×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Plusy i minusy pożyczek ratalnych

  • 07.02.2019, 11:13
  • artykuł sponsorowany
Plusy i minusy pożyczek ratalnych
Podziel się:
Pożyczki ratalne cieszą się dużą popularnością, gdyż łatwiej je uzyskać niż kredyt bankowy. Pieniądze szybko trafiają na konto, a zaciągnięcie zobowiązania nie wymaga wielu formalności. Poznaj wszystkie wady i zalety tego rodzaju pożyczek!

Pożyczka ratalna

Pożyczka ratalna udzielana jest przez firmy pozabankowe. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w artykule: Parabanki w Polsce – co musisz o nich wiedzieć? Termin spłaty takiego zobowiązania zależny jest od firmy udzielającej pożyczki online, ale zazwyczaj najkrótszy okres na jaki można ją zaciągnąć to 6 miesięcy. Maksymalny czas spłaty zobowiązania to nawet 48 miesięcy. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju pożyczek jest minimum formalności – procedury są bardzo uproszczone. Decyzję otrzymujemy w ciągu kilkunastu minut, a wypłata gotówki na konto następuje w krótkim czasie. Nie potrzebujemy poręczycieli i nie musimy przedstawiać celu zaciągania zobowiązania. W przeciwieństwie do popularnych chwilówek w przypadku pożyczek ratalnych konieczne jest zaprezentowanie zaświadczenia o zarobkach, potwierdzającego zdolność do spłaty zobowiązania.

Plusy pożyczek ratalnych

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki ratalne udzielane są w modelu ratalnym. Dzięki temu nie musimy spłacać całej pożyczki jednorazowo, tylko w niewielkich, comiesięcznych ratach, które na pewno będą mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Regularne uiszczanie należności podnosi naszą wiarygodność i tym samym zwiększa nasze szanse na kolejną pożyczkę. Jak już wspomniano wcześniej, pożyczka online wiąże się z koniecznością dopełnienia mniejszej ilości formalności niż pożyczka w banku. W porównaniu do chwilówek uzyskać można znacznie większe kwoty pożyczek. Jako zaletę pożyczek ratalnych wskazać można również ich popularność, dzięki czemu możemy poznać opinie osób które skorzystały z pożyczek ratalnych np. czytając opinie o Profi- Credit.

Minusy pożyczek ratalnych

Trudno wskazać jednoznaczne minusy pożyczek ratalnych. Jeśli już, to trzeba przyznać, że oferowana kwota pożyczki to do 25000zł, podczas gdy kredyty w tradycyjnych bankach przy odpowiedniej zdolności kredytowej opiewać mogą na wyższe kwoty. W przeciwieństwie do chwilówek pożyczki ratalne zazwyczaj nie są udzielane osobom bez zdolności kredytowej - wymagane jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach oraz brak figurowania w bazach dłużników.

Pożyczka ratalna ma swoje wady i zalety. W ogólnym rozrachunku jest to rozwiązanie, które na pewno powinno zostać rozważone przez osoby poszukujące pożyczki.

artykuł sponsorowany

Pozostałe