Sobota, 19.01.2019

UWAGA! Groźny wypadek w Polpharmie. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?!

  • 4.01.2019, 12:25 (aktualizacja 04.01.2019 12:58)
  • redakcja
UWAGA! Groźny wypadek w Polpharmie. Czy mieszkańcy mają się czego obawiać?! (Fot. Archiwum Kociewiak.pl)
Podziel się:
Oceń:
Dziś w godzinach porannych na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma doszło do niebezpiecznego wypadku. Na miejsce zadysponowano jednostki ratownictwa chemicznego ze Starogardu Gdańskiego, Ochotniczą Straż Pożarną i Zakładową Jednostkę Straży Pożarnej. Na miejsce wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na miejsce zadysponowano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Około godziny 7.00 na terenie ZF Polpharma doszło do zdarzenia, w wyniku którego jedna osoba trafiła do szpitala – potwierdza kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Na miejscu pracowało 10 zastępów ratowniczych, w tym zakładowa straż pożarna, Państwowa Straż Pożarna i jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej. Działaniami kierował Komendant Powiatowy KP PSP w Starogardzie Gdańskim st. bryg. Dariusz Śmiechowski. W wyniku tego zdarzenia nie wystąpiło zagrożenie dla mieszkańców miasta – uspokaja kpt. Karina Stankowska.

- W obszarze jednej z hal Zakładu API Polpharmy doszło do incydentu chemicznego w trakcie załadunku substancji do suszarki – poinformowała nas Magdalena Rzeszotalska, rzecznik Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. - Obecnie trwają czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia we współpracy ze służbami zewnętrznymi. W zdarzeniu został poszkodowany jeden z pracowników, który po udzieleniu pierwszej pomocy na terenie zakładu został przetransportowany do szpitala.
Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez służby wewnętrzne i zewnętrzne. Sytuacja jest pod pełną kontrolą. Nie ma zagrożenia dla innych pracowników oraz środowiska. Skutki incydentu ograniczały się wyłącznie do obszaru jednej z hal Zakładu API – dodaje.

 

_redakcja

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaja
Jaja 7.01.2019, 16:43
Polpharma to jest chlew który powinien być zlikwidowany Zagrożenie życia dla ludzi mieszkających w Starogardzie
no, weź napisz
no, weź napisz 10.01.2019, 17:56
Jakieś fakty, czy sobie robisz JAJA ?
M.B
M.B 7.01.2019, 10:37
To napewno nie incydent Tylko WYPADEK to miejsce przy suszarce jest bardzo zagrożone wybuchem sa to substancje sypkie ale mokre kture bardzo łatwo sie palą. Zdrowia dla chłopaka mam nadzieje ze wyjdzie z tego
Zasmucona67
Zasmucona67 6.01.2019, 10:32
Do pani z HR poparzony człowiek dla pani to incydent to gratulacje ma pani niewyobrażalne pokłady empatii w sobie no ale w tym zakładzie to praktycznie norma. Teraz będzie za chwilę nagonka na poszkodowanego. Wspomnicie te słowa ale oby to się nie spełniło
Ktosiek
Ktosiek 6.01.2019, 10:21
Kto buduje taka fabryke w srodku miasta czy miasto w srodku takiej fabryki? Truli nas zawsze nawet nie jestesmy tego swiadomi. Wystarczy pojsc na ul.Owidzka i zobaczyc co wpuszczaja do Wierzycy. Niby juz nie smierdzi, ale to tylko pozory, bo nadal wypuszczaja to gowno w powietrze. Z tym helikopterem to prawda. Dziwie sie, ze mieszkancy nie walcza o odszkodowanie za szkodliwe. W Ameryce ludzie wygrywaja takie sprawy w milionach dolarow.
adwokat
adwokat 10.01.2019, 17:59
Dlaczego nie złożysz pozwu ? Może łykniesz parę milionów. Siedzieć i pisać każdy potrafi.
tt
tt 6.01.2019, 11:15
Fakt fabryka była zbudowana w czasach ciężkiej komuny i nikt nie myślał o tym że blisko będą mieszkać ludzie. Lecz faktem jest też że rozbudowa zakładu była kilkanaście lat temu i wtedy popełniono błąd by w tym miejscu rozbudować zakład.
Ja
Ja 6.01.2019, 00:07
Dla Pani od PR incydentem jest wypadek w ktorym powaznych obrazen doznal pracownik. W takim badz razie co by musialo sie stac zeby nazwala wypadek wypadkiem? Smierc pracownika? Co do wynagrodzen to prawda moj ojciec ma ok 25 letni staz pracy i zarabia ok 3000 zl brutto na odpowiedzialnym stanowisku. Czy to jest ok gdy kazdy w biurowcu kto ma znajomosci na dzien dobry ma duzo wiecej? Nie sadze ale takie sa realia w Polpharmie , jest to przykre biorac pod uwage ze pracownik w innych firmach np biedronka na dzien dobry przy jakimkolwiek zangazowaniu zarabia ponsd 3 tys.
ogr
ogr 10.01.2019, 18:00
Ja bym się zaraz przeniósł do Biedronki.
znawca tematu
znawca tematu 6.01.2019, 00:30
Ha ha . Puknij się w główkę zwykły pracownik w biedronce zarabia 2600 brutto - więc na rękę ma 1700 . i to za ciężką harówkę ! A w Polpharmie twój tatus zarabia 3 tyś, ale netto i na pewno nie pracuje tak ciężko jak w biedrze !
BOLO
BOLO 6.01.2019, 07:50
Cięźko moźe nie, ale jest to praca bardzo odpowiedzialna i stresowa.
BOLO
BOLO 6.01.2019, 19:14
U nas nie, ale na H27 złota robota
Pan K. :D
Pan K. :D 5.01.2019, 14:05
Jak czytam wypociny kilku osób co piszą o tvp i gazecie, czy wypowiedź tego pajaca z podpisem "xyz" to nie wiem czy się śmiać czy płakać. U kogoś w rodzinie stała się tragedia a Wy piszecie o tvp jakby Oni byli winni. Paranoja nie zna granic. A co do pajaca z podpisem "xyz" i jego wypowiedzi...Ty lamusie pewnie siedzisz za biurkiem i się wypowiadasz na temat pracowników dzięki którym dostajesz pensję, bo dla normalnie myślących ludzi właśnie ten "pracownik fizyczny" jest najważniejszy a nie taka parówa co gałę opierd..la prezesowi w korporacji tylko po to żeby po łebkach wspiąć się na szczyt. No chyba że jesteś zwykłym p***zem z produkcji co myśli że coś ugra swoim zachowaniem, ale taka osoba jest jeszcze gorsza niż szmaciarz z korporacyjnego biura.
Monek
Monek 5.01.2019, 13:24
Mój kolega tam pracuje. Eda. Wporzo kolo. Znacie go?
ąga ąga
ąga ąga 10.01.2019, 18:04
Znam. Eda ostatnio wyszedł od prezesa i miał brązowy nos. Spojrzał w lustro, przetarł nos i powiedział: gó...no, czy czekolada. Nie wytrzymał, posmakował i powiedział: gó...wno, no przecież, bo skąd u prezesa w d...pie czekolada. Tak było. Sam widziałem.
mieszkaniec
mieszkaniec 5.01.2019, 11:37
to gówno już dawno powinni zlikwidować , tylko smrodzi i truje , oraz wyzyskuje ludzi , a pożytek tylko dla kapitalistów...
opiekun
opiekun 10.01.2019, 18:05
Nie każdy tak, jak ty żyje z pomocy społecznej.
BOLO
BOLO 5.01.2019, 15:03
Zastanów się co piszesz kolego.
Wład. P.
Wład. P. 5.01.2019, 12:47
Smrodzi i truje ale atmosfera pomiędzy pracownikami jaka jest zatruta!
BOLO
BOLO 5.01.2019, 15:02
Już dawno nie śmierdzi i nie truje. Trują nas między innymi kominy z domów prywatnych, palą czym chcą.
Janusz
Janusz 5.01.2019, 12:42
Tak jest! Poza miasto z tym ***stwem wielohektarowym, zaorać w ***
BOLO
BOLO 5.01.2019, 14:57
Panie Januszu zakład ten jak powstał, wokół niego nie było prawie żadnych budynków jak teraz . Pewnie Jesteś za młody żeby pamiętać, więc nie pisz takich bzdur. Po drugie, jak by nie było takiego zakładu to by Starogard już dawno umarł śmiercią naturalną. Więc się zastanów co PISZESZ. Pozdrawiam.
Marek
Marek 6.01.2019, 09:32
niby dlaczego miał bym umrzeć śmiercią naturalną ??? kiedyś może ze 20 lat temu tak, bo pracowało tam pół starogardu, teraz zaledwie garstka. reszta to maszyny które zastąpiły ludzi...a Wiesz gdzie idą podatki z Polpharmy ? myślisz że zostają u nas w rejonie ? jasne . proszę podrążyć sobie tutaj temat
Bolo ciągnie pindolo
Bolo ciągnie pindolo 5.01.2019, 20:40
A rzeczka jaka czysta. Normalnie Karaiby
BOLO
BOLO 6.01.2019, 07:56
Nie rzeczka a rzeka. Jeżeli chodzi o czystość to jest tak samo brudna jak na początku dopływu do miasta.
Honey
Honey 5.01.2019, 10:11
Zarobki w niemczech średnio 4 razy wyższe a paliwo tańsze niż w Polsce, energia bez podwyżek i tak jest jedną z droższych w Europie, ceny innych produktów porównywalne! A w Polsce co? A w Polsce pomimo niższych zarobków wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci a oglądając wiadomości w TVP można odnieść wrażenie że osiągnęliśmy pułap wymarzonej kiedyś drugiej Japonii. Komentarz nie dotyczy osób korzystających z dobrodziejstw pomocy społecznej.
H
H 5.01.2019, 18:53
a co ma to co piszesz z wypadkiem w Polpharmie?
dziab dziab
dziab dziab 5.01.2019, 00:28
To, że polfarma wypuszcza jakieś chemikalia w powietrze to wie 5 letnie dziecko i połowa miasta się dusi (ale w napiszą w gazetach, że to jakiś smog).
A ta gazeta to naprawdę "dziennikarski śmietnik". Przygotowanie artykułu zajmuje wam chyba 10 minut i kawusia, chociaż pewnie tam max 2 osoby pracują. Ani faktycznego zdjęcia ze zdarzenia, jakaś tragiczna grafika, często błędy w artykule, spóźnione informacje no po prostu fuszera.
tutam
tutam 4.01.2019, 22:51
Przypominam, że pensje w Starogardzie są już niższe niż w Tczewie i Kwidzynie, nie mówiąc już o Trójmieście. A Polpharma już przegrywa z Flexem w rankingach największych firm na Pomorzu. Starogardzki przemysł się zwija od lat. W Polpharmie pracy nie ma, a ci co pracę jeszcze tam mają, zarabiają po 2400 brutto. Ale co tam, wolimy krokodylimi łzami opłakiwać p. Sobieckiego...
abc
abc 4.01.2019, 21:14
Montaż zdjęcia - żenada
Api
Api 4.01.2019, 19:49
Ciekawe czy coś się zmieni jakieś ulepszenia czy coś, wypłaty marne nie adekwatne do pracy jaką się tam wykonuje, szaczucenk dla tych ludzi, a dla rodziny poszkodowanego współczucie. Musi być dobrze
xyz
xyz 4.01.2019, 21:11
Ktoś ci każe tam pracować? Nie podoba ci się pensja to wypad z baru.
A może podoba się tobie że jesteś leniem i nic nie musisz tam robić?
...
... 5.01.2019, 23:35
xyz żenująca wypowiedź wypad z baru. Na poziomie xyz
xxx
xxx 5.01.2019, 15:47
Tak sie tylko wypowiadają ci co siedzą za biurkiem. Nic sensownego nie potrafią napisać.
tutam
tutam 4.01.2019, 22:52
Wiesz, co - zamknij się, *** zarobasie.
tik
tik 4.01.2019, 18:40
Tak się kończą oszczędności na etatach... to się w końcu kiedyś musiało wydarzyć.... Kto tam pracuje to wie!!! Bałagan!!!
xyz
xyz 4.01.2019, 18:23
Czy pani rzecznik była na miejscu." Incydent chemiczny".
Propaganda jak w TVP1.
Najprawdziwsze wieści o 19.30.
A śmieszna gazetka straszy jak zawsze.
xyz
xyz 4.01.2019, 21:29
Uwaga!! Poważny wypadek, jakiś pseudo z HR próbuje uciszać sprawe lub gość bez szkoły z zarządu hali
Ata
Ata 4.01.2019, 15:36
przesadzacie... A pamiętacie jak kiedyś śmierdziało po całym Starogardzie? Taką samą chemią. Teraz i tak jest dobrze....
ANDY
ANDY 4.01.2019, 13:29
Zagrożenia nie ma,a wezwano mnóstwo służb i śmigłowce-ładny bajer
ab
ab 4.01.2019, 19:35
Jaki bajer. Prewencja musi być. Lepiej niech jest ich za dużo niż za mało. Jak się coś groźnego wydarzy, to już za późno na ściąganie ekip. To jest zakład chemiczny mądralo
Anonimowy
Anonimowy 4.01.2019, 18:46
Nie wypowiadaj się Polaczku na tematy o których nie masz pojęcia
Ek
Ek 4.01.2019, 15:24
Smiglowce????Niech pan sobie nie dodaje..a sluzby po to ze taka jest procedura
Gdr
Gdr 4.01.2019, 13:44
Moze dla pana to jest bajer. Ale ciekawe jak by sie pan poczul jak by to byla panu bliska osoba. Bo ten czlowiek ktory uległ w tym wypadku to jest moja rodzina.
Avatar
Avatar 4.01.2019, 17:50
Modlimy się za "dzikiego"
Rodzina
Rodzina 4.01.2019, 15:14
Modlimy sie zeby wyszedl z tego
"złote a skromne"
"złote a skromne" 4.01.2019, 16:15
Modły napewno pomogą.
Straszak darek
Straszak darek 4.01.2019, 13:23
Nawet jak jest zagrożenie to oficjalnie nie ma.
Genia
Genia 4.01.2019, 20:53
Dużo zdrowia dla poszkodowanego Pana
ja
ja 8.01.2019, 09:24
i stare baby, które kurczowo trzymają sie roboty i każdego nowego/młodego krytykują, jakby wszystkie rozumy pozjadały. Same nic nie robią. Rodem PRL
Felicita
Felicita 4.01.2019, 23:01
Co do wypłat to prawda 2500 zarabiają pracownicy z długoletnim stażem pracy. Każdy myśli że kokosy zarabiamy - kpina . Podwyżka raz na 3 lata 100 zł brutto - i to jest ten miód płynący z Polpharmy . Mobbing , wredni podwładni , nagany to atuty Polpharmy!!
kiker
kiker 5.01.2019, 00:08
Nepotyzm to już tam dawno osiągnął absurdalne apogeum.....
Fred