×
Czwartek, 22.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Kontrola w starogardzkim escape roomie wykazała nieprawidłowości. Co zawiodło?

  • 10.01.2019, 12:17 (aktualizacja 10.01.2019, 13:13)
  • redakcja
Kontrola w starogardzkim escape roomie wykazała nieprawidłowości. Co zawiodło?
Podziel się:
Oceń:
Zgodnie z poleceniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Joachima Brudzińskiego, kontrole w escape roomach w województwie pomorskim rozpoczęły się w dniu 5 stycznia 2019 roku.

Jak udało nam się dowiedzieć, tego typu działalność na terenie Starogardu Gdańskiego prowadzi jeden podmiot gospodarczy. Przeprowadzona w nim kontrola stwierdziła nieprawidłowości, ale nie doprowadziła do zamknięcia lokalu. - Przeprowadzane czynności kontrolno-rozpoznawcze miały na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego, ze szczególnym uwzględnieniem warunków ewakuacji, wymaganych okresowych przeglądów instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe), wyposażenia lokalu w sprzęt gaśniczy, sprawdzeniu możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwości dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej – informuje st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. - Podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie warunków ewakuacji oraz nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Nakazano usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, lecz nie wydano decyzji o zakazie eksploatacji - dodaje.

_redakcja

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 12.01.2019, 23:22
Ludzie nawet nie wiedzą co to jest eskape room a już krytykują , wypadek w Koszalinie był spowodowany ogrzewanie gazem z butli i gdzie to się stało to nie miało znaczenia, gdyby stały w innym miejscu np . w kinie bez oznaczonej drogi ewakuacji to zginęli by ludzie w kinie a nie eskape roomie, to nie miało wiele wspólnego z tą działalnością
Gdzie Policja
Gdzie Policja 11.01.2019, 20:01
A co to jest za buda? Co tam robią te dzieciaki? Wielka mi kontrola. A może to buda dla pedofili. Gdzie rodzice tych dzieci co tam przebywają? Grać i bawić można się w domu a nie gdzieś w spelunach. Tragicznie się stało i teraz wielkie mi kontrole.Ktoś powinien pozamykać te budy bo z dzieci robią debili .
mmm
mmm 13.01.2019, 17:23
Ciebie powinni zamknąć, bo jesteś za głupi żeby wypowiadać się w internecie.
Zainteresowana
Zainteresowana 11.01.2019, 15:14
A co z Escape Room na ul. Bajana ? Tam nie było kontroli? Są tam aż trzy pokoje ?
 ME
ME 11.01.2019, 21:39
Na Bajana już nie ma Escape Room
dziab dziab
dziab dziab 10.01.2019, 20:31
Jak to pięknie Janusz Korwin Mikke powiedział w polsacie.
Dziennie w Polsce na drogach ginie ok 10 ludzi. Czy ktoś coś z tym robi ? - Nie.
Jeden tragiczny przypadek się zdarzył w escape roomie i wszyscy nagle jakieś kontrole przeprowadzają ...

Pamiętam jak moja mama zawsze panikowała bredząc, że nie wsiądzie do samolotu, bo można spaść... oraz zabraniała mi kupna motocykla, bo na pewno prędzej czy później się na nim zabiję...

Ja mogę w ciągu chwili wypisać tu minimum 10 firm w Starogardzie, gdzie pracownicy na umowie mają 2250 brutto, lecz dostają jakby zarabiali 3000-3500 brutto. Wszystko "nielegalnie" w kopercie.
Jakieś BHP? Pewnie 90% u prywaciarzy jest nieprzestrzegane. Przykładów mogę pisać i pisać.... Pozdrawiam..
Kryspin
Kryspin 10.01.2019, 18:04
Jakby sprawdzili bezpieczeństwo i stan sanitarny" słynnego" już i tak domu pomocy, to by zamknęli na 4 spusty!!!!!Zastanawia mnie czy musi dojść do tragedii, by tam było normalnie???
Baks
Baks 11.01.2019, 12:30
Zeby chociaz to zlodziejstwo ograniczyc!
xyz
xyz 10.01.2019, 16:24
j=Jedna tragedia sie zdarzyla przez x lat i pewnie setki tysiecy kilentow, a panika jakby sto osob dziennie ginelo. Moze zakazemy jazdy samochodem bo sa wypadki?
czaskowski
czaskowski 10.01.2019, 14:55
gdzie to gOwno sie znajduje
Richard Henry Czarnecki
Richard Henry Czarnecki 10.01.2019, 17:11
W doopie, jak każde.
escape
escape 10.01.2019, 15:24
Dlaczego gowno?
Byłeś tam , że się tak nonszalacko wypowiadasz ciulu jeden?
czaskowski
czaskowski 10.01.2019, 16:54
ciulem to nazywaj sobie swojego starego albo starą ruro bardaszana
escape
escape 10.01.2019, 20:16
s.....j na drzewo.
escape
escape 10.01.2019, 15:13
Jak podaje Głos Kociewia W Starogardzie Gdańskim funkcjonuje jeden ,,Escape room” w Centrum Rozrywki przy ul. Hallera 16 (KULA) D.H. Stella poziom+1
wiola
wiola 10.01.2019, 14:34
nawet nie wiedzialem ze tu jest taki pokoj, a ten 777 to tylko zwykle budki male napewno daloby sie uciec pomieszczenia 4x4
Bari
Bari 10.01.2019, 13:31
To jeszcze sprawdźcie inne miejsca zabaw i rekreacji na tę okoliczność. W Stelli, w kinach, puby, kluby, miejsca dla dzieci etc. To będzie pełny obraz czy jest bezpiecznie pod tym względem w naszym mieście w razie pożaru czy innych nagłych wypadków, podczas imprez kameralnych i ogólnodostępnych.
Jan Gasipies
Jan Gasipies 10.01.2019, 13:43
I wszelkie lokale 777.
666
666 10.01.2019, 15:36
Nawet przy Policji jest i nic cisza a ludzie naiwni wypłaty tracą licząc na szczęście
niob
niob 10.01.2019, 17:13
Interes jest legalny, czy nie ? Czy też zarzucają sieci na idących ulicą idiotów ?
Jup
Jup 10.01.2019, 20:23
Jest nielegalny
anka
anka 10.01.2019, 12:35
W Starogardzie tez jest escape room? SZOOOK i z nieprawidłowościami ? Na szczęście w czasie wykryte!

Pozostałe