Środa, 22.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Ma plany i marzenia, brakuje tylko zdrowia...

  • 21.02.2019, 10:21 (aktualizacja 21.02.2019 10:25)
  • redakcja
Ma plany i marzenia, brakuje tylko zdrowia...
Podziel się:
Oceń:
Jest młody, zdolny, pełen energii i jak my wszyscy – ma marzenia. Niestety choroba daje mu się we znaki. 23-letni Patryk od urodzenia choruje na Ataksję Móżdżkową. Na co dzień zmaga się z zaburzeniami równowagi, wzroku i mowy. By Patryk mógł normalnie funkcjonować, potrzebna jest Wasza pomoc. Zbiórkę prowadzi m.in. Fundacja Avalon.

Patryk ma 23 lata. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną – choruje na Ataksję Móżdżkową.
Podopieczny Fundacji Avalon na co dzień zmaga się z zaburzeniami równowagi, wzroku, mowy, ataksją tułowia, głowy i kończyn górnych i dolnych.
- W codziennym funkcjonowaniu jestem uzależniony od innych. Moim marzeniem jest wrócić do pełnego zdrowia i pracy, ale niestety leczenie w tym przypadku jest bardzo kosztowne – opisuje 23-latek.


Rzadka choroba genetyczna
Całkiem niedawno u 23-latka wykryto ultra rzadką chorobę genetyczną, której nikt do tej pory nie zdiagnozował.
- W styczniu tego roku dowiedziałem się dodatkowo, że mam uszkodzony stożek rogówki oczu i konieczny jest zabieg, niestety nie jest on refundowany z NFZ. Rodzina, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie udźwignąć całości mojego leczenia, a tylko nieustannie prowadzona terapia przynosi rezultaty. Leki, rehabilitacja, sprzęt są bardzo kosztowne. Wszystkich ludzi dobrej woli, bardzo proszę o wsparcie finansowe. Każda wpłata jest dla mnie ogromną nadzieją na powrót do zdrowia – apeluje Patryk.


Potrzeba jeszcze około 5 tys. zł
Patryk jest podopiecznym -Fundacji Avalon. Przekazując darowiznę z dopiskiem Celeń, 10354 pomagasz 23-latkowi w codziennym funkcjonowaniu i w walce o sprawność.
Ponadto zbiórka została zorganizowana na stronie Zrzutka.pl. Wystarczy wejść na stronę i wpisać Patryk Celeń lub przepisać link:
zrzutka.pl/pomoz-mi-uratowac-stozek-rogowki-oczu.
23-letni mieszkaniec Starogardu potrzebuje kwotę 8 tysięcy złotych, a obecnie na koncie jest blisko 3 tys. zł. Wielokrotnie pokazywaliście, że macie ogromne serca i potraficie się jednoczyć. Połączmy siły i tym razem pomóżmy komuś spełnić marzenia.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mm
Mm 25.02.2019, 21:24
Witam.prosze podac nr konta I z k
Jakim dopiskiem przelac,gdyz ten nr powyzej jest niewyrazny.duzo sil🙏
kociewiak
kociewiak 22.02.2019, 08:52
powodzenia młody człowieku w walce z chorobą , a wy zamiast dawać kościelnym pedofilom dajcie pieniądze na chłopaka,zróbcie dobry uczynek...
d-d
d-d 23.02.2019, 05:04
1 część zdania na plus, a po jakiego chu*a w 2 części ziejesz nienawiścią ?
W kościele nie wszyscy to pedofile...
wikary
wikary 23.02.2019, 07:10
popatrz w lustro
Mama Payryka
Mama Payryka 22.02.2019, 07:37
Kochani 🙂Dziękuję redakcji z tak wspaniały artykuł, wszystkim którzy do tej pory pomogli mojemu synowi bardzo bardzo dziękuję ❤️Nie proszę o wiele ale o symboliczne złotówki, które pomogą Patrykowi wrócić do zdrowia. POMOZCIE 👍😄

Pozostałe