Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Suchość jamy ustnej - jak z nią walczyć?

  • 6.12.2018, 09:50
  • artykuł sponsorowany
Suchość jamy ustnej - jak z nią walczyć?
Podziel się:
Suchość jamy ustnej to problem, z którym boryka się połowa społeczeństwa. Tego typu dolegliwość pojawia się wtedy, gdy produkujemy zbyt małą ilość śliny. Ślina pełni wiele funkcji w naszym organizmie. Dzięki niej możliwe jest trawienie czy połykanie pokarmów.

Suchość w jamie ustnej może różne podłoże. Zdarza się, że jest skutkiem zażywania leków, bywa też konsekwencją odwodnienia lub też nieprawidłowej diety. Jak i również pojawia się wtedy, gdy przeżywamy silne emocje np. zdenerwowanie.
Głównymi dolegliwościami tej choroby jest utrudnione mówienie, kłopoty z przyjmowaniem pokarmów. Jak i również zwiększona podatność na infekcje jamy ustnej, występowanie owrzodzeń, próchnicy, zanik błony śluzowej. Do lekarza jednak powinniśmy się wybrać wtedy, gdy będziemy odczuwać takie dolegliwości jak: pieczenie języka, pękające wargi, suchość i drapanie w gardle. Do lekarza wybierzemy się również wtedy, gdy mamy zaburzenia smaku, kłopoty z żuciem, mówieniem i połykaniem. Do lekarza warto się również wybrać, gdy zaczynają nam się psuć zęby i mamy nieświeży oddech.


Osoby, które cierpią na tę przypadłość powinny przy każdej wizycie uprzedzić o tym lekarza. Te osoby powinny również szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Osoby te mogą używać płynów do płukanie ust bez cukru, żucie gumy z ksylitolem, ssanie tabletek zwiększających wydzielanie śliny mogą zmniejszyć dolegliwości. Również dobrym sposobem jest zastosowanie odpowiedniej pasty lub żelu do zębów.


Skuteczne sposoby na suchość w ustach


Wiele osób boryka się z suchością ust. Jest to spowodowane zmniejszoną ilością wydzielanej śliny, która wywołuje nie tylko nieprzyjemne uczucie suchości w jamie ustnej. Jak i również wywołuje wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia. W zapobieganiu tej dolegliwości mogą na pomóc wyroby medyczne dostępne bez recepty. Jak i odpowiednio dobrane przez specjalistę leki. W wielu specjalistycznych sklepach z akcesoriami dentystycznymi znajdują się różnego rodzaju: płyny, aerozole i maści o działaniu nawilżającym śluzówki. Tutaj dobrym produktem będzie XEROSTOM Dry Mouth Mouthwash 250ml - płyn skutecznie likwidujący suchość w jamie ustnej.


Odpowiedni płyn do płukania usuwa bakterie, resztki pokarmowe i nawilża jamę ustną. Płyn ten ustnej likwidujący objawy kserostomii — nawilża, eliminuje przykry zapach, zwalcza bakterie odpowiedzialne za stany zapalne czy próchnicę. Dobry płyn zwiększa wydzielanie śliny, łagodzi ból związany z suchością oraz łagodzi podrażnienia. Jamę ustną należy płukać płynem 2-3 razy dziennie. Regularne stosowanie płynu jest bardzo skuteczne, a może być jeszcze lepsze wtedy nie wypłuczesz ust wodą.


Innym również skutecznym produktem na prawidłowe wydzielanie śliny jest żel GC Dry Mouth Gel 35ml - żel przynoszący ulgę i ukojenie osobom cierpiącym z powodu suchości jamy ustnej. Żel jest zalecany do stosowania przez osoby, u których mogą wystąpić trudności podczas jedzenia, mówienia oraz doznające dyskomfortu z powodu suchości w jamie ustnej. Żel na suchość ust zwiększa wydzielanie śliny nawet do 200%. Dobry żel łagodzi ból związany z suchością w jamie ustnej, poprawia nawilżenie jamy ustnej i gardła oraz łagodzi pragnienie z powodu braku śliny.

artykuł sponsorowany

Pozostałe