Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

I Trzej Królowie, i Trzej Królowie od wschodu przybyli...

  • 07.01.2019, 14:29 (aktualizacja 07.01.2019, 15:08)
  • redakcja
I Trzej Królowie, i Trzej Królowie  od wschodu przybyli...
Podziel się:
Oceń:
W minioną niedzielę w 752 miejscowościach w Polsce i 22 poza jej granicami odbyły się Orszaki Trzech Króli.

W tym roku wierni maszerowali ulicami miast i wsi pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Motywem przewodnim tegorocznego święta była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w Polsce i do osobistej pracy nad przemianą serc.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
_redakcja

Zdjęcia (70)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nikos
nikos 12.01.2019, 00:02
Król Janusz uhahaha
Stg
Stg 09.01.2019, 17:35
Proboszcz parafii na Lubichowskiej powinien zacząć od założenia instalacji odgromowej na krzyżu, podczas ostatniej burzy w zeszłym roku gdy piorun uderzył w ten krzyż a nie był to pierwszy raz, to ogień na chodniku miał kilka metrów. Dopiero jak stanie się tragedia to się obudzi czarny fryzjer z Lubichowskiej ale wtedy będzie za późno.
Rena
Rena 08.01.2019, 20:12
Jestem przeciwna komentowaniu ale jak mi koleżanka powiedziała ze "ksiadz z lubichowskiej" kupuje granit z indii do kosciola za grube dzieciątki tysięcy ?

"Mam nadzieję, że w końcu upragniony kamień dopłynie do Polski i Dom Boży będzie jeszcze piękniejszy." (pod zdjęciem granitu)

Jestem katoliczką od urodzenia ale nie wydaje mi sie zeby Bóg chcial miec drogocenną podloge. Na swiecie jest naprawde wiele biedy wiec nasz kosciol katolicki powinien miec inne priorytety niz budowa 6-7 kosciola w malym Starogardzie....

Moim zdaniem takimi rzeczami coraz bardziej zniechecacie ludzi mlodych do kosciola ktory powinien slynac z ubóstwa.
Lud
Lud 08.01.2019, 18:05
Nie mogę uwierzyć ,ze z taką "twarzą" chyła wdziewa szaty króla ?
Mozna sie przstraszyć ?
Anty
Anty 08.01.2019, 18:39
Ujma dla królów ?
byqu
byqu 08.01.2019, 17:08
Jakaś pałą posąg Jana Pawła II na rynku pomalowała. Panie Stankowiak żądam jako mieszkaniec działania w tej sprawie. Nie każdego interesuje disco polo i kto na dniach Starogardu zaśpiewa. Od dzisiaj zaczynam dokładnie przyglądać się Pana pracy i to relacjonować. Koniec z milczeniem. Czekam na efekty związane ze znalezieniem sprawców tego huligańskiego czynu. Podobno jesteśmy miastem monitorowanym więc nie powinno być z tym problemów.
ab
ab 09.01.2019, 17:49
POLICJA jest od znalezienia sprawców. To, że ci się p. Stankowiak nie widzi, nie oznacza, że możesz mu zmienić zakres obowiązków.
gosc
gosc 08.01.2019, 21:08
Dołącz do kaczora i murarza. To są spece z fb
byqu
byqu 09.01.2019, 15:45
I co chłopcze już całe miasto o tym pisze. Do kogo teraz każesz mi dołączyć?
?
? 09.01.2019, 09:41
A kto to, bo nie znam?
Stg.
Stg. 08.01.2019, 19:33
Może to zrobiła ofiara pedofila w sukience, wyżyła się na pomniku?, wiadomo że Polski Papież zamiatał pod dywan ten temat wraz z swoim sekretarzem Dziwiszem . Za skuteczne zamiatanie pod dywan pedofilii w Kościołach całego świata Dziwisz został Polskim Kardynałem. Ot typowe działania Watykanu i polskie realia.
gosc
gosc 09.01.2019, 09:38
I to usprawiedliwia wandalizm? Super rozumowanie.
On
On 08.01.2019, 17:58
A ja żądam ,naucz sie pisac !!!!!
gosc
gosc 09.01.2019, 09:37
Jak nie masz nic do powiedzenia, to zamilcz i broń dalej nic nie robienie.
xxx
xxx 08.01.2019, 11:30
jakie miasto taki orszak kobietę za króla przebrali
Stg
Stg 08.01.2019, 10:19
Na dwóch pierwszych zdjęciach zdecydowanie wybija się postać fryzjera z kościoła na Lubichowskiej. Ten to ma talent w strzyżeniu swoich owieczek, bez przerwy na coś? zbiera ?.
wikary
wikary 08.01.2019, 13:39
dzieciątko też znalazł w oknie życia...
Polak
Polak 08.01.2019, 14:51
W łupieniu swoich owieczek niedługo Rydzyka prześcignie.
owca
owca 08.01.2019, 11:41
A jego soldat jak walczył z mikrofonem hi ha ha
wio
wio 08.01.2019, 07:18
a na zdjęciu "kruluf" czterech - Starogard tworzy nowe legendy :)
janusze
janusze 08.01.2019, 08:20
Bo tu Rodzą się Gwiazdy hahaha
d0t1
d0t1 08.01.2019, 04:03
Już długo nie byliśmy z dziećmi oszukani tak jak w starogardziku.

"O godz 13:30 barwne korowody spotkają się na Rynku. O godz. 14:00 Trzej Królowie wyruszą do żłóbka przy kościele pw. św. Wojciecha. O 15:00 oddadzą pokłon Dzieciątku. Zaraz potem w tym samym kościele odbędzie się koncert kolęd."

Przyjechaliśmy ok 13:40 specjalnie na orszak (z Czarnej Wody) By z rynku razem z dziećmi wyruszyć razem z wami do żłóbka. No i niestety koło przed 13:50 na rynku nikogo nie ma. Więc idziemy w stronę kościoła. Okazało się, że o 14:00 orszak kończy się i ludzie idą do kościoła albo do domu.
Ogromny wstyd, a ten wasz prezydencik się jeszcze afiszuje ?
ostatni raz tu przyjeżdżam..
Ok. 14:45 koniec kolęd.
współczujący
współczujący 08.01.2019, 17:59
Ostatni raz ? O k...wa, jak mi przykro.
lizor
lizor 07.01.2019, 23:22
To chyba są pastuszkowie a nie królowie. Co oni niby dla miasta zrobili?
prostokąt
prostokąt 08.01.2019, 18:00
Nic nie zrobili. Przynajmniej nie tyle co Paweł Głuch.
kościelny normalny i biedny
kościelny normalny i biedny 08.01.2019, 13:44
teraz będą chodzić po kolędzie i doić owce i barany boże , to dla nich nieopodatkowane żniwa - nie wpuszczajcie tego draństwa do domów
walka z systemem
walka z systemem 08.01.2019, 08:30
Co zrobili - mo to jedziemy, ja pierwszy 1. Pan Janusz otworzył niezakończone inwestycje na Rynku i Aleji WP (jakość ich wykonania wręcz poraża) hahaha, 2. Pan Kazimierz był chyba na wszystkich możliwych otwarciach inwestycji powiatowych brawo on hahaha. 3. Pani Magdalena no cóż jeszcze zbyt wcześnie by o niej pisać. To na początek.
obywatel
obywatel 07.01.2019, 20:55
haha , orszak dla moherów oraz przy***sów którzy są podwładnymi tych "królów" :)))
Polak
Polak 07.01.2019, 20:19
Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem
Polska będzie biedna a Polak żebrakiem.
Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem
Pleban będzie tłusty a Polak żebrakiem.
j
j 08.01.2019, 10:54
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem
Polak
Polak 08.01.2019, 14:47
Zapomniałeś dodać ile istnień ludzkich ten znak ma na sumieniu ?. ile tragedii ludzkich ?. ile ludzi niewinnych spalono żywcem na stosie,torturowano. Jesteś w stanie to policzyć ?
książę kałach
książę kałach 07.01.2019, 17:53
U naszych to chyba byli dwaj królowie i królewna. hihihi. To już nie ma w Starogardzie lepszych twarzy niż ci dwaj?
AA
AA 07.01.2019, 20:53
Racja, bo co to za obraz napuchnięta twarz alkoholika ?
ufo
ufo 07.01.2019, 17:27
co za pierdoły ???
Król
Król 07.01.2019, 16:54
Super orszak trzech króli ?
ministrant
ministrant 08.01.2019, 13:41
że na takie głupoty szastają pieniędzmi , no ale ze swoich nie dają sknerusy

Pozostałe