Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Jak najlepiej dobrać meble do ogrodu i na taras?

  • 12.03.2019, 14:36
  • artykuł sponsorowany
Jak najlepiej dobrać meble do ogrodu i na taras? Adobe, 205335528, Jak najlepiej dobrać meble do ogrodu i na taras?
Podziel się:
Wyposażenie ogrodu lub tarasu w meble znacząco podnosi funkcjonalność tych przestrzeni, a jednocześnie może stanowić ich ozdobę. Z pewnością spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie przyjemniejsze w otoczeniu wygodnych kanap i stolików. Wybór modeli jest duży, czy jednak wszystkie sprawdzą się w odpowiedni sposób, gwarantując satysfakcję i odpowiednią wytrzymałość? Na co warto postawić?

Postaw przede wszystkim na trwałość

Meble przeznaczone do wykorzystania na otwartej przestrzeni nie mają łatwego życia. Długotrwała ekspozycja na zmienne warunki pogodowe odbija się zarówno na ich estetyce, jak i wytrzymałości. Zagrożenie stanowią nie tylko ulewne deszcze czy porywiste wiatry, ale także pogodna aura. Promienie słoneczne wystawiają na ciężką próbę leżaki i hamaki, powodując parcenie materiału, a meble plastikowe szybko tracą pod ich wpływem kolor. Oczywiście plastikowe krzesła można wymieniać co sezon. Trudno jednak uznać takie rozwiązanie za wygodne i zasadne ekonomicznie.

Atrakcyjną alternatywę stanowią meble z technorattanu. Sam surowiec czerpie z cech naturalnego rattanu, oferując dużą elastyczność i wygodę. W odróżnieniu od naturalnego materiału ten powstaje z odpowiednio przetworzonych włókien polietylenowych poddanych procesom wzmacniającym jego wytrzymałość. Produkt końcowy jest ekologiczny i w całości może być poddawany przetworzeniu. Co istotne, już pierwszy kontakt z technorattanem potrafi pozytywnie zaskoczyć. Mimo skomplikowanych technologii wykorzystywanych podczas produkcji przypomina on bardziej produkt natury niż dzieło inżynierów.

 

Nie musisz rezygnować z estetyki

Szacowana długość żywotności technorattanu sięga 15 lat – zdaniem producentów w tym okresie nie powinien on utracić cech użytkowych i wizualnych. Te zapewnienia są możliwe do zrealizowania dzięki całkowitej odporności materiału na promienie UV. Nawet po latach nie grozi mu blaknięcie czy utrata elastyczności. Jest też bardzo odporny na plamy, a ewentualne zabrudzenia dają się szybko usunąć. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna stylistyka. Pleciona struktura to ponadczasowa estetyka, która nie tylko opiera się zmiennym modom, ale też doskonale komponuje się w każdej przestrzeni.

Z technorattanu powstają zarówno pojedyncze krzesła, jak i całe komplety wypoczynkowe. Te ostatnie są szczególnie warte polecenia osobom poszukującym komfortu. Narożniki zapewnią wystarczającą przestrzeń dla popołudniowej drzemki, jak również wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Dobrane stylistycznie stoliki kawowe świetnie sprawdzą się podczas niewielkich przyjęć. Inwestując w meble z technorattanu, zyskujemy atrakcyjne wyposażenie, które przez długie lata będzie zaskakiwało wygodą, funkcjonalnością i trwałością.

artykuł sponsorowany

Pozostałe