Sobota, 19.01.2019

23-letni kierowca BMW pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdu nie zatrzymał się do kontroli

  • 27.12.2018, 18:50 (aktualizacja 27.12.2018 18:56)
  • redakcja
23-letni kierowca BMW pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdu nie zatrzymał się do kontroli
Podziel się:
Oceń:
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie próbował zamienić się miejscami z pasażerką. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. Mieszkaniec gminy Czarna Woda w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione za kierownicą przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 grudnia w miejscowości Czarna Woda, gdzie policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej bmw jadące drogą krajową nr 22. Kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie auta i próbował odjechać. Gdy mundurowi ruszyli za nim okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna zatrzymał bmw i zamienił się miejscami z pasażerką.

Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 23-latek posiada do lipca 2019 roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi udaremnili mężczyźnie możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące  niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowania się do sądowego zakazu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

_redakcja

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daro
Daro 29.12.2018, 02:24
BMW ok
tak tylko
tak tylko 28.12.2018, 15:16
Powinni zakazać BMW.
d-d
d-d 29.12.2018, 01:39
No tak głombie. Bo to marka pojazdu zabija. Idź do apteki po muzk.
Estegie
Estegie 1.01.2019, 09:48
Panie Redaktorze/Panie administratorze, czy tam kontrolerze komentarzy.....czy Widzi Pan ten ortograficzny błąd ????..
Jak Boga kocham....nie pomyślałbym że tak można to napisać.....
Borys
Borys 28.12.2018, 09:54
Gdzie to obiecane przez Żiobro obligatoryjne zamykanie pijusów na 2 lata więzienia ????
ccccccc
ccccccc 28.12.2018, 09:34
Co czytam w sieci to zawsze BMW. To ten co wsiada do BMW dostaje do bani.Ukarać oboje i to dla przykładu porządnie. Tata kupił mu BMW i ten pajac myśli że jest panem szos.Ma gdzieś zakazy bo jest najmądrzejszy.
d-d
d-d 29.12.2018, 01:38
To kociewiak wyj.ątkowo często udostępnia wypadki z marką BMW w tle.
wojtek
wojtek 28.12.2018, 07:32
A wystarczy aby podczas kontroli nagrać pijanego, naćpanego , ze sądowym zakazem a potem udostępnić filmik na popularnym portalu społecznościowym.Zobaczylibyśmy te żenujące tłumaczenia, zachowania odbiegające od wszelkich norm.Może wtedy widząc takiego co po używkach lub z zakazem wsiada do auta ludzie mając zdjęcie w internecie zatrzymali by go albo powiadomili Policje.
d-d
d-d 29.12.2018, 01:38
A następnie proponuję udostępnić twoją gołą matkę jak się kąpie na popularnym portalu społecznościowym,...
dziab dziab
dziab dziab 28.12.2018, 04:10
A co jeśli przez przypadek Ty kogoś potrącisz ?
Ty pewnie to ten miłosierny katolik od Rydzyka z pierwszej ławki..
Ogólnie małe ilości alkoholu nie mają wielkiego znaczenia więc nie lamentować ...

"W obrębie UE najlepsze wyniki osiągnęły w ubiegłym roku: Szwecja (25 ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców), Wielka Brytania (27), Holandia (31) i Dania (32)
W Szwecji możesz mieć : 0,5 Promila
W UK możesz mieć Aż! 0,8 Promila (W Szkocji 0,5 Promila)
W Holandii możesz mieć 0,5 Promila."


"Polska jest nadal na czwartym od końca miejscu w całej UE. Najgorzej wygląda sytuacja w (98 ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców)
W Rumunii możesz mieć: 0,0 Promila."

Więc jak widzicie oficjalne statystyki nawet pokazują, że to nie promile zabiją na drodze.

Oczywiście absolutnie nie popieram jazdy pod wpływem alkoholu, ale pokazuję FAKTY, że jest sporo krajów, gdzie można mieć wypite więcej i tworzyć sporo mniej wypadków/kolizji.

A artykuł jak zwykle pisany na kolanie. Ponad 0,5 to może być nawet 8 Promili ...


źródła:
https://forsal.pl/artykuly/111…

https://pl.wikipedia.org/wiki/…
mmm
mmm 27.12.2018, 21:20
Co ma znaczyć "ponad pół"? Mógł mieć 3 promile i być kompletnie pijanym, a równocześnie mogło to być 0,55 czyli tylko minimalnie przekroczony stan nietrzeźwości, dozwolony np. w Anglii (poniżej 0,5 kierowca w Polsce nie jest nietrzeźwy, tylko "po spożyciu").
W każdym razie z waszej informacji nie wynika właściwie nic.
x
x 27.12.2018, 23:59
hehe, pewno to kierowiec BMW oburzony losem kumpla :-)
s
s 27.12.2018, 19:14
ZNOWU BMW! Koleś powinien dostać dla przykłądu w***, powinni mu zabrać auto i pokazać jego ryj w internecie. A co jeśli by kogoś zabił?!
Wtedy byłoby ojej, no trudno, stało się, albo że pieszy wtarngął na jezdnię. Karać, karać i jeszcze raz karać, albo jak to się mówiło lać i patrzyć czy równo puchnie!
Franciszek Modzel
Franciszek Modzel 27.12.2018, 19:08
Zlicytować tą jego beemkę. Będzie może na dwa obiady dla bezdomnych.
xx
xx 28.12.2018, 13:22
chyba na zlom bo kto kupi starego szrota
Bronek