Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!

  • 09.01.2019, 06:15 (aktualizacja 09.01.2019, 10:44)
  • redakcja
Najnowsza Gazeta Kociewska już w Waszych kioskach!
Podziel się:
Oceń:

Mieszkańcy obawiają się o swoje życie i zdrowie
„Na odwołania już jest za późno”

W grudniu mieszkańcy Koteż z niepokojem patrzyli w przyszłość, bojąc się, że tuż przed ich oknami powstanie 61-metrowy maszt antenowy. Pomocną dłoń mieszkańcom wyciągnął starosta, który nie wydał pozwolenia na budowę. Obecnie z podobnym problemem zmagają się mieszkańcy Rokocina. W ich sąsiedztwie powstać ma wieża telekomunikacyjna wraz ze stacją bazową. – Obawiamy się o zdrowie nasze i naszych pociech – mówią zaniepokojeni mieszkańcy. Postępowanie w tej sprawie wszczęło Starostwo Powiatowe. Czy liczne apele mieszkańców zostaną wysłuchane...?

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

 


Nowa naczelnik Wydziału Informacji Społecznej - Renata Połomska została nową naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta w  Starogardzie Gdańskim. Swoje stanowisko objęła 2 stycznia 2019 roku. Zastąpiła tym samym Annę Zagłobę - Góralską, która przejęła obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publiczna im. ks. Bernarda Sychty.

Groźny chemiczny wypadek w Polpharmie - W piątek, 4 stycznia w godzinach porannych na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma doszło do niebezpiecznego wypadku. Na miejsce zadysponowano jednostki ratownictwa chemicznego ze Starogardu Gdańskiego, Ochotniczą Straż Pożarną i Zakładową Jednostkę Straży Pożarnej. Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na hali nr 28 doszło do wybuchu 100-litrowej beczki z bardzo szkodliwą substancją.

Ciężarówka wjechała do rowu. Na pomoc ruszyli strażacy - W czwartek, 3 stycznia strażacy otrzymali zgłoszenie o ciężarówce, która wjechała do przydrożnego rowu w miejscowości Borzechowo. Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Zblewo i samochód ratownictwa technicznego, który wyciągnął ciężarówkę z rowu.

Nie mogła zdjąć obrączki. Z pomocą przyszli strażacy - 2 stycznia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim zgłosiła się kobieta z bardzo nietypową sprawą. Poprosiła ona strażaków o pomoc w zdjęciu obrączki z palca. Wcześniej próbowała ściągnąć biżuterię różnymi domowymi sposobami, jednak nie przynosiło to rezultatu.

Czy w Kleszczewie Kościerskim doszło do próby porwania dzieci?! - W miniony weekend reporterzy naszej Redakcji otrzymali informację o próbie uprowadzenia trojga dzieci w miejscowości Kleszczewo Kościerskie w gminie Zblewo. Na jednym z gminnych profili społecznościowych również pojawiły się tego typu informacje. Z relacji zgłaszających wynika, że dzieci zdołały uciec, a policja ruszyła w pościg za porywaczami.

Nastoletni przestępcy w rękach policji. O ich losach zadecyduje sąd rodzinny - Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch nieletnich, którzy przy ulicy Pomorskiej dokonali zniszczenia wiaty przystankowej. Nieletni, posługując się metalową rurką, wybili szyby w wiacie. Sprawa dotycząca nieletnich w najbliższych dniach zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

Handel w niedziele. Kiedy zrobimy zakupy? - Większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić do ograniczonego handlu w niedzielę, chociaż częstym widokiem były osoby nadaremnie ciągnące za sklepową klamkę. Do tej pory w każdym miesiącu handel prowadzony był w dwie niedziele. W tym roku zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę danego miesiąca.

Przeżyli wspólnie już pół wieku... - 24 grudnia 2018 roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Regina i Józef Langowscy zamieszkali w Wolentalu. Dostojnych jubilatów w dniu 3 stycznia 2019 roku odwiedziły z życzeniami i drobnym upominkiem sołtys Anita Zielińska oraz pracownik Urzędu Gminy w Skórczu Justyna Hałas.

Anonimowy post udostępniło blisko 14 tys. osób - Pod koniec grudnia na jednej z facebookowych stron pojawił się post dotyczący niemiłego kierowcy autobusu PKS-u, który rzekomo nie wpuścił do pojazdu kobiety z wózkiem i małym dzieckiem. Ogromne kontrowersje wzbudziło zdjęcie z wizerunkiem kierowcy. Post został udostępniony już blisko 14 tysięcy razy i zyskał więcej zwolenników zachowania kierowcy niż głosów poparcia dla niezadowolonej pasażerki. Stanowisko w tej sprawie zabrał również przedstawiciel przewoźnika.

I Trzej Królowie, i Trzej Królowie od wschodu przybyli... - W minioną niedzielę w 752 miejscowościach w Polsce i 22 poza jej granicami odbyły się Orszaki Trzech Króli. W tym roku wierni maszerowali ulicami miast i wsi pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Motywem przewodnim tegorocznego święta była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc.

Przepiękne szopki kociewskie - W okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszych kościołach pojawiły się szopki. Pięknie udekorowane, tradycyjne, nowoczesne, czy rzeźbione w drewnie. Prezentujemy dziś kilka z nich.

Koncert Zimowy Singers Novi i Pro Simfonica - Starogardzkie Centrum Kultury wraz z zespołem Singers Novi i Orkiestrą Kameralną Pro Simfonica zapraszają na Koncert Zimowy. Mieszkańcy miasta usłyszą znane utwory, a także nowości, nad którymi muzycy zaczęli dopiero pracę. Koncert odbędzie się 11 stycznia w kinie „Sokół”.

Tradycyjne obrzędy kociewskie - Koło Gospodyń Wiejskich w Zblewie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków pięknego Kociewia na niezwykłe wydarzenie promujące lokalną kulturę pn. „Tradycje i obrzędy kociewskie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.  

Hej kolęda, kolęda! - Po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się okres wizyt duszpasterskich w naszych domach. Tradycyjnie w pierwszych numerach nowego roku publikujemy plan kolęd w poszczególnych parafiach w Starogardzie Gdańskim

Można się zgubić w ciemnym lesie. Ale i… przeżyć wspaniałą przygodę - Żyjemy w czasach pełnej automatyzacji – jedzenie na telefon, samoobsługowe kasy, inteligentne odkurzacze, elektryczne deskorolki i wszechpotężne smartfony. Codziennie gdzieś pędzimy, zabiegamy o dobra materialne i wysoką pozycję w społeczeństwie. Trend ten jednak zaczyna się na szczęście zmieniać, a ludzie coraz chętniej biegają, uprawiają nordic walking, czy jeżdżą na rowerze. W ostatnim czasie powstało również wiele organizacji zrzeszających ludzi aktywnych, takich jak morsy, biegacze, czy kolarze. Jednym z klubów wartych uwagi, ale o znacznie dłuższej tradycji, jest Kociewski Klub Turystyczny. Z pewnością każdy słyszał o jego działalności, ale czy wiecie, czym organizacja ta się zajmuje i jakie są jej cele? O tym z jej założycielem - Piotrem Malowanym, znanym jako Malo - rozmawiał Jacek Trzosowski.

Pobiegną po zdrowie dla kobiet z cukrzycą - 13 stycznia odbędzie się kolejny 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny w Starogardzie organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Za pieniądze uzyskane z opłat startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

 

_redakcja

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 10.01.2019, 12:27
A kiedy Sykutera opuści Urząd Gminy w Lubichowie - ponoć osłabł na zdrowiu albo ..... jak wszyscy ostatnio
zduniak
zduniak 10.01.2019, 08:26
Mieszkańcy Rokocina a co wy robiliście jak wam gmina taki maszt antenowy wpisywała w plany gminne? Dlaczego tego nie oprotestowaliście od razu?
andrzej
andrzej 09.01.2019, 12:32
pomóżcie , szukam książki pt. "ostatnia bitwa prałata" , ponoć jak piszą internauci , wszystko o prałacie jest tam szczegółowo opisane
g
g 09.01.2019, 13:47
Podobno sam autor ją wycofał bo zbyt wiele osób by się dowiedziało o występkach Jankowskiego
LI
LI 09.01.2019, 13:35
A co ciebie tak te szczegóły interesują?
Chcesz nam coś o sobie powiedzieć?
ministrant
ministrant 09.01.2019, 14:09
STOP PEDOFILII W KK - ujawnić , rozliczyć i ukarać maksymalnie !!!
izydor
izydor 09.01.2019, 14:00
ty już się przedstawiłeś i wiem kim jesteś
gość
gość 09.01.2019, 12:06
Gdzie konkretnie ma powstać ta wieża w Rokocinie ?
gość
gość 09.01.2019, 12:54
konkretnie to w Rokocinie.
Gość
Gość 09.01.2019, 10:54
Poseł Neumann dał popis krytykujac na maksa PiS.
Wg.mnie to hipokryta jakich mało ,bo niech najpierw odniesie się do powiatu a potem krytukuje innych. Sytuacja w starostwie: Syn Gabriel wicestarosta a ojciec naczelnik jest transparentna,przejrzysta i etyczna ?
Panie Neumann mówił pan dzisiaj na konferencji ,ze instytucje publiczne to nie prywatny folwark PiS .
Ja panu mówię,ze starostwo jednostka samorzadowa to nie prywatny folwark Neumanów,Gabrielów,Chyly i innych !!!!!
gość
gość 09.01.2019, 11:31
Wymień tych wszystkich innych , przedstaw się i czekaj na pozew.
Gość
Gość 09.01.2019, 11:47
Masz coś z głową ? To wasz sposób na zamknięcie ludziom ust ? Znalazł się obrońca baronów ? Pozew tak, ale dla tych co brali kasę a dopuścili sie nieprawidłiwosci. Mało ich bylo ?
gość
gość 09.01.2019, 11:59
Nikogo nie bronię a już w szczególności jak to nazwałeś baronów. Nie pozwolę jednak na to abyś oczerniał wszystkich, kryjąc się za monitorem. Nie zamierzam też nikomu zamykać ust. Niech prawda ujrzy światło dzienne, ale prawda a nie pomówienia. Dlatego ponawiam wymień tych pozostałych - innych.
Gość
Gość 09.01.2019, 14:03
I po co prowokujesz ? Na forach kazdy występuje anonimowo i nie wciskaj kitu. Czyżbyś należał do tej grupy "innych" i tak ciebie to boli ? Ale jak chcesz to ci powiem:
Ci inni to chociazby osoby odpowiedzialne za przyznawanie grup inwalidzkich osobom ktore sie do tego nie kwalifikowały.To ten cały "bałagan" w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawnosci pod przewodnictwem dyr.PCPR.Przeczytaj protokół z kontroli zamieszczony na stronie Głosu Kociewia.Skandal ,skandal.
Poczytaj ze zrozumieniem inne tematy na wwym stronie to będziesz wiedział i głupio nie pytał.
Nie pomawiam tylko stwierdzam fakty na podstawie informacji publicznych zamieszczonych na stronie Głosu Kociewia.
Pozdrawiam i zyczę "miłego" czytania.gość
gość 09.01.2019, 15:39
No i teraz młokosie wyjaśniłeś o co chodzi. Nie należę do tych innych ale mam w starostwie i urzędach miasta i gminy wielu znajomych i przyjaciół i nie pozwolę aby ktoś sobie nimi gębę wycierał tylko dlatego że pracują w jednostkach samorządowych w których włodarze są jakby to określić - "kontrowersyjni". Podałeś o kogo chodziło więc koniec tematu. A dążenia do poznania prawdy nie nazywaj prowokacją.
Wyborca
Wyborca 09.01.2019, 14:18
Cyt.Głos Kociewia
Pomimo stwierdzonych nieprawidłowości Zarząd Powiatu Starogardzkiego 15 grudnia 2017 r.,zawarł umowę na realizację zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pn. Zapewnienie instytucjonalnej pieczy zastępczej dla 14 dzieci z terenu powiatu starogardzkiego w prowadzonej przez podmiot całodobowej placówce opiekuńczo wychowawczej typu socjalizacyjnego wraz z udzieleniem dofinansowania z Fundacją ,,Rodzinny Gdańsk”, miejscem realizacji zadania jest ,,Dom dla Dzieci w Suchym Dworze”, zadanie realizowane jest od 01.01.2018 r., do dnia 31.12.2021 r. Stawka dotacji na jedno dziecko, któremu Fundacja ma zapewnić opiekę i wychowanie wynosi 3. 600,00 zł miesięcznie. Łączna kwota dotacji na lata 2018 – 2021 wynosi 2 mln 419 tys. 200 zł.
Kociewiak
Kociewiak 09.01.2019, 09:44
Ile wynosi wynagrodzenie Konkolewskiej obsadzonej na stanowisku etatowego członka zarzadu powiatu ?
Jakie kompetencje ma ta osoba na to stanowisko ? I konkretnie co bedzie robiła ?
Goc
Goc 09.01.2019, 12:02
Zobacz oswiadczenie majatkowe to soe dowiesz. BIP na stronie Starostwa, tam masz wszystko.
Gość
Gość 09.01.2019, 13:18
Oswiadczenie nie obrazuje ile dostała pensji bo jest skladane z chwilą objęcia stanowiska.Dopiero za rok będzie dotyczyło
dochodów osiaganych w zarzadzie powiatu.
No i chodzi i kompetencje tej kobiety !
Głosów w wyborach dostała najmniej z całej obecnej rady powiatu ....więc to nie był czynnik wplywajacy na plus.
A więc co ?
Moda ?
obserwator
obserwator 09.01.2019, 18:06
No gdyby tak patrzeć to z radnych miejskich zdecydowanie najwięcej głosów zdobył Pielecki więc dlaczego nie jest przewodniczącym rady miasta?
Jan 2
Jan 2 09.01.2019, 10:54
Zadzwoń do starostwa i zapytaj. To przecież nie jest żadna tajemnica albo poczekaj na oświadczenie noobie.
Gość 2
Gość 2 09.01.2019, 11:29
Oszalałeś ,starostwo udzieli informacji przez telefon ?
juki
juki 09.01.2019, 13:21
Starostwo podobnie jak urząd miasta czy gminy to są budynki one nie potrafią mówić.
Urzędnik
Urzędnik 09.01.2019, 14:04
Ale jesteś stuknięty !!!!

juki
juki 09.01.2019, 21:28
Stukniętego to ty leszczyku widzisz jak w lustro patrzysz.
kociewiak
kociewiak 09.01.2019, 09:01
co dalej w temacie prałata jankowskiego , kolejne zamiatanie pod dywan ???

Pozostałe