Sobota, 19.01.2019

Kontrola w starogardzkim escape roomie wykazała nieprawidłowości. Co zawiodło?

  • 10.01.2019, 12:17 (aktualizacja 10.01.2019 13:13)
  • redakcja
Kontrola w starogardzkim escape roomie wykazała nieprawidłowości. Co zawiodło?
Podziel się:
Oceń:
Zgodnie z poleceniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Joachima Brudzińskiego, kontrole w escape roomach w województwie pomorskim rozpoczęły się w dniu 5 stycznia 2019 roku.

Jak udało nam się dowiedzieć, tego typu działalność na terenie Starogardu Gdańskiego prowadzi jeden podmiot gospodarczy. Przeprowadzona w nim kontrola stwierdziła nieprawidłowości, ale nie doprowadziła do zamknięcia lokalu. - Przeprowadzane czynności kontrolno-rozpoznawcze miały na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego, ze szczególnym uwzględnieniem warunków ewakuacji, wymaganych okresowych przeglądów instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe), wyposażenia lokalu w sprzęt gaśniczy, sprawdzeniu możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwości dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej – informuje st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. - Podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie warunków ewakuacji oraz nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Nakazano usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, lecz nie wydano decyzji o zakazie eksploatacji - dodaje.

_redakcja

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Henryk
Henryk 12.01.2019, 23:22
Ludzie nawet nie wiedzą co to jest eskape room a już krytykują , wypadek w Koszalinie był spowodowany ogrzewanie gazem z butli i gdzie to się stało to nie miało znaczenia, gdyby stały w innym miejscu np . w kinie bez oznaczonej drogi ewakuacji to zginęli by ludzie w kinie a nie eskape roomie, to nie miało wiele wspólnego z tą działalnością
Gdzie Policja
Gdzie Policja 11.01.2019, 20:01
A co to jest za buda? Co tam robią te dzieciaki? Wielka mi kontrola. A może to buda dla pedofili. Gdzie rodzice tych dzieci co tam przebywają? Grać i bawić można się w domu a nie gdzieś w spelunach. Tragicznie się stało i teraz wielkie mi kontrole.Ktoś powinien pozamykać te budy bo z dzieci robią debili .
mmm
mmm 13.01.2019, 17:23
Ciebie powinni zamknąć, bo jesteś za głupi żeby wypowiadać się w internecie.
Zainteresowana
Zainteresowana 11.01.2019, 15:14
A co z Escape Room na ul. Bajana ? Tam nie było kontroli? Są tam aż trzy pokoje ?
 ME
ME 11.01.2019, 21:39
Na Bajana już nie ma Escape Room
dziab dziab
dziab dziab 10.01.2019, 20:31
Jak to pięknie Janusz Korwin Mikke powiedział w polsacie.
Dziennie w Polsce na drogach ginie ok 10 ludzi. Czy ktoś coś z tym robi ? - Nie.
Jeden tragiczny przypadek się zdarzył w escape roomie i wszyscy nagle jakieś kontrole przeprowadzają ...

Pamiętam jak moja mama zawsze panikowała bredząc, że nie wsiądzie do samolotu, bo można spaść... oraz zabraniała mi kupna motocykla, bo na pewno prędzej czy później się na nim zabiję...

Ja mogę w ciągu chwili wypisać tu minimum 10 firm w Starogardzie, gdzie pracownicy na umowie mają 2250 brutto, lecz dostają jakby zarabiali 3000-3500 brutto. Wszystko "nielegalnie" w kopercie.
Jakieś BHP? Pewnie 90% u prywaciarzy jest nieprzestrzegane. Przykładów mogę pisać i pisać.... Pozdrawiam..
U
U 10.01.2019, 20:41
Dla mnie jesteś niezrównoważony psychicznie.
Po co ty w ogóle piszesz tu te pierdoły?
krycha91
krycha91 11.01.2019, 02:32
dziab dziab komentując uzasadnił coś dał przykłady itd.. a ty U co twoim komentarzem wniosłeś ?
Witold
Witold 13.01.2019, 10:42
Po co tyto wszystko piszesz dziab dziab, przecież ludziom jak widać nie przeszkadza, że pracują nie tylko na swoje utrzymanie i swoich rodzin ale i na tych co leżą w domu, chleją i ćpają.Co do Korwina to w wielu kwestiach ma racje.Dziecko nie jest twoje tylko państwa które decyduje jak wychowywać, jak szczepić i kiedy wysyłać do szkoły.Osoby które pozbawiły kogoś życia w nagrodę mają wikt zapewniony do końca życia.Człowiek pracujący jest w tym kraju karany podatkami a nierób dostaje wszystko za darmo i do pracy nie pójdzie bo nie ma w tym kraju przymusu pracy, a dlaczego przymusowo mamy łożyć na utrzymanie patologii.Teraz matki które wychowają 3 czy 4 dzieci będą miały zapewnione emeryture.Taka alkoholiczka która nigdzie nie pracowała nie wniosła nic do podatków dostanie emeryture a jej dzieci nikt nam nie da gwarancjii, że będą pracowały.Co do firm to wiadomo są takie co zatrudniają na czarno i jak ci się nie podoba to wypad.Mają cynk kiedy przyjdzie niezapowiedziana kontrola i wtedy wszystko gra.Słyszało się o takich pracodawcach, co kazali w popłochu opuszczać zakąłd swoim pracownikom zatrudnionym na czarno, bo inspekcja przyjdzie na niezapowiedzianą kontrole.
Kryspin
Kryspin 10.01.2019, 18:04
Jakby sprawdzili bezpieczeństwo i stan sanitarny" słynnego" już i tak domu pomocy, to by zamknęli na 4 spusty!!!!!Zastanawia mnie czy musi dojść do tragedii, by tam było normalnie???
Baks
Baks 11.01.2019, 12:30
Zeby chociaz to zlodziejstwo ograniczyc!
xyz
xyz 10.01.2019, 16:24
j=Jedna tragedia sie zdarzyla przez x lat i pewnie setki tysiecy kilentow, a panika jakby sto osob dziennie ginelo. Moze zakazemy jazdy samochodem bo sa wypadki?
ąga ąga
ąga ąga 10.01.2019, 17:10
Jaki masz z tym problem ? Coś ci przeszkadza, że kontrolują. Czy tylko piszesz, żeby pisać ? Czy ktoś zakazuje działalności gospodarczej. Chcesz przykład "samochodowy": jak pojedziesz na przegląd i diagnosta stwierdzi nieprawidłowości, zatrzyma dowód rejestracyjny.
jurek
jurek 10.01.2019, 15:03
Tradycyjnie ktoś musi zginąć, aby trzeba było konsekwentnie działać.Przypomnijcie sobie zawalenie hali kilka lat temu.Do tamtego czasu mało kto zrzucał zalegający śnieg z dachu, dopiero jak stała się tragedia to mnóstwo reportaży ile to mokry śnieg waży, apele aby czyścić dachy itd.Tak samo z patologia wychowującą dzieci dopóki nie stanie się coś złego każdy ma to gdzieś a jak ktoś ucierpi to komentarze że rodzina dobra i brak było śladów przemocy.Przyzwolenie na jazde po alkoholu czy używkach też panuje u części ludzi.
czaskowski
czaskowski 10.01.2019, 14:55
gdzie to gOwno sie znajduje
Richard Henry Czarnecki
Richard Henry Czarnecki 10.01.2019, 17:11
W doopie, jak każde.
escape
escape 10.01.2019, 15:24
Dlaczego gowno?
Byłeś tam , że się tak nonszalacko wypowiadasz ciulu jeden?
czaskowski
czaskowski 10.01.2019, 16:54
ciulem to nazywaj sobie swojego starego albo starą ruro bardaszana
escape
escape 10.01.2019, 20:16
s.....j na drzewo.
escape
escape 10.01.2019, 15:13
Jak podaje Głos Kociewia W Starogardzie Gdańskim funkcjonuje jeden ,,Escape room” w Centrum Rozrywki przy ul. Hallera 16 (KULA) D.H. Stella poziom+1
wiola
wiola 10.01.2019, 14:34
nawet nie wiedzialem ze tu jest taki pokoj, a ten 777 to tylko zwykle budki male napewno daloby sie uciec pomieszczenia 4x4
Bari
Bari 10.01.2019, 13:31
To jeszcze sprawdźcie inne miejsca zabaw i rekreacji na tę okoliczność. W Stelli, w kinach, puby, kluby, miejsca dla dzieci etc. To będzie pełny obraz czy jest bezpiecznie pod tym względem w naszym mieście w razie pożaru czy innych nagłych wypadków, podczas imprez kameralnych i ogólnodostępnych.
Jan Gasipies
Jan Gasipies 10.01.2019, 13:43
I wszelkie lokale 777.
666
666 10.01.2019, 15:36
Nawet przy Policji jest i nic cisza a ludzie naiwni wypłaty tracą licząc na szczęście
niob
niob 10.01.2019, 17:13
Interes jest legalny, czy nie ? Czy też zarzucają sieci na idących ulicą idiotów ?
Jup
Jup 10.01.2019, 20:23
Jest nielegalny
anka
anka 10.01.2019, 12:35
W Starogardzie tez jest escape room? SZOOOK i z nieprawidłowościami ? Na szczęście w czasie wykryte!

Pozostałe