Z wizytą u kombatantów…

  • 21.02.2019, 10:09 (aktualizacja 21.02.2019, 10:11)
  • redakcja
Z wizytą u kombatantów…

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku, od stycznia, prezydent Starogardu Gdańskiego składa wizyty kombatantom należącym do Związku Solidarności Polskich Kombatantów im. ks. Henryka Szumana. Januszowi Stankowiakowi towarzyszy prezes związku Ryszard Tyborski.

Wszystkie odwiedziny wypełnione są radością i przyjazną, niemal rodzinną atmosferą.
– U większości z państwa jestem już po raz kolejny, więc dobrze się tu czuję. Bardzo lubię te spotkania. Każdy z was ma wspaniałą historię. Zawsze mamy mnóstwo tematów do rozmów - mówił podczas jednej z wizyt prezydent Janusz Stankowiak. Nierzadko poruszamy też współczesne sprawy miasta. Niezwykle cieszy mnie państwa zainteresowanie Starogardem Gdańskim. Wiem, że jego dobro leży państwu na sercach – dodał.
– Jako Związek Solidarności Polskich Kombatantów jesteśmy niezwykle wdzięczni panu prezydentowi, że zgodził się odwiedzać naszych członków. Dla nich to bardzo ważne. Przeżywają każde takie spotkanie – mówił Ryszard Tyborski.
- Czuję się wyróżniona, bo nie każdy ma taką możliwość. Pan Prezydent jest sympatyczny i otwarty. Zawsze chętnie odpowiada na pytania – mówi z uśmiechem się jedna z kombatantek - Janina Łasica.

W tym roku prezydent Janusz Stankowiak odwiedził: Krystynę Kurowską, Henryka Kowalskiego, Jadwigę Rohde, Ludwikę Szeleżyńską, Alfonsa Jabłońskiego, Janinę Łasicę, Jadwigę Taszarek, Jana Cylkowskiego, Helenę Żakowicz, Celinę Wałdoch, Jadwigę Kallas, Jadwigę Willke, Henrykę Rocławską, Kazimierę Czyżewską, Irenę Kamińską, Kazimierę Lidkę, Magdalenę Labudę, Wandę Tochę, Marię Czarniecką, Edwarda Kędzierskiego, Irenę Samulewską, Stanisława Guza, Ludwikę Nowak, Elżbietę Gałucką, Stanisława Nelke, Leokadię Bunikowską, Zofię Rietzel, Irenę Molin.
W połowie lutego prezydent zawitał również do: Haliny Marciniak, Anieli Stobińskiej, Rozalii Topolskiej, Henryka Ładyszkowskiego oraz Haliny Bączkowskiej, Agnieszki Skoniecznej, Heleny i Konrada Kowalewskich, Reginy Kałdowskiej, a także do Teresy Kuklińskiej.

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aps
Aps 25.02.2019, 20:21
Do tych co twierdzą że zmarłych wskrzesili a nie pomyśleliście że takich osób o takim imieniu i nazwisku jest więcej niż wasza sąsiadka, mama itp
Kaszuba
Kaszuba 25.02.2019, 18:05
Jakos powoli mi trudno zrozumiec, ze nada zyje sporo kombatantow i sa coraz mlodsi! Zakladajac, ze w 1940 roku taki kombatant mial 20 lat to dzisiaj musi miec juz 99 !! Do tego dochodzi trauma wojenna i powojenna a to odbija sie nie tylko na zdrowiu psychicznym ale i fizycznym! Czy slowo KOMBATANT, nie jest w Polsce przypadkiem naduzywane!
M.
M. 24.02.2019, 18:50
O, nawet moja nieżyjąca sąsiadke też odwiedził
stg
stg 24.02.2019, 21:04
Moja babcie tez niby odwiedzil a zmarla 2 lata temu. Co za oszolomy tu pracuja!!!!!!!!!
tt
tt 24.02.2019, 11:36
Widać że nie ma co robić więc trzeba zająć czas wizytami w różnych miejscach spotkaniami z ludźmi . Super jest życie prezydenta miasta Starogardu :)
bizon
bizon 22.02.2019, 02:49
panie prezydencie! dlaczego nie ma w Starogardzie żadnych nowych miejsc pracy ? W Tczewie jest pełno a tu od kiiilku ladnych lat to samo

Pozostałe