Czwartek, 19.09.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Nowa dyscyplina sportowa. Czym jest Laser-Run?

  • 10.02.2019, 12:05
  • redakcja
Nowa dyscyplina sportowa. Czym jest Laser-Run?
Podziel się:
Oceń:
15 czerwca bieżącego roku w Starogardzie Gdańskim odbędą się zawody Laser-Run. To nowa dyscyplina wprowadzona przez Międzynarodową Organizację Pięcioboju Nowoczesnego. Klub UKS Ósemka zaprasza podczas ferii zimowych na treningi pod okiem profesjonalnego instruktora.

Laser-Run jest najnowszym oryginalnym dziełem Międzynarodowej Organizacji Pięcioboju Nowoczesnego. Pochodzi z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Konkurencja weszła do rywalizacji w 2015 roku. W zawodach mogą uczestniczyć osoby w wieku od 8 do 80 lat.

Trzy dystanse do wyboru
Laser-Run łączy bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach, bieganie odbywa się w rundach 2x400 metrów, 3x400 metrów, 4x400 metrów w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić cel 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10,15,20, a całkowity dystans do pokonania to 800,1200 lub 1600 metrów.

Przebieg wyścigu
Uczestnicy rozpoczynają wyścig krótkim sprintem 10-20 metrów na strzelnicę. Na strzelnicy z przygotowanego pistoletu laserowego, strzelają do tarczy, dopóki nie zarejestrują 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy 5,95cm w czasie 50 sekund. Strzelnice można opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie pokonują obwód o długości 400 metrów, powracając do strzelnicy do drugiej rundy strzelania. Pokonują ten obwód dwa, trzy lub cztery razy na przemian, biegając i strzelając w zależności od kategorii wiekowej.

Promocja zdrowego stylu życia
Celem imprezy jest popularyzacja biegania i strzelania jako nowej dyscypliny sportu wśród mieszkańców, młodzieży szkolnej miasta Starogard Gdański. Ponadto podnoszenie sprawności fizycznej oraz wyrabianie nawyków rywalizacji wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie zdrowego stylu życia.

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe