Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Kwitnie proceder narkotykowy w powiecie. W ręce policji coraz częściej trafiają nieletni

  • 8.03.2019, 08:55 (aktualizacja 08.03.2019 10:30)
  • redakcja
Kwitnie proceder narkotykowy w powiecie. W ręce policji coraz częściej trafiają nieletni
Podziel się:
Oceń:
Policyjne dane dotyczące procederu narkotykowego w powiecie starogardzkim są niepokojące. W ostatnim czasie coraz częściej informujemy Was o kolejnych osobach zatrzymanych, które posiadały przy sobie narkotyki lub prowadziły nielegalne uprawy. Biznes ten, choć zagrożony jest karą wieloletniego więzienia, wciąż przyciąga kolejnych amatorów. Tylko w 2018 roku funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 25 kilogramów środków odurzających i zlikwidowali 5 upraw konopi. Dla porównania w roku 2017 zabezpieczono tylko prawie 19 kilogramów i zlikwidowano 3 plantacje.

Z roku na rok obserwujemy, jak wzrasta liczba zatrzymanych osób, które posiadały przy sobie niedozwolone środki odurzające. Policjanci codziennie depczą też po piętach przestępcom, którzy zajmują się nielegalną uprawą m.in. konopi. Najczęściej w ręce policji wpadają osoby młode, lecz zdarzają się również dojrzali obywatele. Część osób z pewnością nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji posiadania środków odurzających, inni szukają niecodziennej rozrywki, a jeszcze inni traktują to jako biznes.
 
83 postępowania w 2017 roku
i 92 postępowania w roku ubiegłym

Z danych starogardzkiej policji wynika, że w roku 2018 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. zabezpieczyli ponad 23,3 kg środków odurzających oraz zlikwidowali 5 upraw konopi indyjskich.
- W przedmiotowych sprawach przeprowadzono 92 postępowania przeciwko 97 podejrzanym, wśród których było 7 nieletnich – przypomina asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KP PSP w Starogardzie Gdańskim.
Dla porównania W 2017 roku policjanci na terenie powiatu starogardzkiego zabezpieczyli ponad 18,5 kg środków odurzających oraz zlikwidowali 3 uprawy konopi indyjskich.
- W tych sprawach przeprowadzono 83 postępowania przeciwko 79 podejrzanym, wśród których było 5 nieletnich – dodaje policjant.

Półtora kilograma narkotyków 23-latka
Z biegiem czasu przestępcy stają się coraz bardziej sprytni i doświadczeni. Doświadczenia nabierają jednak również policjanci, którzy doskonale wiedzą, gdzie ukryte mogą być zakazane substancje.
- 11 kwietnia 2018 roku policjanci ze Starogardu Gdańskiego doprowadzili do jednostki 23-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej funkcjonariusze odwiedzili go w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania posesji oraz pomieszczeń gospodarczych, Ilab - bo tak nazywa się pies wyspecjalizowany do poszukiwania zapachu narkotyków - wskazał funkcjonariuszom miejsca oraz skrytki, w których ukryte były środki odurzające. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli zakopane w ziemi worki oraz reklamówki, w których mężczyzna ukrył susz roślinny oraz biały proszek. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma tych narkotyków – mówi asp. sztab. Marcin Kunka.

Tajemne przejście w szafie – to nie żart
Do najbardziej spektakularnych akcji policji w ubiegłym roku doszło w kwietniu, maju i sierpniu.
21 maja funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja ukryta była w pokoju, do którego wchodziło się przez szafę ubraniową.
- W czasie przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego policjanci znaleźli ukryte w szafie przejście, które prowadziło do znajdującego się za ścianą pokoju. Po skorzystaniu z tajnych drzwi funkcjonariusze dotarli do ukrytej w sąsiednim pomieszczeniu uprawy konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 100 roślin zakazanych w Polsce oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Operacyjni zatrzymali także 28-letniego mieszkańca Kociewia podejrzewanego o prowadzenie tej uprawy – przypomina rzecznik.

_redakcja

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kłos
kłos 11.03.2019, 14:36
Zdziwieni??? , bo ja nie . Jest to łatwy zarobek, kary za handel narkotykami są śmieszne i nie działają odstraszająco.
No a jak 18-20 letnie sebixy bujają się furami za 30-40 tys zł. a blachar z pustymi głowami jest pełno, które tylko zerkają czym sebix jeździ.
nomenklaturowyrower
nomenklaturowyrower 10.03.2019, 11:42
Młodzi nie są (aż!) tak głupi tylko cwani. Marihuanę młodzi i starsi palą palili i palić będą. Trawa jest mniej szkodliwa od alkoholu i tytoniu więc jakbym się dowiedział, że moje dziecko popala sobie raz na tydzień to nie miałbym żadnych przeciwwskazań. Jeśli chodzi o picie alkoholu, gdzie wiadomo, że 90% ponad nadużywa go mocno to już byłbym mocno zaniepokojony.

Artykuły, że złapano chłopaka 20 letniego z 5 gramami marihuany są tak samo ważne jakby był artykuł, że na targowisku złapano 3 chłopaków spożywających alkohol. Wszyscy zostali ukarani mandatem, a butelki z trunkiem zostały wyrzucone do pobliskich śmietników.
Jan
Jan 8.03.2019, 17:32
Jak spotykam takie osoby, które co drugie słowo robią sobie heheszki, nawet jeśli coś nie jest śmieszne od razu wiem, że konsumeci, w których zwojach mózgowych nie styka wszystko poprawnie.
king
king 8.03.2019, 16:48
Wchodziło się przez szafę ubraniową hahahaha to chyba jakiś fan opowieści z Narni był.
xyz
xyz 8.03.2019, 10:37
Marihuana>alkohol. Nie zapominajmy ze ćpanie alkoholu ma o wiele gorsze konsekwencje. Bo jak powszechnie wiadomo alkohol to też narkotyk.
xyz
xyz 8.03.2019, 10:35
Niesamowita historia, z 3/4 mlodziezy pali trawke, wow!
hgw
hgw 8.03.2019, 09:48
sadzic palic zalegalizowac

Pozostałe