Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Ślisko na drogach! Policjanci apelują o ostrożność

  • 5.12.2018, 10:21
  • redakcja
Ślisko na drogach! Policjanci apelują o ostrożność
Podziel się:
Oceń:
W związku z panującą aurą zadbajmy o zwiększenie koncentracji i zdolności przewidywania tego co się dzieje na drodze. Apelujemy do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych i kierujących jednośladami. Mżawka, temperatury - w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i uwagę podczas spacerów. Oblodzona nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

W ostatnich dniach na drogach naszego powiatu doszło do kilkunastu kolizji z udziałem pojazdów mechanicznych. Policjanci pracowali między innymi przy kolizji z udziałem nietrzeźwego motorowerzysty i auta osobowego oraz potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali również kilka praw jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

W związku z panującą aurą policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Bądźmy przezorni i starajmy się przewidywać to, co może  wydarzyć się przed nami na drodze. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwiększymy odstęp od pojazdu, który jedzie w tym samym kierunku, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań nie hamujmy w ostatniej chwili, tylko zwolnijmy dużo wcześniej. Każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad autem, wykonujmy je płynnie i mniej gwałtownie. Pamiętajmy również, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed lodowiskiem na jezdni.

Mundurowi apelują do kierowców, by szczególnie uważali na pieszych. Z wyprzedzeniem rozpoczynajmy hamowanie przed przejściami. Pamiętajmy, że na chodnikach i na przejściach dla pieszych może być ślisko. Zejście z pasów może więc zajmować więcej czasu, nietrudno też o poślizgnięcie się i upadek, często wprost pod nadjeżdżający samochód.

Policjanci apelują również do pieszych, aby wchodząc na przejście brali pod uwagę wydłużoną drogę hamowania pojazdów. Pamiętajmy o kamizelkach lub elementach odblaskowych, które sprawią, że będziemy bardziej widoczni na drodze. funkcjonariusze przestrzegają przed wchodzeniem na przejście tuż przed jadącym pojazdem. Przechodząc na drugą stronę ulicy unikajmy miejsc, w których jest to zabronione. 

Nie zmienimy warunków jakie przynosi nam aura, natomiast mamy wpływ na nasze zachowanie na drodze.

_redakcja

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 6.12.2018, 16:41
W związku z panującą aurą apeluję do wszystkich aby się częściej wypróżniali,pastowali buty przed wyjściem z domu i pamiętali że zebra ma czarne paski a nie białe. Piszę to w trosce o wasze bezpieczeństwo.
Wierzcie mi.
dziab dziab
dziab dziab 5.12.2018, 20:48
Ten apel ma coś zmienić ?
.
. 6.12.2018, 16:42
Tak.
Statystyki policyjnej prewencji.
kierowca
kierowca 5.12.2018, 15:41
a gdzie drogowcy , zarabiają sporo szmalu , dostają premie , balują na balach drogowców , a na drogach horror !!!!!
stałem w korku 6 godzin
stałem w korku 6 godzin 5.12.2018, 16:11
paraliż 5 stycznia w 2017 roku pokazał jak drogowcy dbaja o droge
marcin
marcin 5.12.2018, 16:20
a odpowiedzialny za ten paraliż dalej pracuje w pzd
świadek zdarzenia
świadek zdarzenia 5.12.2018, 15:18
Niektorym kierowcom to brakuje rozsadku i myslenia o konsekwencjach. Przypadek z dzisiaj: rano na al. Jana Pawła II- ulica oblodzona a mały samochodzik typu punto bez uzasadnienia hamuje przed autobusem. Kierowca busa kilkukrotnie dawał znaki dzwiekowe, aby ten punciak z przodu nie robił, bo autobus nie wyhamuje na takiej drodze natychmiast, a pan z samochodzika całą drogę wyhamowywał swoj samochod do zera. Takiego to powinno sie przez kolano przelożyć. Chłopie wiesz gdzie masz strefe zgniotu w tym puncie!? Ten bus mógłby po Tobie przejechac i nawet by nie poczuł
Jon
Jon 5.12.2018, 17:57
To niech tez z tylu zachowa taka odleglosc zeby wyhamowal. A jesli nie jest w stanie jechac tak zeby wyhamowac to niech nie wsiada za kolko. Jezdze zestawem coezkim i zawsxe zachowuje taka odleglosc ze jesyem w stanie wyhamowac.nawet jak jest bardzo slisko
Hola hola
Hola hola 12.12.2018, 11:28
Wstawaj! Zesrałeś się!!!
Alik
Alik 5.12.2018, 18:58
Świętoszek z zestawu ciężkiego się znalazł,wszyscy wiemy jak jezdzicie....o ile nie obudziłeś się zlany potem.
kierowca
kierowca 5.12.2018, 15:11
Mimo umiejętności kierowcy potrzebny jest jeszcze sprawny i przygotowany do jazdy samochód. Bardzo często widzę na parkinach w Starogardzie: samochód extra klasa wypasiony, Najczęściej jeszcze z fotelikiem dziecięcym w środku a na kołach SZMATY LETNIE. Podkreślam SZMATY bo tak zjechane, że oponami nie można nazwać.
I oczywiście poranny klasyk: samochód cały oszroniony, szyby wszystkie zamrożone, a kobitka próbuje po omacku jeździć nie widząc świata
ha ha ha
ha ha ha 5.12.2018, 16:13
te zamarzniete szyby z wydrązeniem na twarz jest najlepsze. A potem swiatlo mnie oslepiło

Pozostałe