Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Nowe fakty w sprawie nożownika. Śledczy coraz bliżej rozwikłania zabójstwa

  • 7.03.2019, 10:12
  • redakcja
Nowe fakty w sprawie nożownika. Śledczy coraz bliżej rozwikłania zabójstwa
Podziel się:
Oceń:
Pod koniec stycznia mieszkańcami Kociewia wstrząsnęła informacja o zabójstwie 57-letniego mieszkańca Rożentala. Policjanci zaraz po zdarzeniu zorganizowali szeroko zakrojoną obławę na nożownika. W wyniku pracy funkcjonariuszy zatrzymany został mieszkaniec Mołdawii. Obecnie wiadomo, że mężczyzna jest recydywistą. Czy są jednak dowody na to, że 45-latek jest poszukiwanym nożownikiem?

20 stycznia w domu jednorodzinnym przy ul. Świerkowej w Rożentalu (gm. Pelplin), zamordowano 57-letniego mieszkańca. Jak wykazała sekcja zwłok, mężczyzna zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem w serce. Na sprawcę typowany był 45-letni Mołdawianin z bogatą przeszłością kryminalną. Mężczyznę zatrzymano następnego dnia w związku z możliwością popełnienia przez niego przestępstwa kradzieży oraz rozboju na 17-latce, do którego doszło tego samego dnia w Rożentalu.

Czy wiadomo coś nowego?
Policjanci ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany mężczyzna i po wejściu do jednego z mieszkań w Pelplinie zatrzymali obywatela Mołdawii. Dodatkowo ustalono, że zatrzymany ma związek z przestępstwem kradzieży pięciu par butów na terenie Pelplina - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.
Do tej pory brakowało dowodów na to, że Mołdawianin odpowiada za dokonanie morderstwa. Czy te pojawią się wraz opiniami przygotowanymi przez biegłych? Okazuje się, że jest szansa na przełom w śledztwie.  
Jak wyjaśnia szefowa Prokuratury Rejonowej w Tczewie Ewa Ziębka, prokuratorzy otrzymali już opinie specjalistyczne z Akademii Medycznej w Gdańsku, które pozwolą prawdopodobnie na ustalenie sprawcy zabójstwa.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe