Złoty medal Karoliny Urban

  • 04.01.2019, 07:00
  • redakcja
Złoty medal Karoliny Urban UM Starogard Gd.

Podziel się:

Oceń:

W dniach 14-16 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich i 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach tych brało udział prawie 500 zawodników z około 130 klubów z całej Polski. Zawodniczka UKS Ósemka Starogard Gdański Karolina Urban godnie reprezentowała nasze miasto.

Pierwszego dnia Mistrzostw Karolina Urban wzięła udział w dwóch wyścigach. Pierwszą konkurencją było 100 m stylem motylkowym, w którym zawodniczka pod wodzą trenera Krzysztofa Korczaka osiągnęła 4. czas, co dało jej możliwość startu w finale. W drugiej konkurencji na dystansie 200 m stylem dowolnym Karolinie również udało się awansować do finału. Po dobrych wyścigach eliminacyjnych Karolina stanęła do walki o pierwsze medale na tych Mistrzostwach.


Zabrakło 18 setnych sekundy
Trener Karoliny skierował najwięcej uwagi na wyścig na dystansie 100 m stylem motylkowym.
To właśnie w tym stylu dziewczyna miała największe szanse, by stanąć na podium.
- Niestety, niewielki błąd na trzeciej długości zaważył o zdobyciu medalu (1:03,01). Był to jednak nowy rekord życiowy, który wystarczył tylko na objęcie czwartej lokaty (lepsze okazały się dziewczyny z UKP Polonia Warszawa). Do zdobycia medalu zabrakło niespełna 18 setnych sekundy – powiedział trener Krzysztof Korczak. - Niecałe pół godziny później Karolina stanęła ponownie na starcie, tym razem na dystansie 200 m stylem dowolnym. Wyczerpana i poddenerwowana brakiem awansu do ścisłej trójki na 100 m motylkiem wyścig ukończyła na 6. miejscu. Wtedy zdecydowaliśmy, żeby wycofać się z drugiego dnia Mistrzostw, czyli startu na 400 m stylem dowolnym. Wszystko po to, by skupić się na trzecim i już ostatnim dniu Mistrzostw Polski – dodaje trener dziewczyny.

Wysunęła się na prowadzenie
W niedzielę 16 grudnia Karolina Urban bez najmniejszych problemów przeszła poranne eliminacje w swojej koronnej konkurencji. Wieczorem, po omówieniu taktyki, przystąpiła do swojej ostatniej szansy medalowej, 200 m stylem motylkowym. Do 150 metra wyścig wciąż nie był rozstrzygnięty, Karolina zajmowała 3. miejsce. Jednak na ostaniem nawrocie wysunęła się na prowadzenie. Wyczekała odpowiedni moment i zaatakowała ze wszystkich sił. Ostatnie 25 m należało do Karoliny i to ona pierwsza dotknęła tablic zatrzymujących pomiar czasu.

Sportowy talent ze Starogardu
W swoim sportowym dorobku Karolina ma już jeden duży sukces. Srebrny medal na Letnich Mistrzostwach Polski, na tym samym dystansie. Złoty medal i mistrzowski tytuł w pływaniu to pierwszy taki sukces w historii klubu UKS Ósemka w Starogardzie Gdańskim.
Na doskonałe wyniki Karoliny składa się mnóstwo czynników. Jednym z nich jest ogromna praca włożona w treningi oraz coraz bardziej profesjonalne podejście do obowiązków wyczynowego sportowca. Z pewnością pomaga jej też coraz lepsze porozumienie z trenerem Krzysztofem Korczakiem i mocne wsparcie rodziny.

 

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 04.01.2019, 16:01
uuu szybkie info...

Pozostałe