×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 06.02.2019, 05:30
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Obrzęk się nasilał,
lekarka nawet nie spojrzała na rany...

Był poniedziałek, 21 dzień stycznia. Pani Danuta zgłosiła się do starogardzkiego szpitala z prośbą o pomoc. Na dłoniach kobiety pojawił się silny obrzęk spowodowany wcześniejszym podrapaniem przez kota. Pani Danuta opatrzyła sobie rany sama i początkowo nie chciała korzystać z pomocy lekarskiej, lecz została namówiona przez znajomych.
Do szpitala dotarła około godziny 19.40. W tym czasie pacjentów przyjmowali lekarze z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Jak mówi, nasza Czytelniczka, dosyć długo czekała w pustej poczekalni, a gdy w końcu wyszła lekarka, pani Danuta została bardzo źle potraktowana i odesłana do innej placówki. – Młoda lekarka nawet nie chciała spojrzeć na moje rany, a ręce były opuchnięte – opisywała nam sytuację.

 

 

Były sędzia skazany za korupcję. Wziął 100 tysięcy złotych i ryby w galarecie - Skazany w 2017 roku na karę 4 lat pozbawienia wolności Janusz K. pozostanie w więzieniu. Taką decyzję podjął sąd w Koszalinie. Skorumpowany sędzia przyjął korzyści majątkowe w kwocie 100 tys. złotych oraz ryby w galarecie. Mężczyzna nie był obecny podczas odczytania wyroku.

Leśniczówka w płomieniach. Zawiniła nieszczelna instalacja kominowa? - 1 lutego około godziny 22.30 w miejscowości Sucumin doszło do pożaru leśniczówki. Na miejsce natychmiast skierowano okoliczne Ochotnicze Straże Pożarne i strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Starogardu. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieszczelność w przewodzie kominowym.

Napadli na kobietę idącą chodnikiem. Przewrócili ofiarę i wyrwali jej torebką - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na idącą chodnikiem kobietę. Do zdarzenia doszło na jednym z miejscowych osiedli mieszkaniowych. Napastnicy przewrócili swoją ofiarę, wyrwali torebkę i uciekli w nieznanym kierunku. Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni, którzy ustalili personalia podejrzanych. Za popełnienie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wypadek na drodze wojewódzkiej 222. Najbardziej ucierpiała 2-latka - W poniedziałek, 4 lutego około godziny 8.40 na drodze wojewódzkiej nr 222 w Skórczu doszło do poważnego wypadku. Samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym. W zdarzeniu najbardziej ucierpiało 2-letnie dziecko.

Usłyszał 29 zarzutów. Straty oszacowano na 50 tys. zł - Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dopuścił się szereg oszustw. Zatrzymany przez starogardzkich funkcjonariuszy mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów  wyłudzał usługi telekomunikacyjne oraz zawierał umowy kredytowe. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Ponaglenia do zapłaty z 2013 roku. Pisma wysyła Związek Gmin Wierzyca - Ponaglenia do zapłaty z 2013 i 2014 roku – takie pisma w ostatnim czasie otrzymują nasi Czytelnicy. Jak się okazuje, pism nie wysyłają oszuści, a przedstawiciele Związku Gmin Wierzyca, którzy doszukali się zaległych braków. Jak informuje zgłaszający, sprawa dotyczy bardzo dużej liczy mieszkańców naszego powiatu.

Szukają szybkiego zarobku. Najczęściej kończą na sądowej ławie - Ponad pół kilograma marihuany przejęli w jednym z mieszkań policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Dzięki skutecznej akcji miejscowych kryminalnych, zabezpieczony narkotyk nie trafi w ręce młodych ludzi. 3 osoby w wieku od 18 do 20 lat, które zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy, odpowiedzą teraz za posiadanie środków odurzających.

Polpharma bez sponsora tytularnego?! Wielki koncern rozważa taką możliwość - Nad starogardzką drużyną koszykówki pojawiły się czarne chmury. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Zakład Farmaceutyczny Polpharma może wkrótce wycofać się ze sponsorowania klubu. – W tej chwili rozmowy uwzględniają różne opcje – komentuje rzecznik Polpharmy.

Wygląda tak, jakby przed chwilą doszło do wypadku” - 1 lutego na Drodze Owidzkiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Mężczyzna kierujący samochodem marki VW Passat stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, w efekcie czego auto przewróciło się na bok. Kierujący szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd zepchnięto na pobocze drogi, gdzie stoi do chwili obecnej, stwarzając niebezpieczeństwo dla nadjeżdżających pojazdów i narażając przejeżdżających drogą na niepotrzebny stres. Kto i na czyj koszt powinien usunąć pojazd?

Przez muzykę do serca - Już w niedzielę, 10 lutego w Skarszewskim Centrum Sportu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Dla mieszkańców zaśpiewa Guzior, który znany jest z takich utworów jak: „Ninja” czy „Wifi”. Ponadto zagra Mass i Mixer. Dochód z wejściówek zostanie przekazany na cele charytatywne.

Kociewie w zimowej scenerii - Zima to przepiękna pora roku, zwłaszcza jeśli nasze otoczenie okryje biała pierzynka. Wówczas szare, smutne ulice i kamienice zmieniają się w przepiękne obiekty jak z obrazka. Dziś prezentujemy kilka migawek z naszego pięknego regionu.

Starogardzkie Wierzyczanki rozdane! - Już po raz 20 statuetki Wierzyczanek trafiły w ręce wyróżniających się starogardzian. Co roku, od 20 lat – 29 stycznia, w dniu święta powrotu Starogardu do Macierzy prezydent Starogardu Gdańskiego nagradza osoby, firmy lub instytucje, które w minionym roku w sposób szczególny wyróżniły się w dziedzinie: kultury, gospodarki i inicjatywy społecznej. Nagroda Prezydenta to wyraz uznania dla ich talentu, przedsiębiorczości i zaangażowania w sprawy lokalne oraz aktywności na rzecz mieszkańców. Kandydatów do tego wyróżnienia zgłaszają mieszkańcy Starogardu.

Ferie, ferie, ferie! - Już w poniedziałek, 11 lutego młodzież z województwa pomorskiego rozpocznie długo wyczekiwane ferie zimowe. Meteorolodzy przewidują, że nie będą to ferie okryte białym puchem. Ciężko więc będzie wybrać się na sanki czy narty na pobliskich pagórkach. To jednak nie powód do zmartwień. Dla osób, które nie wyjeżdżają na zorganizowane zimowiska, przygotowaliśmy propozycję spędzenia czasu wolnego w powiecie. W tym roku ferie zimowe w naszym województwie przypadają od 11 do 24 lutego.
Dzieci będą mogły skorzystać z ciekawych ofert przygotowanych przez domy kultury, kina, biblioteki, czy muzea.

Wieczór z kociewską legendą - Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wieczór teatralny z kociewskimi legendami. Wydarzenie odbędzie się w środę, 6 lutego o godzinie 17.00 w sali widowiskowej SCK. Wstęp wolny.

Co warto zobaczyć na Kociewiu? Prezentacja podróżnicza - W czwartek, 7 lutego o godzinie 17.00 w starogardzkiej Bibliotece odbędzie się ciekawa prezentacja podróżnicza dotycząca Kociewia. Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o najpiękniejszych zakątkach naszego regionu.

Spektakl „Dwie połówki pomarańczy” - Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie zatytułowany „Dwie połówki pomarańczy”. Wydarzenie odbędzie się 9 lutego o godzinie 16.30 i 19.30 w starogardzkim kinie „Sokół”. Bilety w cenie 80 zł i 90 zł do nabycia tylko na stronie kupbilecik.pl

Hollywoodzka studniówka w Bolesławowie - Pod koniec stycznia w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie odbył się wielki bal maturzystów. Przepiękne kreacje pań i eleganckie garnitury panów sprawiły, że uczniowie bawili się w iście hollywoodzkim stylu. Egzamin dojrzałości zbliża się nieuchronnie, ale jedno jest pewne – tegoroczna studniówka z pewnością na długie lata pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

Popularny lek na katar wycofany z obrotu - Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed zażywaniem Sudafed XyloSpray HA, Irprestanu oraz PecFentu. Leki po ogłoszeniu decyzji  GIF zniknęły z aptecznych półek.

Nowa dyscyplina sportowa. Czym jest Laser-Run? - 15 czerwca bieżącego roku w Starogardzie Gdańskim odbędą się zawody Laser-Run. To nowa dyscyplina wprowadzona przez Międzynarodową Organizację Pięcioboju Nowoczesnego. Klub UKS Ósemka zaprasza podczas ferii zimowych na treningi pod okiem profesjonalnego instruktora.

 

_redakcja

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zelgoszczanin
zelgoszczanin 08.02.2019, 09:03
Sykutera na zwolnieniu lekarskim a uczestniczy w sesjach rady powiatu (można zobaczyć relację na stronie pow. starog) - u nas bywał rzadko a na sesjach zawsze - czy nie powinny zając się tym odpowiednie służby
lebo
lebo 07.02.2019, 19:02
Uważacie żeby zamknąć szpital? to na***ie we własne gniazdo. Wtedy się oczy otworzą jak potrzeba będzie pomocy a najbliższy szpital przynajmniej 30km dalej. Ludzie są coraz to bardziej bezczelni i roszczeniowi. Zamiast pójść do apteki i kupić wodę utlenioną i jakąś maść na rany którą farmaceuta poleci, to nie, koniecznie do lekarza. Naczytają się kolorowych czasopism czy naoglądają seriali pseudomedycznych i myślą że mają np. sepsę. W przychodni obecnie dostanie się do lekarza z poważną chorobą graniczy z cudem, bo miejsca zajęte przez ludzi z katarkami. W Anglii osoba przeziębiona czy z grypą ma wręcz zakaz wchodzenia do przychodni żeby nie zarażać pozostałych, ma zostać w domu i przyjmować paracetamol. A Polska to dziki naród, gdzie się wszystko należy bo przecież płaci się podatki...
jonatan
jonatan 07.02.2019, 12:18
skarżyć szpital , niech się obudzą i wezmą do solidnej roboty !!!
duktur
duktur 08.02.2019, 07:57
Ty jonatan to też się powinieneś leczyć ale na skarszewskiej.
ferdek
ferdek 08.02.2019, 08:50
ty w białym kitlu , do roboty się weż
Hux
Hux 06.02.2019, 20:56
Poczytajcie ile nas z podatków kosztują te wierzyczanki, zeby paniusie i paniska mogli sie pochwalic na internecie, jacy nagrodzeni!! Prawie 70 tysiecy!!!! Za to mozna place wybudowac dla kogokolwiek, chodniki ponaprawiac etc. A paniska co roku sobie balują a popatrzysz, to swoj swego dobry kolego, wszyscy z jednego wora, jak sie tam raz ustawisz to nie zginiesz w tym miescie. Za 70 tysiecy.
dax
dax 07.02.2019, 09:31
Jeszcze na promocję ile przeznacza się środków ponad 100 tys zł

Na Kolportaż Pisma Samorządowego Starogardzki Ratusz -suma: 13 394,70 zł.
Na druk i dostawę Pisma Samorządowego Starogardzki Ratusz suma : 41 140,00 zł.
Przygotowania i montażu 48 filmów promocyjnych i informacyjno- promocyjnych Gminy Miejskiej Starogard Gdański suma : 54 000,00 zł.
UUUU
UUUU 06.02.2019, 23:42
Zazdrościsz , że z taką pogardą piszesz?
Bar
Bar 07.02.2019, 09:07
UUU to jest już wściekłość na moim zdaniem NIEPOTRZEBNE wydawanie pieniedzy na wąską grupę osób w naszym mieście, gdy sa inne potrzeby i tu wstaw cokolwiek: karetka pogotowia, noclegownia, chodniki, całonocny dyżur pogotowia, calonocny kurs autobusu dla wracajacych czy jadacych do pracy. Wręczanie kawałka stopu metali, który stoi i kurzy się na półce plus specjalnie przygotowana oprawa i impreza a realne potrzeby wielu mieszkańców.
zazdrość i pogarda?
zazdrość i pogarda? 07.02.2019, 07:20
Uważam, że "Hux" ma rację. Wierzyczanki otrzymują częstokroć te same osoby. Rzadko zdarza się aby dostał je ktoś nowy, ponieważ Starogard nie jest wielkim ośrodkiem kulturalnym czy gospodarczym i stosunkowo mało jest osób, z których można nominować kandydatów do tego wyróżnienia. Najważniejsze dla miasta powinno być zabieganie o nowe miejsca pracy, rozwój i modernizacja infrastruktury a nie wydawanie pieniędzy na pokazywanie się tych samych osób "na salonach".
UUUU
UUUU 07.02.2019, 20:38
A ja nie.
..
.. 06.02.2019, 20:03
Lesniczowka palila sie w Suminie a nie Sucuminie.
I
I 06.02.2019, 18:44
Wie ktoś może kto dostał Wierzyczankę za gospodarkę?
nareszcie trzeźwy
nareszcie trzeźwy 07.02.2019, 11:02
A jaka w tym mieście jest gospodarka?
elikd
elikd 07.02.2019, 12:25
No oparta na chodzeniu z wizytami gospodarczymi po firmach. Ile się pytam z tego miejsc pracy nowych powstało panie prezydencie?
miszczyk
miszczyk 07.02.2019, 15:16
Pewnie w okolicach zera?
Czytelnik
Czytelnik 06.02.2019, 15:48
Ten szpital należy zamknąć. Brak specjalistów i doświadczonych lekarzy. Tam to lepiej nie trafiać bo wychodzi się z niego, ale nogami do przodu.
Polak
Polak 06.02.2019, 09:41
Mam prośbę do Prezydenta i radnych Starogardu Gd. Nie podwyższajcie nam podatków od nieruchomości,poszukajcie pieniędzy u księży, opodatkujcie ich nieruchomości,kościoły i ziemie. Mam rentę i po wykupieniu lekarstw mało co zostaję na przeżycie!.Księża mają więcej od demie ! szukajcie u nich,nie zubożeją.
.
. 06.02.2019, 18:46
A wiesz ty polaku szaraku , że to o co ty prosisz jest trudniejsze do wykonania niż zmiana konstytucji ?
Praktycznie niemożliwe.
killer
killer 06.02.2019, 16:32
Uahahahahahahahaha janusz i radne- te to się nadają
ks. Kropelnicki
ks. Kropelnicki 06.02.2019, 12:29
Badz skromny, nie zadaj od innych, Pan Bog to doceni!
Polak
Polak 06.02.2019, 15:27
Do Ks.Tylko dlaczego Wy możecie żądać od innych? i żyć w luksusach nie rzadko w pałacach na koszt innych?.
kibicka
kibicka 06.02.2019, 08:44
No panie prezydencie do rozmów z polfą. Czas goni. A my kibice to też im zgotujemy "kociewskie klimaty"
fanforever
fanforever 06.02.2019, 16:34
Dam złotą radę lepiej niech koszykówka się nie skończy bo może to być też koniec kariery politycznej (fani to przecież wyborcy). Wtedy to nawet impreza na otwarcie parku nie pomoże.
gosc
gosc 06.02.2019, 20:56
Pierdu pierdu pseudokibicu. Wszyscy wiedzą że miasto niema takich pieniędzy i tak dosyć daje. To Polpharma ciągle wszystkich zwodzi.
fanforever
fanforever 07.02.2019, 11:18
Niech miasto kołku nie wydaje pieniędzy na Ratusz (z kolportażem ok 44,5tyś) i 54tyś na filmy promocyjne, następnie 70 tysi na wierzyczanki i można tak wyliczać bez liku. Więc się lizusie nie poć bo pieniądze są a drużyna koszykówki to dobro wszystkich.
gosc
gosc 07.02.2019, 21:45
I co imbecylu starczy na kosza? Potrzeba 1,5 mln kretynie.
fanforever
fanforever 08.02.2019, 08:06
Kretynie? Ty się nie przedstawiaj. Napisałem tylko kilka przykładów inne kwoty które można zaoszczędzić znajdziesz na stronie np. Głosu Kociewia. Włącz myślenie torbo. Pewnie radnym jesteś albo jednym z beneficjentów niepotrzebnych wydatków.
wow
wow 08.02.2019, 10:02
A nowe niepotrzebne stanowisko Rzeczniczka Prezydenta Miasta z pensją 5 800 zł x 12 m-ce = 69 600 x 5 lat = 348 tys zł
piłkarz
piłkarz 06.02.2019, 21:28
nie ma sensu inwestować w koszykówkę , same wpadki

Pozostałe