Poniedziałek, 20.05.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Wypadek z udziałem samochodu osobowego i motoroweru

  • 20.02.2019, 13:49 (aktualizacja 21.02.2019 10:27)
  • redakcja
Wypadek z udziałem samochodu osobowego i motoroweru
Podziel się:
Oceń:
Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Przerębska Huta. W wyniku zderzenia motorowerzysty z osobowym volkswagenem, kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.
Wczoraj wieczorem dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Przerębskiej Hucie. Jak wynikało ze zgłoszenia w zdarzeniu uczestniczył motorowerzysta i auto osobowe.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 18.00. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, w jadącego w kierunku Szczodrowa volkswagena uderzył jadący w przeciwnym kierunku motorowerzysta. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 44-letni kierowca jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący golfem był trzeźwy. Od motorowerzysty pobrano krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, aby zawsze dostosowywać prędkość do warunków drogowych, natężenia ruchu, naszych umiejętności oraz stanu technicznego pojazdu jakim się poruszamy. 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

henio
henio 22.02.2019, 07:27
i znowu "fachowcy" będą badać wypadek i znowu nic z tego nie wyniknie -sztuka dla sztuki,który to już raz...
Pocztmistrz z Tczewa
Pocztmistrz z Tczewa 21.02.2019, 15:39
Rzondamy prawajazdów na skutery!
Ula
Ula 20.02.2019, 14:20
A tego drugiego nie zbadali alkomatem?
Ja
Ja 21.02.2019, 07:52
Jak leżał w karetce i miał trudności z oddychaniem, to jak miał dmuchać w alkomat? Napisane jest, że pobrali krew. Trzeba rozumieć co się czyta.
sd
sd 21.02.2019, 10:30
trzeba w ogóle czytać, a nie tylko tytuł.:P

Pozostałe