Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Prosty pomysł na piękne ściany

  • 3.12.2018, 07:55 (aktualizacja 03.12.2018 07:56)
  • artykuł sponsorowany
Prosty pomysł na piękne ściany
Podziel się:
Salon jest sercem każdego domu. To właśnie do niego zapraszamy gości i spędzamy wolny czas, relaksując się przed telewizorem. Z tego powodu salon musi być po prostu piękny.

Ściany w salonie muszą odpowiadać wystrojowi całego pokoju... ale poza tym wszystkie chwyty dozwolone. Możesz postawić na wyraziste tapety, tynki dekoracyjne, panele styropianowe, płytki imitujące cegłę, czarne szkło, a nawet surowy beton. W wielu projektach pojawiają się nawet ściany wyłożone czarnym szkłem. Wszystko zależy od twojej wyobraźni!

Bardzo modne jest używanie do wykończeń naturalnych materiałów - kamienia lub drewna, czy też efektownych spieków kwarcowych. Trzeba jednak pamiętać, że są one raczej drogie, a przy tym dość delikatne. Wymagają specjalnej pielęgnacji.Tynki dekoracyjne to proste rozwiązanie, które pozwala na całkowitą zmianę stylu przy małych kosztach. Położenie tynku nie jest trudne, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani szczególnych umiejętności, a mimo to daje niesamowity efekt. Tynk, może z powodzeniem imitować efekt naturalnego kamienia, ale za niewielki ułamek jego ceny. Same w sobie są bardzo ozdobne, więc nie ma potrzeby kupowania wielu dodatków - obędzie się bez wydawania pieniędzy na ramy, czy lustra. Tynki dekoracyjne są wytrzymałe i część z nich, po odpowiednim zabezpieczeniu przed wilgocią, można stosować również na zewnątrz budynku.

 

Tynk dekoracyjny trawertyn na ścianę w salonie

Jednym z bardziej imponujących sposobów na dekorację ściany jest położenie na niej drobnoziarnistego tynku mineralnego, takiego jak Trawertyn MAGNAT Style. Po jego zastosowaniu ściana przypomina szlachetny, żyłkowany marmur. Wygląda bardzo elegancko, ale równocześnie nadaje pomieszczeniu efekt domowego ciepła. Położenie tynku dekoracyjnego imitującego trawertyn to bardzo prosty sposób na uzyskanie luksusowego i niepowtarzalnego efektu. Do jego położenia możesz wynająć specjalistę lub możesz spróbować zrobić to samodzielnie. Obejrzyj filmy instruktażowe dostępne w Internecie, wyposaż się w odpowiedni sprzęt (paca wenecki i ewentualnie szczotka), a potem szalej ze wzorami, które imitują wżery i żyłki alabastru. Jeśli zależy ci na uzyskaniu bardzo ekskluzywnego efektu przy przyzwoitych kosztach - to trawertyn jest zdecydowanie dla ciebie.

Stiuk wenecki w salonie - To jest modne!

Stiuk wenecki to rodzaj kilkuwarstwowego tynku dekoracyjnego, który charakteryzuje się poprzecieraniami i błyskami. Można używać go wewnątrz pomieszczeń domowych, a nawet w biurach i budynkach użyteczności publicznej, więc jest raczej uniwersalny.

Stiuk najlepiej wykończyć za pomocą za pomocą cienkowarstwowej akrylowej farby strukturalnej, takiej jak Stiuk Wenecki MAGNAT Style. Dzięki zastosowaniu go uzyskujemy bardzo ciekawy efekt barwnych przetarć. Na zakończenie prac warto tynkowaną powierzchnię wywoskować, co zwiększy efekt, miłego dla oka połysku. Ściany pokryte tym tynkiem same w sobie staną się ozdobą pomieszczenia. Są eleganckie i niebanalne, a co najważniejsze - nie są trudne w wykonaniu!

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe