Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Jak dbać o sztuczną choinkę?

  • 4.12.2018, 11:43
  • artykuł sponsorowany
Jak dbać o sztuczną choinkę?
Podziel się:
Wiele osób decyduje się zastąpić żywe drzewko sztucznym. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ taka choinka sprawia dużo mniej kłopotu. Koniec z nieustannym sprzątaniem opadających igieł oraz czasochłonnym ustawianiem drzewka, zanim przystąpimy do dekorowania go. Po Świętach nie będziemy musieli pozbywać się choinki. Możemy wykorzystywać ją przez kilka kolejnych sezonów pod warunkiem, że właściwie o nią zadbamy.

Co zrobić ze sztuczną choinką po Świętach?


Gdy Boże Narodzenie przeminie i nadejdzie czas ściągania świątecznych dekoracji, poświęćmy parę chwil na pielęgnację sztucznej choinki, dzięki czemu zachowa ona swój efektowny wygląd na długo. Po usunięciu bombek, łańcuchów i innych ozdób z choinkowych gałązek, dokładnie opłuczmy drzewko, by usunąć z niego kurz i wszelkie zanieczyszczenia. Następnie trzeba je wysuszyć. Gdy nie zostanie na nim już ani jedna kropla wody, zawijamy je w odpowiednich rozmiarów, plastikowy worek. Dzięki temu choinka zyska ochronę przed zabrudzeniem oraz innymi czynnikami, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jej wygląd. Opakowanie drzewka powinno być szczelne. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym będziemy przechowywać choinkę. Wybierzmy suchy strych lub niewielki schowek. Zrezygnujmy jednak z piwnicy, w której często panuje wilgoć. Mimo, że sztuczne drzewka (https://yourhomestory.com.pl/kategorie-specjalne/boze-narodzenie/sztuczne-choinki) wyróżniają się dużą odpornością na słońce, mróz czy wodę, lepiej ich niepotrzebnie nie narażać na ryzyko zniszczenia. Jeśli odpowiednio zadbamy o sztuczną choinkę, być może nie będziemy potrzebować kolejnej nawet przez kilkanaście lat. Dlaczego więc nie spróbować?

Jak przygotować sztuczne drzewko do kolejnych Świąt?


Gdy kolejne Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, wyciągnijmy naszą choinkę ze schowka, by obsypać ją sznurem światełek, bombkami i łańcuchami. Zanim jednak zawiesimy pierwsze ozdoby, trzeba będzie nieco odświeżyć drzewko. Można opłukać je wodą lub zanurzyć w niej. W drugim przypadku, do ciepłej wody warto dodać kilka kropel eterycznego, sosnowego olejku. Dzięki temu dom wypełni się zniewalającym, leśnym zapachem, nieodmiennie kojarzonym ze Świętami. Po umyciu choinki wystarczy rozłożyć jej gałęzie i udekorować ją. Przygotowanie sztucznego drzewka zajmuje dużo mniej czasu, niż naturalnego, a jego zakup wiąże się z niemałą oszczędnością w przyszłości. Zamiast corocznego wydatku, koszt ponosimy tylko raz. Wysokiej jakości sztuczne choinki dostępne są w sklepie YourHomeStory. Znajdziemy tam zarówno dużych rozmiarów drzewka, jak i niewielkie modele, odpowiednie do małych salonów.

artykuł sponsorowany

Pozostałe