Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

PILNE: Wielki pożar w centrum miasta. W ogniu stanęła kamienica. Trwa akcja gaśnicza (foto, film)

  • 30.11.2018, 14:43 (aktualizacja 30.11.2018 23:53)
  • redakcja
PILNE: Wielki pożar w centrum miasta. W ogniu stanęła kamienica. Trwa akcja gaśnicza (foto, film)
Podziel się:
Oceń:
Dziś około godziny 14 doszło do bardzo poważnego pożaru w centrum miasta. W ogniu stanęła jedna z kamienic przy ulicy Chojnickiej (obok tzw. Rolnika). Obecnie na miejscu trwa akcja gaśnicza. Strażacy mówią, że akcja jest bardzo rozwojowa. Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Na czas akcji strażacy zablokowali rynek. Autobusy MZK jeżdżą objazdem, a w mieście utworzyły się gigantyczne korki.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Aktualizacja:
- Na miejscu pracują jednostki z JRG Strogardg Gdański, a także jednostki OSP – informuje kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Działania prowadzone są z podnośnika. Oprócz strażaków, na miejscu pracują policjanci i pracownicy pogotowia energetycznego. Obecnie ciężko mówić o szczegółach w tej sprawie. Akcja jest bardzo rozwojowa.

Z budynku ewakuowano mieszkańców. Utrudniania w ruchu mogą potrwać jeszcze około godziny. Radzimy omijać ścisłe centrum miasta.

Aktualizacja 15:30:
Działania straży dobiegają końca, zastępy wracają do jednostek.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wpł
Wpł 3.12.2018, 20:26
,,tutam” widać ze jesteś zbyt mało poinformowany . W tym budynku mieszkaliśmy ze swoją rodzina żadna patologia ! Żadna rodzina w tym budynku nie była żadnym marginesem ! Najlepiej pisać coś czego się nie wie aby zrobić sensacje dookoła siebie ! Nie rozumiem jak można ubliżać komuś kogo tak naprawdę się nie zna . A z drugiej strony jak ci przeszkadza ta patologia to pomóż takim osobom a nie łeb przed komputer !
Adi
Adi 4.12.2018, 23:11
A niby dlaczego ma pomagac patolom? Jedyne co mozna dla nich zrobic to ich odstrzelic z korzyścią dla spoleczenstwa
krawężnik
krawężnik 2.12.2018, 12:52
Największym idiotyzmem jest brak krawężników na rynku i wychodzących zeń uliczkach. To skrajna bezmyślność i nieodpowiedzialność. Trzeba nie mieć za grosz wyobraźni ani zdrowego rozsądku, żeby nie spróbować chociaż przewidzieć, co się będzie działo np. na zjeździe koło kościoła św. Katarzyny, jak zrobi się ślisko. Przechodnie są bez szans, chodniki po obu stronach, a słupki tylko po jednej.
obywatel
obywatel 2.12.2018, 22:29
co się dziwisz prawdopodobnie projektował to ktoś po politechnice : pewnie niejaki "jk" . Który w poniższych komentarzach stwierdza że wszystko jest super na rynku :))
pytaj
pytaj 4.12.2018, 07:19
ale że naczelnik jk?
lok
lok 2.12.2018, 11:23
Niech redakcja nie pisze bzdur, że pożar szybko ugaszono bo jeszcze po godzinie 17 nie można było przejechać przez Rynek. Poza tym gdzie teraz jest miasto , gdzie prezydent??? Jest po wyborach więc ludzi można mieć już w du..e? Nikt nie zainteresował się losem mieszkańców. W budynku nie ma prądu, gazu, brak ogrzewania, Ci ludxzie nie mają gdzie się podziać, ale miasta to już nie interesuje bo jest po wyborach, otwarcie dworca i cleo na Rynku zrobiło robotę, więc teraz ludzie juz się nie liczą? Również "serdeczne podziękowania" dla właścicieli budynku czyli spółki Gama . Los mieszkańców kompletnie ich nie zainteresował , no bo i po co , oni mają ciepło w domu, przede wszystkim mają gdzie mieszkać. Ciekawe tylko gdzie były okresowe przeglądy instalacji kominowej, elektrycznej czy tez gazowej??? spółka Gama jako właściciel i administrator budynku jest zobowiązana takie przeglądy wykonywać, a takich przeglądów nie było. Zresztą Gama nie przeprowadza takich przeglądów w żadnej ze swoich kamienic. Prokuratura będzie miała co wyjaśniać. Szkoda tylko mieszkańców , którzy zostali bez mieszkań, sami w tym problemie.
xxx
xxx 2.12.2018, 16:26
a czego ty oczekujesz od władz miasta przecież sa zajęci zagarnianiem reszty miasta. ciemny lud dał się kupic pustymi frazesami.mam jakies przeczucie ze jeszcze jakis czas i wybuchnie jaks bomba i januszek z tym całym stowarzyszeniem beda mieli wielkie kłopoty
Xyz
Xyz 2.12.2018, 09:55
"Tutam" wyobraz sobie ze ten " margines" musi co miesiac placic czynszbo inaej wlasciciel budynku by ich wyje..ł na bruk. Czy twoim zdaniem margises opłaca regularnie rachunki?
andrzej
andrzej 2.12.2018, 10:45
Xyz masz racje.Mieszkam w jednej z takich kamienic i nie wszyscy to patologia.Regularnie płacę czynsz a patologia mieszka , nic nie robi za nic nie płaci a wyrzucićich nie można bo mają dzieci i nie ma gdzie takich rodzin umieścić.Chleją, awanturują się przemoc a z mieszkań fetor nie z tej ziemi bo zwierzęta załątwiaja swoje potrzeby w mieszkaniu.Spółdzielnia ma to gdzieś nic nie robi na skargi a każdy obawia się tragedii ze strony takich osób którym na niczym nie zależy.
tutam
tutam 1.12.2018, 22:38
Nie dziwię się. W tych kamienicach mieszka głównie margines (m.in. "Ciul" z garbatym nosem). Pożar był tylko kwestią czasu.
Nadzia
Nadzia 3.12.2018, 12:14
Ciul nie żyje
tt
tt 1.12.2018, 13:29
Mamy kolejny jasny przykład co z sytuacjami kryzysowymi w okolicy rynku ! A gdyby nie było słupków to można by objechać ratusz i wjechać w ulicę Tczewską i na Sobieskiego . Może w końcu ktoś zrobi poprawki ? Może ktoś pomyśli że słupki to nie dobra sprawa i wystarczy zrobić znaki zakazu a w sytuacjach kryzysowych można by ułatwić działania służb i życia mieszkańców ?
jk
jk 1.12.2018, 16:41
Objazd rynku Kanałową i Tczewską do Sobieskiego to dodatkowo może 300 metrów..... Czy ty myślisz co piszesz?
tt
tt 1.12.2018, 22:01
jk naucz się czytać z zrozumieniem ! Napisałem o ludziach którzy utknęli na rynku bo jedyny wyjazd był i aktualnie jest ul. Chojnicką - gdyż przejazd południową stroną rynku zagrodzony jest słupkami ! i w takich awaryjnych sytuacjach gdy zamknięta jest chojnicka można by było nawet autobusom objechać ul. Chojnicką !
jk
jk 2.12.2018, 16:04
Czytać to ja umiem ze zrozumieniem, ty masz kłopot z przekazem! Gdzie w twoim tekście jest konkretnie mowa o tych, którzy utknęli......
do jk
do jk 3.12.2018, 11:12
Napisałeś: "Czytać to ja umiem ze zrozumieniem".
Przyjmijmy na moment tak ryzykowną hipotezę.
tt napisał: "co z sytuacjami kryzysowymi w okolicy rynku ! A gdyby nie było słupków to można by objechać ratusz i wjechać w ulicę Tczewską i na Sobieskiego".
Co tu jest niezrozumiałego? To dotyczy TEŻ tych, którzy utknęli.
BTW, dyplom nie świadczy o inteligencji, jesteś tego znakomitym przykładem :)))
tt
tt 2.12.2018, 16:55
nie musi być mowa wystarczy mieć wyobraźnię i zobaczyć na zdjęciach że wozy straży pożarnej podczas akcji blokowały przejazd jedyną drogą wyjazdową z Rynku ! Czy ty jk jesteś naprawdę taki tępy czy tylko udajesz takiego ?
jk
jk 2.12.2018, 19:42
Najwidoczniej każdy, kto czyta twój tekst musi mieć wyobraźnię a najlepiej czytać ci w myślach!!! Gdzie byłeś jak były konsultacje społeczne w sprawie rynku z wstępnymi projektami? Na każdym były słupki, tylko po jednej stronie, południowej był rząd stałych stojaków rowerowych zamiast rzędu słupków!!!! Jestem po politechnice gdańskiej i rozmowa z takim laikiem do niczego nie prowadzi....
xx
xx 9.12.2018, 14:30
i tu sie ciulu mylisz urzad miasta sam przyznal ze slupkow nie bylo w pierwotnym projekcie zostaly dodane w projekcie zastepczym w 2016 roku . a twoj tytul na politechnice to chyba za kury kupiles patrzac na twoja wiedze
obywatel
obywatel 2.12.2018, 22:06
jk widać po tobie że wykształcenie nie idzie w parze z logicznym myśleniem i inteligencją .. Wyuczyć i nauczyć można się wszystkiego lecz logicznego myślenia już nie !
mm
mm 2.12.2018, 16:35
jk ty dlalej nic nie rozumiesz chodzi o organizację rychu na rynku i o bezsensowne słupki które tylko szpecą i nic dobrego nie wnoszą. przecież jeżeli odpukać coś by się stało na północnej części rynku to nic tam nie dojedzie bo parking zawalony i ciasny przejazd. ktoś kto to zaprojektował to chyba nigdy na rynku nie był a ten co to zaakceptował to chyba był po starogardzkiej uczelni.
psdjskc
psdjskc 1.12.2018, 12:04
szkoda kamienicy
Gola
Gola 1.12.2018, 10:45
15.30 dzialania strazy dobiegaja konca akurat jak chcialam okolo 17 przejechac przez rynek to nie mozna jeszcze bylo bo straz pozarna jeszcze stala na chojnickiej wiec prosze glupot nie pisac
XX-xx-
XX-xx- 2.12.2018, 22:33
Dziwne. przejeżdżałem przez Rynek około godziny 16:50-!7:00 i jakoś nie zauważyłem żadnego wozu strażackiego a o braku przejezdności nawet nie wspominam bo tak szybko przez rynek w Starogardzie już dawno nie przemknąłem. Więc to Ty nie pisz głupot.
OSP
OSP 2.12.2018, 21:27
Dobiegają, nie dobiegły. Straż została ponownie wezwana do sprawdzenia mieszkania czujnikiem wielogazowym. To, że coś się kończy, nie oznacza w moim przekonaniu, że się skończyło. pzdr.
nn
nn 30.11.2018, 22:26
niech zamowia jeszcze wiecej słupkow to bedzie lepiej a najlepiej niech sie nimi je.ną w leb.
Wandzia
Wandzia 30.11.2018, 18:25
Mówiłem mu,żeby uważał ale Heniek bez kiepa długo nie usiedzi...
wewewe
wewewe 1.12.2018, 12:06
fajny komentarz
Pechowe centrum
Pechowe centrum 30.11.2018, 15:26
Jakiś pechowy ten rynek ostatnio...najpierw zawalająca się ziemia,później wylany kwas przed bistro teraz pożar...dziwne
Janek
Janek 30.11.2018, 15:16
Najlepszy portal. Zawsze mogę tu znaleźć informację co się dzieje. Szkoda ze inni nie są tacy szypcy
Lina555
Lina555 30.11.2018, 21:42
Szybcy przez "B".
Szybki
Szybki 30.11.2018, 16:34
Zwłaszcza jak piszą o czymś kilka dni później, albo mylą daty i brzmi, jakby wiedzieli, że coś się przytrafi.
szypki
szypki 30.11.2018, 15:50
szypcy szypc buahahahaha analfabeta
kierowca
kierowca 30.11.2018, 15:01
1 ulica w starogardzie zablokowana a paraliz w całym miescie!!!
Jak Pan prezydent chce wyłączyć ruch na rynku? Na ten moment ABSTRAKCJA
.
. 30.11.2018, 15:23
Ulica? Uliczka. Boczna od Rynku. Jeden wóz strażacki w akcji a całe miasto cierpi.
Gosia
Gosia 30.11.2018, 16:30
Chojnicka do dla ciebie uliczka ? Nie jestem z stg zdaje mi sie ze to jedna z glownych ulic
tt
tt 30.11.2018, 21:52
Skoro wydaje ci się że to jedna z głównych ulic to widać że nie jesteś z Starogardu :)
k
k 30.11.2018, 16:37
nie to nie jest główna ulica.
K
K 30.11.2018, 22:26
To jak przejedziesz inaczej jak jest zamknięta?
Jake były korki jak wszystko szło przez kanałową i Sambora??

Pozostałe