Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Starogardzcy policjanci rozbili grupę przestępczą

  • 6.03.2019, 14:00
  • redakcja
Starogardzcy policjanci rozbili grupę przestępczą
Podziel się:
Oceń:
Starogardzcy policjanci rozbili 4 osobową grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów bankowych na podstawie potwierdzających nieprawdę dokumentów. Podejrzani w wieku od 27 do 46 lat wyłudzili w ten sposób ponad 153 tys. zł. na szkodę placówki bankowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa oraz posługiwania się fałszywymi dokumentami. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 27 do 46-lat, którzy trudnili się wyłudzaniem kredytów. W tym celu mieszkańcy powiatu starogardzkiego odwiedzili kilka placówek na terenie kraju.
- Jak ustalili śledczy, sprawcy załatwiając w bankach niezbędne formalności dołączali do wniosków kredytowych przygotowane wcześniej fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu oraz poświadczające nieprawdę dokumenty finansowe. W ten sposób podejrzani oszukali dwie placówki bankowe na kwotę ponad 136 i 153 tys. zł – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji  w Starogardzie Gdańskim. - Interweniujący w tej sprawie mundurowi ustalili również, że ci sami sprawcy w kwietniu ubiegłego roku próbowali wyłudzić kolejne 3 kredyty, których łączna wartość miała wynieść blisko 190 tys. zł. Na szczęście z uwagi na negatywną weryfikację dokumentów banki odrzuciły złożone wnioski – tłumaczy policjant.
Zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty dotyczące oszustwa. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny oraz zabezpieczenie majątkowe. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe