudu wychowania licznej rodziny, nie podejmując pracy zawodowej. Szacuje się, że z tej formy pomocy skorzysta ponad 80 tys. matek. To świadczenie, tak jak renta lub emerytura - będzie podlegać waloryzacji - zapewnia starogardzki poseł.

 

_redakcja

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Romek
Romek 17.03.2019, 10:42
Gdzie Ja Robotę Teraz Znajdę, Jak Tylko Politykować Umiem....?
Szczery
Szczery 17.03.2019, 09:15
W rodzinach patologicznych dochodzi do regularnych awantur, a to wszystko z powodu niskiej kwoty 500 plus.Rząd zapomina, że wraz ze stażem picia wzrasta również tolerancja organizmu na alkohol.Dlatego do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie.Jednej rodzinie będzie 500 plus wystarczało na dziecko, a innej 2 tyś będzie za mało.
eutanazja
eutanazja 17.03.2019, 08:54
Kilian zapomniał o programie "Chemioterapia+", w ramach którego ludzie chorzy na raka odsyłani są ze szpitali bo nie ma leku do jej wykonania. Tak działa państwo PiS - ludzie niepełnosprawni czy chorzy na choroby nowotworowe są im po prostu zbędni.
Sceptyk
Sceptyk 17.03.2019, 09:42
Co ich to obchodzi, że ktoś ma raka.Obrali sobie jedyny słuszny cel i nie uznają półśrodków.Na tych swoich zjazdach krzyczą, że przeciwnicy atakują rodzinę, a w rzeczywistości ciężko pracujący nie zgadzają się aby ich pieniądze szły na alkoholików i ćpunów, którzy nie pracują i tak samo wychowują dzieci.Opieka Społeczna dobrze wie o patologii ale nic nie robi a jedynie przyjdzie do takich , odwiedzi na stopie przyjacielskiej bo wszyscy się znajom.
Szwarcenegeir
Szwarcenegeir 14.03.2019, 21:22
I brawo! Szczery uśmiech Pana posła wieloletnie doświadczenie zawodowe i sukces mamy przyjemnośc obserwować.
Jesteśmy z Panem Panie pośle !!!
cukiernik
cukiernik 15.03.2019, 07:39
jego już nigdzie i do niczego nie wybiorą , więc mu nie cukruj lizo***
Olivia
Olivia 14.03.2019, 22:10
Szczerze i szczodrze rozdaje pieniądze.
Nie swoje.
Olivia
Olivia 14.03.2019, 17:24
Przeczytałam wszystkie komentarze i muszę przyznać że ludzie co to komentują maja naprawdę nasrane w głowach!!! Odkąd pamiętam były rodziny gdzie było 3-4dzieci dopiero pod koniec lat 90 weszła "moda na rodziny" 2+2. Czyli nasi rodzice, dziadkowie byli patologia rozumiem tak? Ja osobiście mam 10letniego syna i mam wysrane na 500+ale innym nie zazdroszczę bo wy co tak szczekacie zastanówcie się kto będzie na wasze emerytury pracował... Następny temat matki w sejmie dzieci niepełnosprawnych no niestety widzieliśmy wszyscy ten kabaret jaki dwie Panie odstawily, ok nie osadzajmy tak wszystkich teraz chcą dać niech dadzą bo nie zazdroszczę tym matkom codziennie zmagać się z chorobą dziecka i patrzeć na nie jak cierpi... No i w końcu do rzeczy boicie się komuchy że nie będzie już co kraść? No jak mi szkoda... Acha jeszcze jedno odnośnie autostrady teraz jest wielka debata (raczej wojna)przez kogo teren ma iść aby się wzbogacić kumple mogli... A co do Posła Kiliana powiem tak starszy miły Pan zero składali, no chyba że skandalem jest bycie miłym, niestety prawda jest taka że stg jest w szponach grajkow, komunistów, i oni jeszcze dysza ale już nie długo. A co do radnych jest ich chyba 4 przeciwko całej bandzie to o czym my mówimy???
góral
góral 15.03.2019, 17:17
Skoro jesteś taką filozofką to zapewne wiesz że ludzie mieli kiedyś po3-4 dzieci ale wszyscy pracowali a nie pasożytowali na innych ,ale teraz to dobry interes być nierobem- dzieciorobem.
Olivia
Olivia 15.03.2019, 18:52
ale to wina PiS że woli hodować pasożyty tylko aby na nich oddawali głosy.
grześ
grześ 15.03.2019, 08:54
Olivia czy ty czasem nie chodziłaś do 5-tki ?.Ludzie niby nasrane mają w glowach, ale jak widać inteligentnie piszą wybiegając w przyszłość z niepokojem co będzie.Po wojnie nasi dziadkowie mieli więcej dzieci, bo chcieli zostawić kogoś po sobie, potrzeba była rąk do pracy, pomocy, hormony buzowały nie będę się wgłębiać ogólnie dziadkowie zasuwali na utrzymanie rodzin.Potem poczytaj o okrągłym stole, wolnej Polsce lat 90-tych, wyprzedaniu firm, zwalnianiu ludzi z pracy.Dla przykładu Historyk dotarł do dokumentów prywatyzacji gdzie firma warta 100 tyś i klient chciał tyle dać osoby odpowiedzialne proponowały klientowi 50 tyś taka promocja i jak to nazwać?.Nas była 3 pokolenie końcówki 70-90 lat i rodzice oboje pracowali a za bogato nie było.Ogólnie rodzice myśleli o tym aby mieć tyle dzieci aby je samemu utrzymać i żeby nie cierpiały głodu.Zapoznaj się z osobą śp Jana Olszewskiego jakie szykany znosił, bo chciał ujawnienia agentów, dobra nocną zmiana, człowiekiem który wymyślił zasiłek socjalny typu kuroniówka i jak świadkowie widzieli jego radośc i zacieranie rąk kiedy bezrobocie rosło i niezadowolenie w naszym kraju.Do tego poczytaj o osobie która regularnie wygrywała w totka, pobrała papiery na swój temat i nie oddała itd. itd. i kto tu ma styropian w głowie Olivka?,Dziadkowie mieli 5-6 dzieci ale pracowali na nie a nie jak teraz matka, ojciec nie pracują za nic nie płacą a ja mam pracować na nich i swoją rodzine, i siedzieć cicho?.Potem dzieci z patologicznych rodzin i takie co im się pracować ani uczyć nie chce też pójdą na socjal i kto zarobi na nasze emerytury?.Widzisz piszę szybko i z błędami, nawet nie mam średniego ale patrze w przyszłość i uczciwie pracuje.
mechanik
mechanik 15.03.2019, 07:55
a skandal samochodowy z kilianem , to co ???????
walka z systemem
walka z systemem 14.03.2019, 18:49
Czy twoje imię pisane przez v oznacza vibitny brak samodzielnego myślenia? Guzik mnie obchodzi czy poseł jest miły czy nie- ma być skuteczny a ten niestety nie jest! Zgoda co do tego w czyich szponach jest miasto, ale z tymi 4 radnymi to przesadziłaś bo jest chyba 8 do 13.
OLIWIA :)
OLIWIA :) 14.03.2019, 19:35
Proszę mi powiedzieć co zrobił Pan Sławek? Tyle lat w sejmie co poczynić dla miasta? Oprócz skandali z jego udziałem i jego małżonki... A z tego co mi wiadomo w radzie miasta jest 4 radnych PiS. Nie jestem zwolenniczką PiS ale jestem obiektywna i widzę co się dzieje teraz PiS podciągnąć skrzydła zlodziejom a oni nie mogą tego przeżyć. Niestety życzę każdemu z was obiektywnego spojrzenia na całą sytuację.
walka z systemem
walka z systemem 15.03.2019, 08:38
Co zrobił pan poseł Sławomir dla miasta? Odpowiadam - nic. Ja też patrzę obiektywnie i w radzie miasta oprócz pisowców są jeszcze peowcy, którzy też nie są w koalicji no chyba, że coś się zmieniło?
.
. 14.03.2019, 19:56
Pan Sławomir nie rozwalał ustroju demokratycznego, nie rozwalał konstytucji , sądownictwa i nie podnosił podatków i cen. A zesrasz to się wtedy jak ci PiS zabierze ostatnie gacie. Bo to , że zabierze to jest pewne.
Czarna Pantera
Czarna Pantera 14.03.2019, 22:14
Kto nie rozwalał czego? Ta sierota co jedyne co potrafi to pobierać kilometrówkę co roku tę samą 😂 jeśli nie wiesz to sobie sprawdź że Platforma złamała zasady demokracji i konstytucji kilka razy więcej niż PiS min okradając Polaków z kasy w OFE. Co się tyczy sądów to o których sędziach mówisz? O tych co ost zostało przyłapani na braniu łapówki w wysokości 300 tyś zł od gangsterów a ich koledzy w togach ich uniewinnili podając za powód że to były skomplikowane rozliczenia za usługę czy o tej sędzinie co pod wpływem alkoholu wjechała w drzewo i uciekła z miejsca wypadku?
.
. 14.03.2019, 18:13
Oto klasyczny przykład języka nienawiści.
Ale co się dziwić jak się ma do czynienia z pasożytem co sra ,sra i obsrywa wszystko i wszystkich dookoła.
Olivia
Olivia 14.03.2019, 19:40
A gdzie tu jest klasyczny przykład nienawiści? Mówię jak jest, niestety widziałam kto obsrywa w poniższych komentarzach ludzi, i wszystko co mają do powiedzenia, ale oczywiście tylko opozycja może krytykować i używać umówmy się wulgarnych słów no niestety innym nie wolno (bo do klubu biznesu nie należą, lub partii opozycji) Żenada!!!
leonid
leonid 15.03.2019, 07:26
ten klub biznesu to dopiero dziadostwo
Pracujący nie pasożyt.
Pracujący nie pasożyt. 14.03.2019, 15:52
Ja prdl , przecież te zachcianki i koncert życzeń wyborczych do 2200 będziemy spłacać.Dobrze,że szybciej Apophis jeb..ie w ziemię.
hieronim
hieronim 14.03.2019, 13:53
jaśko , zamilcz , wstydu oszczędż...
Uzurpatorka Paola
Uzurpatorka Paola 14.03.2019, 12:45
Ten pan powinien zejść ze sceny jak Maryla Rodowicz - tylko się ośmiesza.
sufler
sufler 14.03.2019, 13:02
on jeszcze na scenie nie był , jest za krótki i nie może się wdrapać... , a daru wymowy nie ma wcale...
mikrofon
mikrofon 14.03.2019, 13:09
gdzie jego radni , kasują tylko , a roboty ZERO
balbina
balbina 14.03.2019, 13:57
Tak jak pytałam o radnych miejskich tak zapytam też o powiatowych a mianowicie to gdzie można sprawdzić ich wykształcenie i jakie uczelnie pokończyli (lub jakie szkoły). Myślę , że wielu mieszkańców jest ciekawych jakie to asy ich reprezentują. Jeżeli ktokolwiek się orientuje to proszę o informację
dwie wieże
dwie wieże 14.03.2019, 12:43
Srebrne a skromne.
Olo
Olo 14.03.2019, 11:35
LPG+ qrła!!!
Franek
Franek 14.03.2019, 11:29
Nie dziwię się,że do głosu dochodzą takie osoby jak Korwin patrząc na to rozdawnictwo.
dan o
dan o 14.03.2019, 18:51
On to dochodzi chyba na ręcznym hahahi
gosia
gosia 14.03.2019, 10:48
Wiec fikcyjnie to będzie wszystko dofinansowane ,a faktycznie to nic i nikomu z niepełnosprawnych nie pomagają .P.Kilian czy w tym waszym sejmie jest ktoś myślący ? wątpię .Matki które pracowały i dorobiły się skromnej emerytury i wychowywały dziecko niepełnosprawne teraz już dorosłe nadal się muszą nimi opiekować za darmo nawet 1 zł nie dostajemy ,więc nasze państwo razem z tym rządem nie spełnia wymogów opieki .Matki ,ojcowie tych dorosłych dzieci są wyłączone poza nawias ,nawet nikt nie potrafi zorganizować raz w roku spotkania tych rodziców czy ktoś z władz podziękował tym rodzicom z trud .
Ola
Ola 14.03.2019, 11:14
Miałaś przykład jak w sejmie potraktowano te osoby i ich rodziców.
Dookoła dużo propagandy a zycie swoje.U nas w powiecie też.
Kiedy wreszcie radni z powiatu wyjaśnią sprawę przyznawania grup inwalidzkich osobom nieuprawnionym ?


Olo2
Olo2 14.03.2019, 13:20
No, właśnie radni powiatowi z pis dostali stanowiska w Radzie Powiatu i wysokie diety ,to po co drążyć komu Powiatowa Komisja ds.Orzekania przyznała nieslusznie grupy inwalidzkie.Co ich to obchodzi,ze przewodniczacy zespolu a zarazem dyr.PCPR zamiast kary dostał wysoką nagrodę ?
Ciekawe czy przeczytali protokół z kontroli dotyczacy nieprawidłowosci w pracy zespołu ds.orzekania?

kiro
kiro 14.03.2019, 10:19
Oszuści ,przez całe 26 lat pracy płacę podatki i nic z tego nie mam . Trzy lata nie było pieniędzy na pierwsze dziecko chyba że ktoś był niezaradny i nie pracował to oczywiście dostał,inni pomimo obietnicy mogli tylko na drugie.Teraz przed wyborami cudowne rozmnożenie będą pieniądze na pierwsze ,niestety mój syn w czerwcu kończy 18 lat i znowu figa, bo wspaniałomyślny jarosław zarządził wypłatę od lipca.Żeby było jasne mam 47 lat nie jestem emerytem ani rencistą tylko cały czas pracuję więc 13-stej emerytury też nie dostanę ,więc płacąc tyle lat podatki nie dostanę nic w przeciwieństwie do tych co w życiu pracą nie skalali.
Janka
Janka 14.03.2019, 10:35
Całe rodziny gdzie matka i ojciec nie pracują są utrzymywane z naszych podatków.Są to często rodziny niezaradne życiowo, patologiczne ale dzieci zrobić umieli.
Jan
Jan 14.03.2019, 15:22
Już ci przecież tłumaczyłem. To nasz żelazny elektorat.
A jak się coś tobie nie podoba to możesz sobie wyjechać do tej swojej Angeli nie?.
gosc
gosc 14.03.2019, 10:11
proponuje jeszcze staly zasilek dla bezrobotnych + 1100
Walić PiS po pysku
Walić PiS po pysku 14.03.2019, 10:07
Niech *** ten PiSowiec
jesień 2019
jesień 2019 14.03.2019, 10:07
Taczka +
Ola
Ola 14.03.2019, 09:28
Po co dodatkowe pieniadze dla warsztatów,mają przecież duze dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych ? A co dla osób doroslych niepełnosprawnych ze znacznym stopniem nieoełnosprawnosci od urodzenia ?
Był strajk w sejmie i prosba o 500zł dodatku pielęgnacyjnego ,ale jak widzę planuje sie niewiele bo ok.200 zł.
Co dla osób ,ktore ze wzgledu na stan zdrowia nie mogą korzystać z warsztatów terapii zajęciowej i wymagją opieki 24 godziny na dobę ?
Leki podrożały, rehabilitacja tez bo fachowe zabiegi przez profesjonalbych fizjoterapeutów kosztują.
Powstał nowy solidarnosciowy fundusz i znowu kasa pójdzie do warsztatów a reszta ?
Moim zdaniem gdyby inaczej byly zarzadzane fundusze z PFRON to by wystarczyło .
Inni zasługują na 500+ a cięzko poszkodowani -NIE.
Odnoszę wrazenie ,ze nie ma pomysłu jak pomoc niepełnosprawnym ?
Celina
Celina 14.03.2019, 09:06
Że wam nie jest wstyd wyciągać pieniądze z portfela uczciwie pracujących i dawać patologii.
wyborca
wyborca 14.03.2019, 09:30
od kiedy on taki szczodry ,już się obudził ze snu zimowego ? i daje nie ze swojego , ciekawe , czy sam się ubrał i ogolił dzisiaj ? , wyjątkowo "dynamiczny " aktywista , co z obwodnicą ?
Andrzej
Andrzej 14.03.2019, 08:52
Na budowę , do łopaty potrzebują.Mój program to idz do pracy fizycznej , uczciwie zapracuj a ptem rozdawaj komu chcesz.Moimi pieniędzmi chcę dysponować sam.
Ewa
Ewa 14.03.2019, 08:44
Tak zrobicie, że nie będzie co żreć , bo większość będzie na socjalu.

Pozostałe