Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Tragiczny wypadek w Skarszewach. Zginął 67-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego

  • 13.03.2019, 08:52 (aktualizacja 13.03.2019 10:23)
  • redakcja
Tragiczny wypadek w Skarszewach. Zginął 67-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego
Podziel się:
Oceń:
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego i osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Skarszewy. Obrażenia jakich doznał potrącony mężczyzna okazały się śmiertelne. Pracujący na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

W miniony wtorek 12 marca dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 19.00 w Skarszewach na ul. Starogardzkiej, gdzie dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował patrol z miejscowego posterunku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych poruszający się w kierunku centrum miasta volkswagen, potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnie bezpośrednio przed jadące auto. Obrażenia jakich doznał 67-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, okazały się śmiertelne. Wiadomo już, że mężczyzna kierujący volkswagenem był trzeźwy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gb
Gb 18.03.2019, 19:58
Skoro pieszy miał już kilka takich podejść bezmyslnych To dlaczego jakieś podchody durne w kierunku kierowcy chyba jest wyraźnie napisane że jechał 50h. Ale lodzie bez zastanowienia piszą aby jeszcze bardziej dobić kierowcę. Czy ktoś wie jak czuje się kierowca takiego wypadku???
Magdalena
Magdalena 19.03.2019, 20:51
Poczekaj jeszcze chwilę i dowiesz się jak było naprawdę a wtedy idź przepros rodzinę zmarłego za Twój komentarz. Bo już teraz Ci mówię że kierowca nie zrobił nic aby nie doszło do tragedii.. I na jego miejscu miałabym odwagę żeby się przyznać co robił w czasie jazdy i dlaczego wjechał w człowieka.
cichy
cichy 20.03.2019, 13:02
jak było naprawdę ..śmiechu warte co niby kierowca zrobił po wtargnięciu na jezdnie?wcisnąć magiczny guzik i unieść sie do góry ??? bzdury piszesz..
Magdalena
Magdalena 20.03.2019, 22:18
Cichy nie było żadnego wtargniecia zrozum to wkoncu jest monitoring!!! Więc proszę Cię nie pisz bzdur...... 👍
Ed
Ed 19.03.2019, 21:06
Napisz skąd czytelnicy mają się tego dowiedzieć, jak było naprawdę?.Nikt nam nie udostępni dokumentów, ekspertyz,opini biegłych itd.Napisać to każdy w komentarzach może wszystko.
kierowca
kierowca 17.03.2019, 16:39
a żona rysia kalisza miała 2,6 promila i jechała z małym 3,5 letnim dzieckiem , ciekawe jak zostanie ukarana ???
wierzący
wierzący 17.03.2019, 16:46
a sprawki kościelnych z kk pedofili i innych sukienkowych zboków - w tym kardynałów i biskupów , jak te czarne bydlaki zostaną ukarani ???????? i kiedy ?????????
Krysia
Krysia 17.03.2019, 18:20
Skarszewy mają wspaniałych księży i ich to nie dotyczy.
😂😂😂
😂😂😂 18.03.2019, 09:22
😂😂😂😂widać osoba jest jest zaślepiona i nawiedzona
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.03.2019, 19:19
Brałaś coś Krysia czy setkę chlapnęłaś ?

Parafianin
Parafianin 17.03.2019, 20:16
Krysia ma racje fajni księża, miasto się rozwija.
Anonim
Anonim 14.03.2019, 21:23
Ale w artykule nie ma kompletnie nic napisane że pieszy szedł pijany, piszą tylko że wszedł wprost pod jadące auto...nie do wiary że można pisać o kimś nie czytając porządnie artykuł



Ktoś
Ktoś 14.03.2019, 22:54
Skarszewy nie jest dużym miastem i widziano tego człowieka pod wpływem alkoholu zanim doszło do tragedii
Magda
Magda 16.03.2019, 22:39
I co z tego? Zataczal się? Świadek zdarzenia szedł spory kawałek z tym człowiekiem i jakoś nie wspominał żeby się Zataczal. I właśnie Skarszewy są małe a plotek całe mnóstwo..
Xxx
Xxx 14.03.2019, 15:44
Dlaczego wina kierowcy? Skoro facet szedł pijany i wtargnal na jezdnie pod auto. Raczej specjalnie go nie potrącił.
Czytelnik
Czytelnik 18.03.2019, 16:19
Wina kierowcy, nagranie z kamer pewnie to pokażą
Cv
Cv 18.03.2019, 16:34
Oczywiście tradycyjnie zawsze kierowca winny.Co nagranie z kamer pokaże, że pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym,w wątpliwym stanie i wieku?.
Magda
Magda 16.03.2019, 22:40
Jak wtargnal skoro pokonał prawie dwa całe pasy! Wiesz co piszesz? Wtargnalby gdyby potrącił go samochód jadący do Stg a nie do Skarszew
Hhhh
Hhhh 14.03.2019, 21:25
Coś słabo u ciebie z czytaniem
Nnn
Nnn 14.03.2019, 15:58
Po 1. Gdzie jest informacja że pijany?, Po 2. Przechodził przez drogę a kierowca powinien zachować szczególną ostrożność i mieć ograniczone zaufanie na drodze
cichy
cichy 15.03.2019, 13:54
przechodził w miejscu do tego nie przeznaczonym czyli nie na pasach,kto jadąc tamtędy spodziewa się że w każdej chwili wtargnie ktoś na ulicę ?
Anonim
Anonim 15.03.2019, 21:57
Oh tak ? To chyba słabo u Ciebie z prawem bo akurat w tym miejscu przechodzić można gdyż przejście znajduje się dalej niż 100m, tak jadąc w miejscu zabudowanym powinieneś spodziewać się że ktoś moze przechodzić
Bronek
Bronek 15.03.2019, 09:07
Nawet jak był pod wpływem to gazeta tego nie może napisać, bo zaraz rodzina by mogła żądać sprostowania.Znacznie łatwiej robić sobie używanie na kierowcy i jego starym golfie.
BKS LG !!!!
BKS LG !!!! 14.03.2019, 07:18
*** stala sie tragedia..przestancie osadzac...jak *** stare babcie..współczucia dla rodziny i kierowcy..ciekaw jestem jak kazdy z was by zaeragowal jak by to bylby wasz bliski!!! pewnie byloby 100komentarzy mniej..ludzie ogarnijcie sie........
Tomek
Tomek 14.03.2019, 06:51
Ustalmy jedno facet nie przechodził na przejściu dla pieszych, ale przez ulice.Przejście dla pieszych jest dobre 100-150 m dalej w stronę Starogardu, gdzie znajduje się przystanek.Kierowca był trzeźwy, a w jakiej kondycji był przechodzień,który w miejscu niedozwolonym wszedł na jezdnie tego nikt nie pisze, ale wszyscy wrzucają kierowcy.Stała się tragedia dla obojga stron wyrazy współczucia.
M
M 14.03.2019, 08:51
Jak widać są budynki mieszkalne może pieszy tam mieszkał? Po co miał iść 100m dalej, upewnił się że może przejść i wszedł tylko że z jaką prędkością jechało auto 50km/h nie sądzę gdyż pieszy by przeszedł. 2. Czy odruchem bezwarunkowym kierowcy nie jest ominięcie przeszkody?
Edek
Edek 14.03.2019, 09:28
To ktoś z twojej rodziny, że tak dedukujesz i wszystko wiesz z jaką prędkością jechał golf?.Na pasach przechodzi się dla własnego bezpieczeństwa i też trzeba się upewnić.Istnieje jeszcze coś takiego jak czas rekacjii, a przechodzień może zle obliczył odległośc od auta lub w ogóle wszedł na pałe.
M
M 14.03.2019, 16:01
A to kierowca nie musi omijać pieszego jeśli ten źle obliczył odległośc?, Właśnie z jaką prędkością jechał golf ? W terenie zabudowanym chyba jedzie się 50km/h w prawda?
Darek
Darek 14.03.2019, 06:41
Ulica Starogardzka w Skarszewach ma na całej długości nie tylko chodnik, ale i scieżkę rowerową , a dalej rowerzyści jeżdżą jezdnią i spowalniają ruch.Kolejna sprawa rowerzyści w godzinach wczesno rannych i wieczornych na wylotówkach z miasta , gdzie droga wiedzie przez las,dalej bez odblasków,kamizelek i światełek, a jak się stanie tragedia to oczywiście kierowca winny.
U
U 13.03.2019, 22:27
Swoją drogą to bym sprawdził stan techniczny tego golfa. Moim zdaniem to trup. I co widzę - na letnich. A później bym odwiedził tego diagnostę.
Xxx
Xxx 14.03.2019, 06:30
U Idz do okulisty gosciu bo slabo widzisz
jan
jan 13.03.2019, 20:30
Zostawcie wydawanie wyroków organom do tego ustanowionym.To, że kierowca jechał starą 2 nie znaczy, że od razu jest winien.
Roman
Roman 13.03.2019, 19:56
Jeżdże często ta trasą i widzę jak jestem wyprzedzany przez auta z rejestracjami z wawy, wrocławia,łodzi itd. i pozwala mi to sądzić, że dostanie taka krowa czy debil autko służbowe , wstanie na ostatnią minute a potem setką do pracy i na 3-go wyprzedzanie.Oczywiście zamiast trzymać kierownice musi być smartfon i przeglądanie stron w czasie jazdy brawura,, debilizm galopujący.Droga publiczna to nie park rozrywki.
Heniek
Heniek 14.03.2019, 06:57
To są pewnie ci tzw, przedstawiciele handlowi, oni mają własne przepisy drogowe.
U
U 13.03.2019, 22:30
Licz się ze słowami chamie.
Es
Es 14.03.2019, 06:26
Patrzcie ludzie, co za cham napisał prawdę i się .... inteligencja obraziła jak tak można...
Rufinka
Rufinka 13.03.2019, 19:40
Niech się wezmą za tych co jeżdżą jak wariaty,za tych co urządzają sobie latem rajdy nocne oraz za tych co parkują jak im pasuje i nic się im nie dzieje.
Regina
Regina 14.03.2019, 16:04
Dokładnie a bo w Polsce dozwolone jest rozjeżdżać pieszych
an
an 24.03.2019, 12:32
Skoro dorwałaś się Reginko do bezmyślnego komentowania, to chociaż spożytkuj czas na poszerzenie znajomości przepisów ruchu drogowego.Dowiesz się tam gdzie i jak wolno przechodzić, w ramach ciekawostki uczą tego już w przedszkolu.Twój komentarz sugeruje, że kierowca zrobił to celowo, a ty kim jesteś biegłym z tego zakresu żeby oceniać jak było?, czy Skarszewscy plotkarze nakreślili ci całą sytuacje?.Także zrób prawo jazdy , nabierz przynajmniej kilkunastoletniego dświadczenia a potem komentuj i oceniaj.
Alina
Alina 13.03.2019, 19:33
Na Starogardzkiej to potrafią niezle grzać i wyprzedzać,Tam często stoi Policja i łapie bo nagminnie przekraczają prędkość. W zeszłym roku chciałam przejść przez pasy a debil w ciężarówce jedzie patrzy przed siebie i jeszcze przez komórke gada.Oczywiście się nie zatrzymał bo po co , jak się siedzi na ambonie to na dół już patrzeć nie trzeba.
Czesia
Czesia 13.03.2019, 19:45
Takim chamom to powinni od razu zabierać prawo jazdy.Kierowcy zawodowi i tłumaczą się, że mają długą drogę hamowania, zap,, 100km/h przez miasto i robi co chce, aż strach na pasy wejść.
czarny
czarny 13.03.2019, 19:02
możesz jechać 40 km na godz i,jak ci ktos nagle wejdzie przed maskę auta to itak nie jesteś w stanie nic zrobic bo nie myślisz o tym ze ktoś czy w tej chwili wskoczy przed auto. dlatego nie można mówić ze to i tamto ,porostu wypadek i tyle szkoda ze z takim finałem
Kierowca
Kierowca 13.03.2019, 18:30
Mam nadzieję że kierowcy dożywotnia zostanie zabrane prawo jazdy. Każdy kierowca powinien zwalniać przed przejściem a nie jeszcze gaz wcisnąć. Jestem stała turystyka i nie raz miałam problem z przejściem tam. Ładna prosta ulica a kierowcy już 1000/km w głowie.
Driver
Driver 13.03.2019, 19:22
A skąd znawco wiesz jak było?.Przejście dla pieszych jest tam gdzie przystanek, a zdarzenie miało miejsce sądząc ze zdjęć przy przydrożnym domu, gdzie ludzie skracają sobie drogę przechodząc przez ulice do zakładu pracy,nikt nie nadgania drogi .
roki
roki 13.03.2019, 12:51
A stan techniczny tego samochodu ?????????????????????
.
. 13.03.2019, 18:18
wiadomo tylko że miał 67lat.
Gosc_1
Gosc_1 13.03.2019, 12:45
W tej okolicy piesi czy kierowcy tzn pracownicy ITC nie przestrzegają przepisów idąc lub jadąc do pracy rano . Oczywiście nie wszyscy. Zresztą kierowcom też zawsze się śpieszy i wyprzedzają czy na tej ulicy czy innych w okolicy. Tym bardziej jak jest zmrok to ciężko z widocznością . A w mediach tyle się mówi o elementach odblaskowych. Pewnie wyjaśni się kto miał winę. Jest tragedia dla rodziny zmarłego i również kierowcy. Wyrazy współczucia.
stefan
stefan 13.03.2019, 14:01
a Ty mądralo jesteś taki idealny
Gosc_1
Gosc_1 15.03.2019, 10:30
Nie ma osób idealnych. Stwierdzam tylko fakty.
Stała się tragedia i tylko powinno się starać żeby poprawiła się kultura jazdy . Wszystkim się dziś śpieszy czy to pieszym czy kierowcom. Ale nie których rzeczy nie ma wpływy. Widocznie tak miało być...
Jakie czas temu na tej samej ulicy bliżej cpnu też został potrącony pieszy . Był na czarno ubrany ,na gazie. Widoczność bardzo słaba, wieczór, mega padało. Miał na tyle szczęścia że nic mu się nie stało.
Nikt
Nikt 13.03.2019, 12:34
Jakieś kretynki zawsze będę zwalać winę na kierowców. Wejdzie taka święta krowa wprost przed maskę i co masz zrobić? Ciemno, daleko od przejścia dla pieszych i pewnie jeszcze z promilami we krwi sobie postanowił skrócić drogę i tyle.
Starogardzianka 2
Starogardzianka 2 13.03.2019, 12:00
Niekoniecznie kierowca to pirat jakis. Ale pamiętajmy ,że bardzo często to piesi nie upewnią się czy cos jedzie i wchodza na jezdnie nie upewniając się czy mozna. Ubrany pieszy na ciemno w porach wieczornych bez jakiego kolwiek odblasku jest bardzo slabo widoczny to są sekundy i tragedia gotowa .
karolina
karolina 13.03.2019, 11:51
masakra wspolczucia dla rodzinny co musza teraz przezywac :(bo jakis gnojek nie umie jechac
Ktoś
Ktoś 14.03.2019, 21:09
To ty,, gnojówo,,za to na pewno umiesz jeździć....wszyscy w to wierzymy!!!!
Kierowca
Kierowca 13.03.2019, 17:59
Jak może pani nazywać kogoś gnojkiem nie znając faktów z wypadku w artykule wyraźnie jest napisane że poszkodowany wtargnol na jezdnie ale najłatwiej posadzić kierowce znam tą droge i zapewniam że ten odcinek drogi jest słabo oświetlony
NB
NB 13.03.2019, 18:20
To idiotka. Po co z nią w ogóle dyskutujesz?
Ola
Ola 13.03.2019, 13:47
A jakiś "dziadek" wprost pod koła wchodzi.....
bbbbbb
bbbbbb 13.03.2019, 13:28
jestes *** masakra
Exxxx
Exxxx 13.03.2019, 12:02
Naprawdę ?! Gnojek jechał normalnie proszę czytać ze zrozumieniem !!
starogardzianka
starogardzianka 13.03.2019, 10:47
Kierowca do końca życia będzie żył ze świadomością że zabił człowieka.. przykro mi.i współczuję

Pozostałe