Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 13.03.2019, 08:52 (aktualizacja 13.03.2019 11:10)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Pacjenci zgłaszają się na chemioterapię
Są odsyłani bez pomocy, bo brakuje leku

Ponad 5 lat temu jeden z naszych Czytelników usłyszał przerażającą diagnozę. Lekarz jednoznacznie stwierdził u mężczyzny nowotwór kości. Słowa wypowiedziane przez lekarza brzmiały jak wyrok. Rozpoczęły się wizyty i konsultacje u lekarzy specjalistów... W ubiegły piątek, po 5 latach walki o zdrowie, mężczyzna zgłosił się do starogardzkiego szpitala na umówioną wcześniej chemioterapię. Tym razem ponownie usłyszał słowa, które zbiły go z nóg. Okazało się, że kontynuacja leczenia w Kociewskim Centrum Zdrowia nie jest możliwa, gdyż brakuje odpowiednich leków. Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa dotyczy większej liczby pacjentów. Jak sprawę komentuje szpital? Czy pacjenci zostaną pozostawieni sami sobie bez specjalistycznej pomocy?

 


Poważne utrudnienia na DW 222. Droga zostanie zamknięta na kilka miesięcy! - Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański, w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych warunków gruntowo-wodnych w najbliższych dniach nastąpi czasowe zamknięcie drogi w rejonie miejscowości Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie oraz Siwiałka.

Pożar w jednej z największych fabryk produkcyjnych w mieście - W ubiegły piątek w jednym z największych zakładów produkcyjnych w Starogardzie Gdańskim doszło do pożaru. Odbierający zgłoszenie wysłał natychmiast na miejsce kilka zastępów straży z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników ze Starogardu. Na miejscu okazało się, że ogień powstał w silosie. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza zakończyła się po ponad dwóch godzinach.

Nowa metoda na wyłudzanie pieniędzy. Nie dajmy się okraść! - Przestępcy opracowali nową metodę wyłudzania pieniędzy, tym razem jest to oszustwo na BLIK-a. Oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Ofiarą tego oszustwa można też paść podczas zakupów na aukcjach internetowych. Sprzedający rzekomy produkt, nie podają nr konta tylko proszą o kod BLIK, wtedy są całkowicie anonimowi a niczego nieświadomy kupujący jest przekonany, że po udostępnieniu kodu, towar zostanie do niego wysłany.

Kolejne propozycje rządu PiS. Poseł Kilian przybliża nowe programy - W biurze posła na Sejm RP odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono kolejne propozycje rządu. Jan Kilian omówił program „Matka plus”, „Maluch plus” oraz program wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Z konta zniknął tysiąc złotych. Dyrektor: do kradzieży pieniędzy nie doszło - Przed dwoma laty z konta Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim miało zniknąć około tysiąca złotych. Sprawa jest o tyle dziwna, iż dopiero w lutym bieżącego roku powiadomione zostały o tym organy ścigania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja, która nie postawiła obecnie nikomu żadnych zarzutów. Dyrektor placówki uspokaja i informuje, że była to zwyczajna pomyłka i do kradzieży nie doszło.

Nowy wariant obwodnicy Starogardu. Mieszkańcy mają wątpliwości - We wtorek, 5 marca w starogardzkim kinie „Sokół” odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Kilka minut po godzinie 16. kino zapełniło się ludźmi. Główny projektant przedstawił planowane zmiany w projekcie i odpowiedział na nurtujące pytania. Mieszkańców interesowały głównie terminy i koszta inwestycji oraz to, w jaki sposób zostaną zabezpieczeni przed hałasem.

Nie żyje Elżbieta Kosiedowska, wieloletnia przewodnicząca KGW w Jabłowie - W niedzielę, 10 marca mieszkańców gminy Starogard i gminy Bobowo obiegła smutna informacja. Nagle i niespodziewanie zmarła Elżbieta Kosiedowska, wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłowie. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 14 marca.

Utwardzą 23 ulice do 2021 roku. Które w pierwszej kolejności? - Mieszkańcy ulicy Dąbka i Grzybka mogą być pewni, że droga gruntowa, przy której mieszkają, zostanie w tym roku utwardzona płytami betonowymi YOMB. To samo dotyczy mieszkańców ulic: Świętojańskiej, Kalinowskiego Sucharskiego, Jagodowej, Szpitalnej, Hermanowskiej i Kryzana. Rada Miasta zatwierdziła projekt zwiększenia budżetu na ten cel do 2 mln zł rocznie.

Popisali się olbrzymią wiedzą - Julia Wasiniewska  z I Liceum Ogólnokształcącego, Emilia Majchrzak i Agata Freitag  z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Szymon Kurkowski  z Technikum w Owidzu to starogardzianie, którzy dostali się do finału kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Dyrektor Radia Głos proboszczem parafii św. Katarzyny w Klonówce - W sobotę, 9 marca dziekan dekanatu pelplińskiego, ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński wprowadził w urząd proboszcza parafii świętej Katarzyny Aleksandryjskiej księdza prałata doktora Ireneusza Smaglińskiego, dyrektora Radia Głos.

Znamy skład Rady Gospodarczej - W ubiegłym tygodniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Gospodarczej drugiej kadencji, działającej przy wójcie w Urzędzie Gminy Starogard Gdański. Podczas spotkania wręczono Akty Powołania oraz wybrano przewodniczącego Rady, którym został Mirosław Stosik, a także jego zastępcę – Zbigniewa Sarnę.

Finał akcji „MisjaGhana” - „MisjaGhana” to ambitny projekt młodych ludzi, którzy obrali sobie za cel budowę szkoły w Ghanie. Uczniowie Ekonomika doskonale zdają sobie sprawę z trudnych warunków, jakie panują w Afryce, i dlatego właśnie chcą tam działać. Przez ostatnie dni uczniowie zbierali środki pieniężne i najpotrzebniejsze rzeczy takie jak leki. Wielki finał akcji odbędzie się w najbliższą niedzielę w hotelu REN.

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku... - 8 marca obchodziliśmy na całym świecie Dzień Kobiet. To właśnie z tej okazji Uniwersytet Trzeciego Wieku „S-Centrum” oraz starogardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprosiły swoich członów do kina „Sokół”, by wspólnie mogli świętować ten wyjątkowy dzień. Do kina przybyli również przedstawiciele samorządów, którzy złożyli paniom najlepsze życzenia.

Wielkie bokserskie święto - W miniony weekend do Starogardu Gdańskiego zjechali pięściarze i miłośnicy boksu. To wszystko za sprawą IX Memoriału imienia Zbigniewa Rompy, który nieprzerwanie odbywa się od 2011 roku. Pierwszego dnia na ringu zmierzyła się reprezentacja Polski z reprezentacją Litwy. Pięściarze z polskich klubów Pomorza pokonali gości 12:4. Turniej bokserski połączony był z Mistrzostwami Wybrzeża. Gościem specjalnym był brązowy medalista olimpijski z Montrealu Leszek Kosedowski.

_redakcja

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zala
zala 17.03.2019, 12:20
Autor artykułu o chemioterapii nie zadał sobie żadnego trudu ażeby wyjaśnić tą skandaliczną sytuację. Zapytał się winnego uzyskując odpowiedż :::trwają przekształcenia::: spokojnie siadł i napisał ten artykuł.
JAN
JAN 15.03.2019, 18:18
RZECZYWIŚCIE,PONAD STO PACJENTÓW Z DNIA NA DZIEŃ ZOSTANĄ POZOSTAWIENI SAMI SOBIE - SKANDAL ! ! ! ! !
kociewiak
kociewiak 15.03.2019, 16:43
CHEMIOTERAPIA-artykuł na temat sytuacji na oddziale chemioterapii został potraktowany przez redakcję tak jakby opisywał zbliżającą się wiosnę. A sytuacja jest poważna . Chciąłbym wiedzieć co to znaczy '''trwają przekształcenia''' , tyle co można wysłuchać na korytarzach szpitalnych to obecna dyrekcja zaspała z wprowadzeniem nowych wytycznych dotyczących funkcjonowania oddziału. Zastanowić się trzeba czy obecna ekipa podoła w przededniu dużych inwestycji w szpitalu- jak nie poradziła sobie w sprawnym funkcjonowaniu chemioterapii.
zainteresowany
zainteresowany 14.03.2019, 11:01
co dalej ze sprawą prałata jankowskiego , kiedy prezydent miasta i radni podejmą ten temat ?
balbina
balbina 14.03.2019, 11:50
Jacy radni? Co oni potrafią? A tak a propos to gdzie można sprawdzić ich wykształcenie i jakie uczelnie pokończyli (lub jakie szkoły). Myślę , że wielu mieszkańców jest ciekawych jakie to asy ich reprezentują. Jeżeli ktokolwiek się orientuje to proszę o informację.
Jan
Jan 14.03.2019, 08:06
Dla chorych na raka brakuje pieniędzy, ale na programy plus kasy nie zabraknie i gdzie tu logika i dobro człowieka.
Stg.
Stg. 13.03.2019, 17:20
Jedynie Kościuszko umiał robić porządek z klerem
jam ci
jam ci 14.03.2019, 08:11
episkopat się zebrał i dalej - nic... , do niczego się nie przyznają,nie wyrażają ani żalu,ani skruchy w tym co uczynili dzieciom - pedofilskie katabasy,rozpasane seksualnie zboki , a gdzie naprawienie szkód i odszkodowania dla ofiar ich zbrodni ???
Kociewiak
Kociewiak 13.03.2019, 13:04
Tragedia jakich mało bo wojt Smętowa Galant zadłuza gminę po "pachy".
Jedne obligacje w lipcu do splaty na ok. 20 lat ,teraz następne uchwalono do spłaty na ok. 30 lat.Brak wyobraźni i jakiejkolwiek odpowiedzialnosci.Czerwona kartka dla radnych i galantowej.
To ze niektórzy mają komorników na plecach to nie znaczy ,ze gmina ma być zlicytowana.
Brak rozsadku i gospodarności !!!!! Jednej drogi przez 5 lat nie potrafi zmodernizować i pozyskać funduszy.Gdzie sa pieniadze ,które podobno były na tą drogę.Kobieto przestań łgać.
Galantow ty sie zastanów co robisz bo to nie prywatne powórko !!!!!
Marta
Marta 13.03.2019, 21:51
Ha,ha prywatnego podwórka chyba juz nie ma ,został tylko "kurnik"
Komornik sie cieszy .
Gość
Gość 13.03.2019, 20:08
Macie amnezje kto zadłużył gminę , to są długi które zrobiła tamta władza .Ludzie opanujcie się jest wielki post a was tyle nienawiści!!!!!
Jac
Jac 13.03.2019, 22:47
Śmieszny jesteś z tą amnezją , ale jak tak stawiasz sprawę to dawaj konkrety co do dlugów gminy za poprzednich wójtów i obecnej.Teraz to gmina tonie w dlugach a inwestycji prawie wcale.
Daj kwit czarno na bialym od skarbnik.
I zapamiętaj ,ze oczernianie i kłamstwa mogą ciebie kosztować.

Roman
Roman 13.03.2019, 21:38
Ta śpiewka "tamta"władza jest sciemą i głupotą powtarzaną byle oczernić innych.
Naćpałeś się albo nachlałeś i gadasz od rzeczy.
Jak dojdziesz do siebie to zapoznaj sie z dokumentami z sesji i wtedy wypowiadaj się i nie kłam bo jak piszesz jest post to to uszanuj.
Chyba ,że twój umysł nie jest w stanie pojąć
zwykłej matematyki.Jesteś delikatnie mówiac ignorantem i tyle.
Obecna wladza to porazka i wasze majaczenia i kłamstwa którymi obrzucacie poprzednią wladze nic tu nie zmienią. To co tu ludzie na forum piszą to zwykłe stwierdzenie faktów.
Jaś
Jaś 13.03.2019, 15:29
Ludzie oni chyba "poszaleli", żeby tak zadłużyć gminę. W ciągu kilku miesięcy gmina zadłużona na następne 30 lat szkoda ,ze Wójt nie wpadła na lepszy pomysł i nie zadłużyła gminy na 100 lat ?
Nieudolna kobieta jakich mało ,gdzie te środki unijne ? Może starczy tych bajek o rozwoju i prawdę wyborcom napisać jaki jest stan finansowy gminy. GMINA JEST ZADŁUZONA NA PÓŁ WIEKU TO JESZCZE SPONSORUJE PARAFIE?.KOŚCIOŁY MAJA ZIEMIE I CO CHWILE ROBIĄ ZBIÓRKI TO MAJĄ ŚRODKI NA POTRZEBY REMONTOWE. WSTYD,ZE PRZYJMUJĄ KASE OD GMINY .
POWIAT TEZ NIE ZAŁUJE KOŚCIOŁOWI DAROWIZN.

Czas na przebudzenie.

Gość
Gość 13.03.2019, 15:54
Nie udawaj ,ze nie wiesz. Kampania najlepsza jest z "ambony" ,ale to kosztuje.
Bezczelnie, bezkrytycznie a " g.. lud to kupi"
Ostatnio "baron" miał pretensje prosto z ambony ,ze są opinie krytyczne .Człowieku puknij się.
Gość
Gość 14.03.2019, 07:28
,,Baron ''ma racje jak masz odwagę kogoś oczerniać I krytykowac powiedz to prosto w oczy.
Zyga
Zyga 14.03.2019, 09:09
Jak słowo krytyki do niego to wielka obraza a jak on knuje i oczernia to jest dobrze.
Hipokryci jakich mało.
Niedlugo ten nadęty balon pęknie.


Gość
Gość 14.03.2019, 15:16
Jak masz dowody że knuje i oczernia to je przedstaw !!! A jak masz tyle odwagi to porozmawiaj z zainteresowanym
Lolo
Lolo 14.03.2019, 19:15
Nie pouczaj bo g..... wiesz.

Gość
Gość 14.03.2019, 21:04
Znam Gościa i wiem że to zwykłe Ploty i OCZERNIANIE . Panie lolo

Pozostałe