Czwartek, 21.03.2019

FOTO: Śnieg daje się we znaki kierowcom. Ciężarówka wjechała do rowu. Na pomoc ruszyli strażacy

  • 3.01.2019, 11:32 (aktualizacja 03.01.2019 11:35)
  • redakcja
FOTO: Śnieg daje się we znaki kierowcom. Ciężarówka wjechała do rowu. Na pomoc ruszyli strażacy OSP Zblewo
Podziel się:
Oceń:
Zima ponownie zaskoczyła drogowców. Z naszych informacji wynika, że drogi w powiecie starogardzkim w godzinach porannych były przejezdne, lecz zalegała na nich gruba warstwa śniegu i błota pośniegowego. Z każdą godziną sytuacja się poprawia. Dziś o godzinie 8.32 strażacy otrzymali zgłoszenie o ciężarówce, która wjechała do przydrożnego rowu w miejscowości Borzechowo. Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Zblewo i oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

- Samochód ciężarowy wjechał do rowu i częściowo blokował pas ruchu. Na miejsce skierowano siły i środki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i oficera dyżurnego. Na miejsce wysłano również ciężki samochód ratownictwa technicznego, który wyciągnął ciężarówkę z rowu.
Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony, gdyż ciężarówka częściowo blokowała drogę. Strażacy wyciągnęli pojazd, a przejazd został udrożniony. W tym zdarzeniu żadna z osób nie odniosła obrażeń – poinformowała nas kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.
 

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edward j
edward j 6.01.2019, 07:26
Attn: Oferta *** Złóż wniosek teraz
Czy jestem pożyczkodawcą z sektora prywatnego, czy potrzebujesz ***, by zapłacić za swoją firmę. Oferuję również *** osobom fizycznym, Firmom i instytucjom korporacyjnym o oprocentowaniu 2%. Podaję tę *** poważnym osobom zainteresowanym tym e-mailem: jones***[email protected] lub whatsapp +17026749213
Stg
Stg 3.01.2019, 19:40
Rano obserwowałem jak traktorek-pługo-piaskarka zaczął od odśnieżania kościoła na Lubichowskiej. Dwa razy przejechał w koło kościoła, odśnieżył podwórko kościoła a dopiero potem zaczął odśnieżać chodniki Lubichowskiej ?. Czy te priorytety to już standard w Polsce
Ja
Ja 4.01.2019, 14:41
Calkiem mozliwe.niedlugo kazdy bedzie mial obowiazek odsniezenia sciezki do kosciola
Hak
Hak 3.01.2019, 19:13
*** a nie kierowca
Lina555
Lina555 3.01.2019, 14:08
Ciekawe,jak odśnieżą ten zasłupkowany Rynek?
Kierowca
Kierowca 3.01.2019, 14:01
A z jaką prędkością jechała ta ciężarówka i jaki bieżnik był na oponach ??? Prędkość trzeba dostosować do warunków panujących na drodze . Koniec i kropka. Więc szkoda pisać o takich zdarzeniach a tym bardziej czytać , że samochody jeżdżą po rowach !!!!!!!!
Lina555
Lina555 3.01.2019, 14:06
Przestań się wymądrzać. Pewnie, że trzeba mieć sprawny samochód i dobre opony, ale drogowcy tez mogliby się bardziej postarać.
Mike Kit
Mike Kit 3.01.2019, 13:31
Nie możecie jeszcze wiecej tych - - - reklam umieścić na stronie? Źle się je ogląda, gdy co chwilę przerywa jakiś artykuł.
czaskowski
czaskowski 3.01.2019, 13:23
jest godzina 13 a tak jak to wygladało rano wyglada teraz tak samo chodniki tragedia
aa
aa 3.01.2019, 13:17
A jakis czas temu pisaliscie, ze w tym roku drogowcy zaskoca zime. I co? Jest jak co roku.Niby miasto gotowe, a dojechac sie nie da. Snieg zaczal padac wczoraj po poludniu, dlaczego piaskarki nie wyjechaly na drogi? Czy piaskarki sa w gotowosci 24h tak jak w calej europie czy tylko 8-16???
sr
sr 3.01.2019, 13:27
Pisali: Czy zaskoczą zimę?
To ich wina, że zima zaskoczyła drogowców? No chyba nie
aa
aa 3.01.2019, 14:10
https://www.kociewiak.pl/wiado…
bystrzk
bystrzk 3.01.2019, 17:00
no i tu nie masz napisane, że są gotowi, ale że wszystko na to wskazuje. To wina drogowców, że jest nieodśnieżone, a nie redaktorów z portalu. pzdr
aa
aa 3.01.2019, 13:38
Zaraz, a jaki mamy miesiac? lipiec czy styczen? Jest budzet, po to sie szukuja caly letni sezon na zime, zeby walczyc z jej skutkami, wtedy kiedy potrzeba.
Jan Gasipies
Jan Gasipies 3.01.2019, 13:34
Bo zima w styczniu, w tej części Europy to takie rzadkie zjawisko...
ja
ja 3.01.2019, 12:37
Rano o 7.00 w Starogardzie było podobnie. Drogi zasypane - śniegiem a nie piaskiem i solą - nie działające sygnalizacje świetlne na ulicach , a o osiedlach nie wspomnę. Odnoszę wrażenie , że miejskie służby myślały o tym , że zima będzie lajtowa i to się jakoś da . A tu masz - niespodzianka . Panie prezydencie , lekko już było , czas pogonić ludzi do roboty. My o swoje posesje i porządek przed nimi dbamy , a jak to wygląda w mieście , to rano mieliśmy tego świadectwo . Ot , pewnie czekają aż samo zniknie
tata
tata 3.01.2019, 13:30
No święte słowa! Brawo ty! Ja przed posesją odśnieżyłem wcześniutko rano aby czasem jakiegoś mandatu nie dostać, idę zaprowadzić dziecko do przedszkola ok. 7.30 a tu dopiero jakiś śmieszny traktorek chodnik na 60lecia przed przedszkolem odśnieża. Że już nie wspomnę co to była za katorga na to osiedle wjechać. Kilku osobom by się nagany należały.
Jan Gasipies
Jan Gasipies 3.01.2019, 13:28
To jest lajtowa zima. Jak widać, nawet takiej nie są w stanie sprostać starogardzkie służby. Godzina trzynasta z minutami, ulice nie są odśnieżanie, jedynie rozjeżdżone przez samochody. Wczoraj o 22giej widziałem jedną "pługopiaskarkę" - traktorek z przyczepą. Jechała po... chodniku, a obok ulica zasypana śniegiem.
starogardzianka
starogardzianka 4.01.2019, 20:17
Jak tak postrzegasz to wez się do roboty i sam odśniezaj bo ja widze to inaczej

Pozostałe