×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Ferie, ferie, ferie!

  • 10.02.2019, 15:15
  • redakcja
Ferie, ferie, ferie!
Podziel się:
Oceń:
Już w poniedziałek, 11 lutego młodzież z województwa pomorskiego rozpocznie długo wyczekiwane ferie zimowe. Meteorolodzy przewidują, że nie będą to ferie okryte białym puchem. Ciężko więc będzie wybrać się na sanki czy narty na pobliskich pagórkach. To jednak nie powód do zmartwień. Dla osób, które nie wyjeżdżają na zorganizowane zimowiska, przygotowaliśmy propozycję spędzenia czasu wolnego w powiecie. W tym roku ferie zimowe w naszym województwie przypadają od 11 do 24 lutego. Dzieci będą mogły skorzystać z ciekawych ofert przygotowanych przez domy kultury, kina, biblioteki, czy muzea.

Rebusy, gry i lekcje muzealne
W Muzeum Ziemi Kociewskiej od 11 do 23 lutego na zwiedzających czekają seanse filmowe, lekcje muzealne (także interaktywne), zwiedzanie wystaw oraz inne atrakcje (gra na spostrzegawczość, konkurs wiedzy o mieście, rebusy, krzyżówki. Oferta jest bezpłatna wyłącznie dla grup zorganizowanych z opiekunami, po wcześniejszym jej zgłoszeniu i uzgodnieniu z Muzeum Ziemi Kociewskiej, tel. 58 56 246 75. Istnieje możliwość łączenia ze sobą poszczególnych atrakcji.

Zabawy z Anną i Elsą
Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przygotowali cykl spotkań tematycznych, które rozpoczną się pierwszego dnia ferii, a zakończą w sobotę, 23 lutego. Spotkania prowadzone będą w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) w godz. 10.00 – 13.00. Dzieci będą czytać fragmenty książek, rozmawiać, przygotowywać prace plastyczne na takie tematy, jak: „Domy i domki, czyli jak mieszkają ludzie na świecie – przewodnik po architekturze”, „Serce w książce, czyli biblioteczne walentynki”, „Wielka historia zabawek”, „Tajemnica lodowego pałacu – zabawy z Anną i Elsą”, czy „Którędy do wyjścia? – Tworzymy labirynty”.

Balet i dyskoteka
Starogardzkie Centrum Kultury proponuje dzieciom i młodzieży: zajęcia plastyczne; konkursy, gry i zabawy; wyjście do parku; zwiedzanie Muzeum Ziemi Kociewskiej; spotkanie w bibliotece; zajęcia muzyczne z Centrum Edukacji Muzycznej Michała Nagórskiego; zajęcia taneczne; projekcję bajek w kinie; gry planszowe; zajęcia baletowe; dyskotekę mini playback. Zajęcia odbywać się będą od 11 do 22 lutego w godz. od 10.00 do 13.00.

Za darmo na lodowisku
Ośrodek Sportu i Rekreacji młodym starogardzianom proponuje zajęcia sportowe i edukacyjne, wycieczki piesze, kino, karaoke, gry i zabawy ogólnosprawnościowe, zabawy na lodowisku (od 11 lutego do 15 lutego, wejście o godz. 10.00, darmowe wejście za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Zapisy: od 1 lutego do 18 lutego do godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona. Ferie z OSiRem od 11 do 22 lutego w godz. 10.00 – 13.00.

Grodzisko dla każdego
Świetną zabawę dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 13 lat gwarantuje również Grodzisko Owidz. Przez całe zimowe wakacje, w dni powszednie, od 9.00 do 14.00, czekać będzie moc atrakcji. Pierwszy tydzień ferii dedykowany jest dzieciom w przedziale wiekowym od 6 do 9 lat, zaś program drugiego przygotowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra animatorów. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby – 50 zł/dzień. W cenie: obiad w Słowiańskiej Karczmie „Na Podgrodziu”. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 519 849 145 lub mailowo: [email protected]

Zumba i kino
W Osiedlowych Domach Kultury przy Al. Wojska Polskiego 16 oraz na os. 60-lecia ONP 14 od 11 do 22 lutego m. in.: zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, warsztaty „DźwiękoŁowy” – „Muzyczny Starter”, zumba z Esta Fiesta, walentynkowa dyskoteka, warsztaty taneczne z instruktorem tańca sportowego, animacje „Kraina śniegu” z Teatrem Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, zajęcia „Bezpieczny Internet”, pogadanki edukacyjne, wyjście na seans filmowy do Cinema City. Zapisy: od 28 stycznia tylko za pomocą kart kwalifikacyjnych.

Kino sferyczne i zajęcia z garncarzem
Ciekawą propozycję spędzenia czasu wolnego przygotował również Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie. Organizatorzy zapewniają, że każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie.  
Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 14.00.
W programie między innymi zajęcia z garncarzem, kino sferyczne, gry i zabawy oraz dyskoteka.
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 lat.

Artystycznie i tanecznie
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Skarszewach przygotowały fantastyczne atrakcje dla dzieci.
Już w drugim tygodniu ferii dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach artystycznych i tanecznych, zajęciach sportowych, a także będzie możliwość wyjazdu na lodowisko do Tczewa.
Organizatorzy zapraszają dzieci od lat 7.  

Pamiętajmy, aby ferie były bezpieczne!
Zimowa aura to czas, w którym należy pamiętać o zasadach zabawy w świeżym powietrzu.
Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg - także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody - zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać.
Place budowy to nie miejsce na zabawę!

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe